Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 18.4.2019
Ze sportu

Stolní tenis: Tým "A" zažil nejúspěšnější sezonu za posledních šest let

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.19

Zamb 1V sobotu 6. dubna se vydalo Vysoké Mýto “A“ ve složení Dvořák, Sychra, Herel a Vojnar k posledním utkáním v této sezóně na stoly Žamberku „A“ a Orla Orlice „A“.

TJ Sokol Žamberk „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 4

V úvodních čtyřhrách se vysokomýtským vůbec nedařilo. Dvořák s Vojnarem lehce prohráli se Souradou a Broklem. Na vedlejším stole Sychra s Herelem promarnili dva mečboly a prohráli 12 : 10 v pátém setu. Hned v prvním kole singlu mohl Sourada, jeden z nejlepších hráčů krajského přeboru, navýšit skóre, ale proti němu stál Dvořák, který si naprosto perfektně načasoval formu a celý zápas tahal za delší konec.


Celý článek...
 

Haluzáckou zimní ligu ve volejbale vyhráli vysokomýtští D+K

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.19

Haluz19Haluzácká zimní liga 2018/2019 skončila závěrečným turnajem, které se konal 5. dubna v Dobříkově. Soutěžilo v ní osm smíšených volejbalových týmů, které spolu sehrály celkem šest turnajů. Vítězem dlouhodobé soutěže, ale i finálového večera se stalo družstvo D+K, které je složeno převážně z vysokomýtských hráčů. Na druhém místě skončil tým Brutus, třetí bylo družstvo Haluze.


Celý článek...
 

Karatisté na celorepublikovém soustředění

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.04.19

2019.03 JS Zabeh na M. a zase nekreji hlavuO víkendech 23. 3. – 24. 3. a 30. 3. – 31. 3. se uskutečnilo jarní celorepublikové soustředění karatistů s ligovým testovacím turnajem v Zábřehu na Moravě. Semináře se zúčastnilo i dvanáct karatistů vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). První víkend si karatisté s bílými a žlutými pasy opakovali techniky úderů, přímých kopů a podmetů ze základního programu 10 a 9 pod vedením mistra Radovana Andrleho, IV. Dan a Aleny Bajerové, III. Dan.


Celý článek...
 

Jarní kujebácký šmajd pro zdraví

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.04.19

kujesmajdGymnázium Vysoké Mýto si dovoluje pozvat všechny příznivce školy a zdravého pohybu na 24. ročník JARNÍHO   DÁLKOVÉHO   POCHODU   PRO   ZDRAVÍ, který se koná v sobotu 27. dubna. Start dálkového pochodu bude ze dvora gymnázia od 7.00, ukončení  v 17.00. Trasy povedou směrem na Luži. Jarní dálkový pochod nabídne turistické trasy dlouhé 10 km, 20  km a 35 km a také cyklotrasy dlouhé 30 km a 45 km. Startovné je 30 Kč, malé občerstvení je zajištěno.

 


 

Vysokomýtský futsal se vrací zpět do nejvyšší soutěže

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.04.19

1. FC NejzbachV posledním rozhodujícím domácím zápase 22. kola 2. futsalové ligy - východ, které se odehrálo v pátek 29. března, vysokomýtský 1. FC Nejzbach porazil soupeře z Opavy a tím si na příští sezonu zaslouženě zajistil účast ve VARTA futsal lize. V zápase se nejlépe dařilo Lukáši Merklovi, který vstřelil čtyři branky a k tomu si připsal dvě asistence. Strhující reportáž ze zápasu naleznete ZDE.


 

Stolní tenis: Velmi úspěšná sobota "A" týmu v krajském přeboru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
01.04.19

lankrun1Poslední březnovou sobotu se Orel Vysoké Mýto utkal dopoledne s celkem Ústí nad Orlicí a odpoledne s vítězem krajského přeboru Lanškrounem.

