Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 20.9.2018
Ze sportu

Dětské cyklistické závody Hledá se vítěz již tuto sobotu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.09.18

DSC 0925Již tuto sobotu, 22. září od 8.30, se uskuteční na Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě cyklistické závody pro děti. Bude se zde konat finálový závod cyklistického seriálu Hledá se vítěz, který je určen pro žáky ze základních škol Pardubického kraje. Seriál pro mladé cyklisty a cyklistky podporuje olympijský vítěz a mistr světa v jízdě na horském kole Jaroslav Kulhavý.


Celý článek...
 

Michaela Zedníčková vítězkou Mistrovství České republiky ve sprintu na divoké vodě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.09.18

MCR VrbnoDějištěm Mistrovství České republiky ve sprintu a současně posledního závodu českého poháru žáků se stala umělá slalomová dráha v Českém Vrbném.   Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentovali  Michaela Zedníčková, Jakub Zrzavý a Jáchym Vosmek. Vynikajícího výsledku dosáhla  Michaela Zedníčková, která se svou partnerkou Simonou Bundovou z Pardubic zvítězila  s velkým náskokem nejen v tomto posledním závodě seriálu ČP,  ale děvčata se stala mistryněmi České republiky a celkovými vítězkami Českého poháru 2018 v kategorii C 2 žákyně. Míša navíc potvrdila výbornou formu i v závodě kajakářek, kde vybojovala výborné 10. místo.


Celý článek...
 

KUJEBIKE 2018 zažil rekordní účast závodníků

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.09.18

IMG 4210Ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích ve Vysokém Mýtě se konal 2. září už 11. ročník cyklistických závodů Kujebike 2018 O pohár starosty města Vysokého Mýta. Zúčastnilo se jich rekordních 154 závodníků všech věkových kategorií od předškoláků až po veterány. Soupeřili ve 13 kategoriích na tratích dlouhých 300 m až téměř 25 km s různým stupněm náročnosti. Nejobsazenější byly dětské kategorie. Přehled vítězů je zveřejněn na webové stránce SK Donocykl. Atmosféru závodů zachytila VIDEOREPORTÁŽ ZDE a fotogalerii Milan Zemana naleznete ZDE


Celý článek...
 

Vítězi Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě jsou Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
30.08.18

Lipno 2018 2 1Poslední srpnový víkend proběhlo na náročné trati pod lipenskou přehradou finále Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Na programu byl sobotní sprint a nedělní dlouhý sjezd. Dnes již netradičně dlouhý úsek sprintu dal vzpomenout dřívějším dobám, kdy se dvouminutové tratě jezdily naprosto běžně. Start dlouhého sjezdu se po roční odmlce opět posunul pro singlkanoisty, kajakáře a kajakářky nad slalomovou trať. Závody tím zejména v oblasti tzv. " Váňova skoku" nabyly na atraktivitě a to jak pro diváky, tak pro samotné sportovce.


Celý článek...
 

Plavecký klub Vysoké Mýto zve děti ve věku 5 - 15 let do plavecké přípravky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.08.18

bazenPlavecký klub Vysoké Mýto zve děti ve věku 5 - 15 let do plavecké přípravky. Děti si zde vybudují kladný vztah k vodě a naučí se základy všech plaveckých způsobů. Výuka začíná ve středu 12. září v 15.30 na bazéně ve Vysokém Mýtě a dále probíhá každé pondělí a středu od 15.30 do 16.30. Přihlášku si můžete vyzvednout na bazéně u trenérů v době výuky nebo stáhnout na webových stránkách Plaveckého klubu Vysoké Mýto. Po odevzdání vyplněné přihlášky může dítě ihned začít s výukou, možnost přihlášení do kurzu je po celý školní rok, cena kurzu za školní rok: 3 500 Kč. Případné dotazy můžete zasílat na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo volat na tel. číslo 733 193 330 - trenér Lukáš Novák.


Celý článek...
 