Orel Vysoké Mýto „A“ – TTC Ústí nad Orlicí „D“   10 : 7

Dopolední utkání jsme odehráli proti Ústí “D“, které přijelo bez svého nejlepšího hráče, a to bez Elišky Šedové, která, jak se ukázalo později, skončila na 3. místě na Mistrovství ČR. V úvodních čtyřhrách se body rozdělily, když Dvořák s Vojnarem porazili Hrdinu s Novákem. Poté, co Fišer s Vojnarem zvládli své zápasy, byl po úvodních singlech stav 3 : 3. Již ve druhém kole singlů se začal lámat chleba, své zápasy vyhráli Herel, Dvořák a Vojnar. Od stavu 6 : 4 jsme si již udržovali mírný náskok až do konce. Vítězství 10 : 7 bylo zcela zasloužené a jenom podtrhlo dobrý výkon z posledních zápasů. Pak už jsme se mohli soustředit na odpolední utkání s vítězem krajského přeboru.

 Body: Vojnar 3,5 b, Fišer 3 b, Dvořák 2,5 b, Herel 1 b.


Celý článek...
 

Projekt sportovního klubu CykloBendl zaměřený na děti získal grant díky přízni hlasujících

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.03.19

TescoMiloslav Krýda z cyklistického klubu CykloBendl převzal ve vysokomýtském obchodním domě Tesco poukázku na 30 tisíc korun určených na projekt Pojeď s námi na kolo!, který je součástí cyklistické akce pro děti nazvané Hledá se vítěz. Od zákazníků, kteří se v tomto obchodě hlasování zúčastnili, obdržel CykloBendl téměř 4 800 hlasů. Slavnostního předání poukázky se za město Vysoké Mýto zúčastnila radní Blanka Kysilková. „Jsme rádi, že Tesco a jeho nadační fond finančně podporují projekty neziskových organizací. Vážíme si podpory všech lidí, kteří přispěli k prvnímu místu projektu CykloBendlu,“ řekla radní Kysilková. O letošní grant se v České republice ucházelo přes 900 projektů. Uspěla z nich necelá třetina. V minulých letech Tesco podpořilo projekty vysokomýtských základních škol.  


Celý článek...
 

Vysokomýtský půlmaraton přilákal nečekané množství sportovců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.03.19

Vysokomytsky pulmaraton 8 LargeO Vysokomýtský půlmaraton byl letos nečekaný zájem. Pořadatelé museli počet registrovaných sportovců dokonce navýšit. Na startovní pásku se 23. března postavilo 122 běžců. Vedle zkušených sportovců se na trasu z Vysokého Mýta do Cerekvice a zpět vydali i ti, kteří svůj první půlmaraton běželi úplně poprvé. V reportáži z Vysokomýtského půlmaratonu jsou zachycené pocity a postřehy účastníků půlmaratonu i rozhovor s Markem Harvanem, který je jedním z členů pořadatelského spolku Dobroběh Vysoké Mýto (ZDE). Adéla Kotrbová zachytila atmosféru na startu a v cíli ve fotogalerii ZDE.


Celý článek...
 

Karatisté na Dnu bojový her

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.03.19

2019.03 Den Bojovch Her Zabeh na Morav rozcvikaKromě základního tréninkového programu máme ve vysokomýtském oddíle  Moderního sportovního karate i program dětské přípravky. V sokolovně cvičíme s dětmi od 8 let a ve džbánovské tělocvičně od 6 let. V našem oddíle karate stále přibývá nejmladších členů.  Vzhledem k nízkému věku by děti ještě neměly trénovat karate, proto mají speciální tréninkovou náplň v tzv.  Dětském programu moderního sportovního karate MSKAI. Každoročně pořádá MSKA Česká Republika speciální jednodenní cvičební seminář - Den bojových her určený pro nejmenší karatisty a jejich rodiče. Na začátku jara 2. března jsme se jednoho takového semináře dočkali. Tento Den bojových her se uskutečnil v Zábřehu již po páté.

 


Celý článek...
 

Stolní tenis: Orli přivezli výhru z Mistrovic

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.03.19

Mistr2 kopieV sobotu 9. března se vydal Orel Vysoké Mýto “A“ ve složení Dvořák, Fišer, Synek a Vojnar k utkáním na stoly Mistrovic „A“ a ambiciózní Moravské Třebové, která vloni ještě hrála divizi.


Celý článek...
 

Jarní deskohraní v klubu Fénix proběhne od 26. 4. do 28. 4.

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.03.19

Fenix deskohrani kopieJaké bylo zimní víkendové deskohraní v klubu Fénix? Super! Perfektní hráčská komunita. Celkem se nakonec sešlo 58 hráčů, což je na naše možnosti skvělé. Příště, jak doufáme, pokoříme hranici 60 účastníků. Naučili jsme se spoustu nových her. Namátkou Hospital Rush, Ex Libris, Břink, SW Rebelie, Flora, Gizmos a další. Ale na stoly se dostaly i klasické hry, jako třeba Catan, Tipni si, Příběhy z kostek, a mnoho dalších. Je z čeho vybírat, v herně máme přes 1 100 her. Pokud máte zájem a chuť si nějakou novou hru vyzkoušet, zveme vás na jarní víkendové deskohraní, které proběhne od 26. 4. od 16.00 do 28. 4. do 18.00.


 

Štěpán Hudeček úspěšný v Českém i Evropském poháru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.03.19

EP 2Po dvou vítězstvích v Českém poháru - 3. 2. ve Vítkovicích a 16. 2. v Deštném se Štěpán Hudeček zúčastnil ve vylepšeném YourParku v sobotu 23. 2. v Deštném také Evropského poháru. Startovní listina čítala osmnáct pánů a osm slečen reprezentujících celkem pět zemí. Všechny dámy automaticky zamířily do odpoledního finále. Naopak muži se museli prodrat kvalifikačním sítem. Závěrečné boje o medaile mohla svést pouze nejlepší osmička. Kvalifikace nejlíp sedla Orestu Kovalenkovi z Ukrajiny. Pro početné obecenstvo ale bylo nejdůležitější, že hned kvartet Čechů splnil kvalifikační povinnosti. Ostřílenou reprezentační dvojici Šimon Bartík Vojta Břeský do finále doprovodil Vojta Ševeček a mladá naděje Štěpán Hudeček.  Chuť na finále si musel nechat zajít dokonce Eirik Sateroy, který má doma stříbro z big airu z evropských X Games, stejně jako místní Kuba Woth na desátém místě a Radek Palkoska na třinácté pozici.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Vydařený dvojzápas s plným bodovým ziskem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.02.19

usti1Ve čtvrtek 14. února se konal předehrávaný zápas, spíše by se dalo říci městské derby, které nakonec skončilo jednoznačnou výhrou domácího týmu Orel Vysoké Mýto „A“.

Orel Vysoké Mýto „A“ – KST SK US Choceň „C“ 10 : 2

Čtvrteční předehrávaný zápas domácí začali výborně, když vyhráli obě své čtyřhry. Zvláště dvojice Fišer - Synek otáčela nepříznivý stav z 0 : 2 na sety na celkových 3 : 2. Toto vedení vysokomýtské hráče posadilo do sedla. V první sérii zápasů prohrál pouze Vojnar s Příhodou. Vedení 5 : 1 již dávalo naději na vítězství. V druhé sérii zápasů prohrál Vojnar s Benešem a vedení 9 : 2 bylo více než komfortní. Závěrečný desátý bod zařídil svému týmu Dvořák po výhře nad Příhodou 3 : 0. Toto vítězství bylo velice důležité, protože nás odpoutalo od týmů na konci tabulky. V sobotu snad potvrdíme dobrý týmový výkon a potrápíme Ústí nad Orlicí.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Dvě domácí výhry pro Vysoké Mýto "B" v OP1

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.02.19

stolni tenis 3Stolní tenisté Orla Vysoké Mýto „B“ sehráli svá další utkání tentokrát s týmy z Libchav a Mistrovic. Po předchozím zaváhání s Ústím nad Orlicí se tedy od domácích očekával plný bodový zisk.