Vysokomýtský oddíl Moderního sportovního karate hostil trenéry karatistů z celé republiky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.08.18

Karate2018O víkendu 18. srpna - 19. srpna se uskutečnil ve vysokomýtské sokolovně celorepublikový tréninkový mítink Moderního sportovního karate (MSK). Vysokomýtský oddíl reprezentoval Martin Čipera - I. Dan, František Starý - 1. kyu, Václav Doubravský - 1. kyu, David Mikeš - 1. kyu, Luboš Malý - 6. kyu a Michal Čermák - 9. kyu. Srpnový mítink byl pojat jako efektivní příprava pro sportovní boj pro aktivní členy MSK z celé republiky, a proto se na něm trénovaly cviky, které nejsou standardně v MSK cvičebních programech.


Celý článek...
 

Výborné výsledky zástupce Plaveckého klubu na Letním poháru ČR

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.07.18

Plavecky klub Novotny vyrezPoslední červnový víkend se uskutečnil Letní Pohár České republiky jedenáctiletého žactva v plavání. Tento Pohár je rozdělen na dvě části – Čechy a Morava. Plavecký klub Vysoké Mýto spadá do části Čechy. Pořádání Poháru ČR v této části se ujal kladenský plavecký klub. Z krajských přeborů Pardubického kraje se na Pohár ČR, který je vrcholem sezony pro plavce narozené v roce 2007, probojoval Adam Novotný. Příprava všech vysokomýtských plavců včetně Adama byla výrazně ovlivněna přestavbou krytého bazénu ve Vysokém Mýtě. Plavci po dobu 6,5 měsíců 5x týdně dojížděli do Litomyšle, České Třebové a Chrudimi, a to i na ranní tréninky, které začínaly v 6.00. I přes tyto ztížené podmínky se Adam podle dosažených časů z „krajáků“, řadil mezi favority, a to hlavně na kraulových tratích.


Celý článek...
 

Michaela Zedníčková dvakrát zlatá na Mistrovství republiky ve sjezdu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.07.18

MCR 2018 3Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto byl pořadatelem Mistrovství České republiky v dlouhém sjezdu na řece Orlici. Sem byl závod přesunut z řeky Labe kvůli nedostatku vody v přehradě Les Království. Vynikajícího výsledku na něm dosáhla Michaela Zedníčková, která se svou partnerkou Simonou Bundovou z Pardubic zvítězila nejen ve své  kategorii starších žákyň, ale v dalším závodě překonaly i své věkově starší soupeřky a získaly i titul dorosteneckých  mistryň ČR. Míša navíc potvrdila výbornou formu i v závodě kajakářek, kde vybojovala výborné páté místo.


Celý článek...
 

Kanoistika: Vysokomýtské slalomy a sjezd

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.06.18

Vysokomytske slalomySportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto uspořádal v pořadí již 41. ročník Vysokomýtských slalomů a sjezdu. Za krásného slunečného počasí zde bojovali o vítězství závodníci USK Praha, VS Tábor, VS Litovel, Sl. Hradec Králové, Synthesie Pardubice, Techniky Praha, TJ Semily, TJ Trutnov, KVS Hradec Králové, TJ Třebechovice p. O., TJ Týniště n. O. a SKK Vysoké Mýto.


Celý článek...
 

8. Sportovní den se opravdu vydařil

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.06.18

IMG 2987Pestrá směsice vysokomýtských sportovních oddílů a klubů, ukázky známých i méně známých sportů, autogramiáda úspěšných vysokomýtských sportovců, ukázka RC modelů, vystoupení taneční skupiny T-Komplex, exhibice Štěpána Hudečka ve slopestylu a slacklinerky Anny Kuchařové, hry, soutěže a  k tomu navrch krásné slunečné počasí – tak to byl letošní již 8. Sportovní den na vysokomýtském náměstí. Filmové ohlédnutí ZDE a fotogalerie Aleše Felgra ZDE. Poděkování patří všem jeho organizátorům, sportovcům, ale i žákům základních a mateřských škol, kteří se Sportovního dne v hojném počtu zúčastnili. 


Celý článek...
 

Stříbro z mistrovství světa putuje do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.06.18

MS 2018 divoka voda 1Dějištěm letošního světového šampionátu ve sjezdu na divoké  vodě byla řeka Muota ve švýcarském Muottathalu. Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentoval v kategorii C2 muži Daniel Suchánek, závodící v současné době s pardubickým Ondřejem Rolencem. Přestože oba podali vynikající výkon a byli nejlepší českou posádkou, stačilo to v individuálních závodech v dlouhém sjezdu i sprintu vždy „ jen“ na 4. místo. V obou těchto závodech tentokrát kralovali excelentní francouzské dvojice. Chuť si Dan s Ondřejem spravili v závodech týmů, kde  sice znovu podlehli francouzským posádkám, ale před v cíli třetími Italy získali stříbro s téměř minutovým náskokem.


Celý článek...
 

ŠKOLYMPIÁDA opět naplnila Coubertinovo heslo: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.05.18

Skolympiada 2018 45Ve Vysokém Mýtě se konal již 18. ročník atletických soutěží ŠKOLYMPIÁDA aneb DROGY NA STADION NEPATŘÍ. Tuto tradiční sportovní akci uspořádala Základní škola, Javornického. Na loni opraveném městském sportovním stadionu soutěžilo 340 žáků z 12 škol, mezi nimi také školáci z partnerského Ozorkowa (PL).  Jako již tradičně na Školympiádě panovala výborná sportovní atmosféra. A byla vidět nejen na sportovištích, ale i na tribuně. O první místa se nakonec podělily dvě vysokomýtské základní školy. V kategorii mladších žáků vyhrála Základní škola Jiráskova a ve starších žácích první místo obsadila Základní škola Javornického. Fotogalerie Aleše Felgra ZDE.


Celý článek...
 

Daniel Suchánek si vybojoval účast na Mistrovství světa

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.05.18

33083947 1057595027732015 3538039585651032064 oV pořadí šestý závod Českého poháru uzavřel nominační zápolení nejlepších sjezdařů. Poslední nominační body si sjezdaři rozdělili při nedělním Mistrovství České republiky ve sprintu na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem, kde současně probíhalo také Akademické mistrovství ČR a závody v boat crossu.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto hostilo speciální mítink moderního sportovního karate

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.05.18

karate2O víkendu 19. - 20. května se uskutečnil celorepublikový speciální mítink moderního sportovního karate (MSK). Tradičně toto soustředění karatistů zorganizoval oddíl z Vysokého Mýta. Přípravu, organizaci a vedení celého tréninkového mítinku zajišťoval vedoucí vysokomýtského oddílu, Martin Čipera. Vedení jednotlivých cvičebních bloků semináře si rozdělili mistři Radovan Andrle, Adam Knajbl a Martin Čipera. Květnový mítink byl pojat jako „speciální odměna“ pro aktivní členy MSK z celé republiky, a proto se na něm trénovaly cviky, které nejsou standardně v MSK cvičebních programech.


Celý článek...
 

Z Vysokého Mýta se vydali cyklisté na Cyklo Glacensis

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.05.18

IMG 1690V pátek 18. května odstartovala z vysokomýtského náměstí skupina cyklistů, kteří se vydali na tradiční cyklistickou akci nazvanou Cyklo Glacensis 2018. Zúčastnilo se jí 18 týmů startujících z deseti českých a osmi polských měst příhraničních regionů. Kromě Vysokého Mýta vyjely další týmy z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Žamberka, Králík, Lanškrouna, Náchoda a Bačetína. Týmy se po různých trasách vydaly až do cíle v polském Zielenieci. 