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté na zimním semináři v Hanušovicích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.02.19

2019.01 ZS Hanuovice spolene foto oddilu VMyRok 2019 začali vysokomýtští karatisté o víkendech 19. až 20. 1. a 26. až 27. 1. prvním letošním celorepublikovým soustředěním karatistů s ligovým testovním turnajem. Tentokráte vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate vyrazil do Hanušovic u Šumperka.


Celý článek...
 

Úspěch mladých Orlů na krajských přeborech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
30.01.19

uspechy mladych tenist vyrezStolní tenisté Kateřina Mrkosová a Lukáš Hynek z Orla Vysoké Mýto reprezentovali klub v kategorii mladších žáků v krajském přeboru žáků a žákyň Pardubického kraje ve stolním tenise, který se konal 20. ledna v Chrudimi. Celkově se turnaje zúčastnilo 23 chlapců a 10 dívek, kteří byli nominováni krajským svazem. Turnaj se hrál systémem skupin a následného pavouka.


Celý článek...
 

Domácí zápasy přinesly hráčům Orla V OP1 vítězství a prohru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.01.19

stolni tenisStolní tenisté Orla Vysoké Mýto „B“ sehráli svá další utkání na domácích stolech, kde měli za soupeře hráče z Lanškrouna „C“ a Ústí nad Orlicí „E“, tedy týmy s mladými hráči. Vysokomýtští nastoupili v sestavě Kučera, Herel, Kopecký a Šimek.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci opět trénovali s ikonou českého plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.01.19

Plavci 1 2019V pátek a v sobotu proběhl ve Vysokém Mýtě druhý plavecký MINI kemp pod vedením Květoslava Svobody, bývalého vynikajícího plavce a účastníka tří olympijských her. V plaveckém bazéně předal český rekordman společně s ostravskou trenérkou Petrou Formánkovou našim plavcům mnoho dalších zkušeností, které jim pomohou zlepšit techniku plavání a způsob vedení plaveckého tréninku. Cenné rady získali i naši trenéři Lukáš Novák, Radomil Novotný, Jiří Mašek a David Metelka, kteří je budou předávat svěřencům během každodenní tréninkové rutiny.


Celý článek...
 

1. FC Nejzbach bojoval na domácí půdě o vedení v tabulce

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.01.19

nejzbach1Vysoké Mýto zažilo bitvu prvních dvou futsalových týmů o vedení v tabulce. V pátek 18. ledna se v domácí sportovní hale odehrálo 14. kolo 2. ligy VÝCHOD. Domácí 1. FC NEJZBACH v něm hostil AC GAMASPOL Jeseník. Zápas nabídl atraktivní podívanou s nenadálými zvraty a po napínavém boji skončil remízou 5 : 5. Videoreportáž ze zápasu můžete shlédnout ZDE


 

Vysokomýtští sportovci mezi nejúspěšnějšími v okrese

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.01.19

IMG 8170 LargePlavec Adam Novotný, kanoistka Michaela Zedníčková, kickboxeři Eliška Zemanová, Petr Dvořáček a Adam Pánek, skialpinista Petr Novák a kanoista Daniel Suchánek převzali ocenění v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2018. Sportovní hvězdou čtenářů Deníku se opět stala Eliška Zemanová. Vysokomýtským sportovcům ceny předávali radní Blanka Kysilková a Jiří Kovařík. Slavnostní vyhlášení ankety se konalo 21. ledna v Ústí nad Orlicí. Ocenění obdrželi sportovní kolektivy i jednotlivci z celého okresu, kteří v minulém roce dosáhli výrazných sportovních výsledků.


Celý článek...