 


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté úspěšní na jarních soustředeních

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.05.18

17. 5. 2018O víkendech 21. 4. – 22. 4. a 28. 4. – 29. 4. se uskutečnilo jarní celorepublikové soustředění karatistů s ligovým testovacím turnajem v Hanušovicích u Šumperka. Semináře se zúčastnilo i devatenáct karatistů vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). První víkend si karatisté s bílými a žlutými pasy opakovali techniky úderů, přímých kopů a podmetů ze základního programu 10 a 9 pod vedením mistra Jana Radila, I. Dan a Martina Čipery, I. Dan. Druhá skupina karatistů s oranžovými pasy procvičovala pod vedením mistra Pavla Trunce, II. Dan, techniky z cvičebních programů 8 a 7. Třetí skupina karatistů s vyššími technickými stupni (zelení až černí) procvičovala pod vedením mistra Josefa Krále, I. Dan, techniky pro urychlení startů do jednotlivých technik a jejich správné provedení kombinací z cvičebních programů 8 a 7.


Celý článek...
 

Na Šumavě se rozhodovalo o dalších bodech do nominace kanoistů na MS

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.05.18

31773107 375041062974725 1726792666508689408 nO medaile mistrů ČR v závodech družstev a další nominační body se tentokrát nejlepší kanoisté utkali na řece Otavě. Vysoké teploty posledního týdne způsobily, že poslední větší voda z šumavského sněhu odtekla ještě před závody. Závod proto musel být z původně plánované trati z Čeňkovy pily do Rejštejna přesunut trochu níže na méně obtížný, ale vodnatější úsek z Radešova do Annína. Přesto i zde se však závodníci museli potýkat s řadou mělčin.


Celý článek...
 

Kanoistika: Mistrovský titul do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.04.18

Cesky pohar18Řeka Kamenice se stala dějištěm prvních závodů ze seriálu Českých pohárů 2018. Na technicky velmi náročné, ale krásné trati se však rozdělovaly kromě pohárových bodů a bodů do nominace na MS i tituly mistrů ČR. Své zástupce zde měli i vysokomýtští kanoisté. Již v sobotním závodě naznačili lonští mistři Evropy Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc (Pardubice), že i letos budou patřit k nejlepším.  V obou dnech pokořili všechny své reprezentační kolegy a kategorii C 2 suverénním způsobem ovládli, čímž získali titul mistrů České republiky. Danielu Suchánkovi se dařilo i na kánoi jednotlivců, kde v sobotu získal vynikající 4. místo a v neděli 5.místo. Mezi kajakáři zajel velmi dobře i Filip Krejza, který obsadil 18. a 20. místo, a s 19. a 24. místem také Jan Veniger. Záznam České televize ZDE.


Celý článek...
 

Harmonogram akcí na vysokomýtském autodromu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.04.18

autodromNa vysokomýtském autodromu se konají vzdělávací motoristické akce jako například kurzy bezpečné jízdy, či kurzy Jedu s dobou. Na zdejším dopravním hřišti probíhá dopravní výchova školních dětí. Za zájmu motoristické veřejnosti se na autodromu v tomto roce koná osm významných sportovních závodů. První z nich, Moravský pohár se konal 15. 4. Další závody budou: 

MMČR Supermoto  6. 5.

MMČR a PAČR Miniracing 24. 6. 

MMČR Supermoto  15. 7. 

Moravský Pohár 19. 8. 


Celý článek...
 

I ve Vysokém Mýtě se o víkendu běžel půlmaraton

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
16.04.18

PlmaratonVe Vysokém Mýtě se v sobotu 14. dubna běžel půlmaraton. Trasa vedla z Vysokého Mýta přes Hrušovou a Pekla do Cerekvice a zpět.  Této sousedské akce se zúčastnilo 30 běžců, a kdyby se v nedalekých Pardubicích neběželo mezinárodní mistrovství v půlmaratonu, možná by jich bylo i víc. Reportáž s rozhovorem s Markem Harvanem můžete shlédnout ZDE.

 

 


 

Stolní tenis: Český pohár ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.04.18

IMG 6941Ve čtvrtek 5. dubna odpoledne se konalo ve Vysokém Mýtě historicky první kolo Českého poháru ve stolním tenise. Vysokomýtským byl nalosován oddíl z nedaleké Chrudimi, konkrétně TJ Sokol Chrudim, která hraje Divizi, tedy o soutěž výše nežli domácí. Vítěz tohoto utkání se mohl v příští sezóně těšit na nějaký ligový celek. Domácí v sestavě Martin Dvořák, Lukáš Fišer, Martin Synek a Miroslav Herel nastoupili proti sestavě Pavel Šindelář, Jiří Rulík a Václav Tajovský. Hned první zápas ve čtyřhře nabídl velice dramatickou podívanou, kde první set „lehce“ vyhráli domácí, aby další dva sety lehce ztratili. Ve čtvrtém setu odvrátili mečbol a vybojovali rozhodující pátý set, ve kterém dokonce měli tři míče na vítězství, bohužel zkušenější dvojice otočila vývoj a zápas vyhrála. V prvním kole singlu Fišer zaskočil divizního Rulíka aktivní a útočnou hrou a dostal se do vedení 2 : 0 na sety. Zkušený Rulík změnil hru a dostal utkání opět do pátého setu, ve kterém nakonec Fišer udolal soupeře a vyhrál v poměru 3 : 2.


Celý článek...
 

Vysokomýtský Falcon nejlepší na Národním poháru v Lovosicích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.04.18

IMG 20180326 WA0001Celkem 15 závodníků z Falconu jelo 23. - 24. března na Národní pohár do Lovosic změřit si síly v různých věkových a váhových disciplínách kickboxu. Tým přivezl z turnaje 18 zlatých, 11 stříbrných a 4 bronzová místa a stal se nejlepším klubem turnaje. Hvězdou turnaje se stala Eliška Zemanová (11 let). Falcon ji ocenil za mimořádný výkon a výsledky, pomoc a podporu nováčkům, vzorné chování, a pravidelnou docházku na tréninky. Mimořádné ocenění si zasloužili Nikol Martincová (9 let), Patrik Dvořáček (7 let) a Nikol Pírková (9 let), cenu za odvahu a bojovnost Petra Tobišková (9 let) a Jaroszlav Maljar (25 let), mimořádnou cenu za super výsledky Adam Pánek (18 let), Petr Dvořáček (16 let), David Dvořáček (14 let) a Adam Stráník (18 let). Všem závodníkům Falconu děkuji za výsledky a koučům Martinu Viktorinovi ml. a Tomáši Kvapilovi za skvěle odvedenou práci. Poděkování zaslouží také rozhodčí Josef Zeman. (Martin Viktorin st.)


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté na Dnu bojových her

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.04.18

2018.03 BH Zabeh na M. 2Kromě základního tréninkového programu pro sportovce od 12 let je ve vysokomýtském oddílu Moderního sportovního karate i program dětské přípravky. Ve vysokomýtské sokolovně probíhá cvičení s dětmi od 8 let a ve džbánovské tělocvičně od 6 let. Dvakrát ročně pořádá MSKA Česká republika speciální jednodenní cvičební seminář Den bojových her určený pro naše nejmenší karatisty a jejich rodiče.


Celý článek...
 

Lyžařské přejezdy Orlických a Jizerských hor

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.03.18

Lyzarske prejezdy 2018 2Lyžařsky příznivé počasí letošní zimy využilo vedení Sportovního klubu Donocykl  a ve spolupráci s odboráři z Iveca uspořádali pro vyznavače běžeckého lyžování přejezdy našich severních pohraničních hor. Nejprve se 18. února bezmála čtyřicítka lyžařů vydala na své putování po zasněžených hřebenech Orlických hor. Část účastníků vystoupila z autobusu na Předním vrchu nad Bartošovicemi, zbytek vyjížděl po červeně značené Jiráskově cestě z parkoviště pod Haničkou. Poměrně kvalitně upravená stopa vedla lyžaře na Pěticestí, Velkou Deštnou a Šerlich do Polomského sedla a odtud už jen odměna v podobě závěrečného sjezdu do Deštného. Druhý zájezd se uskutečnil 4. března a tentokrát bylo výstupním místem určeno Martinské údolí pod Harrachovem. Nad hřebeny vycházející slunce, -10 °C  a vzorně upravená stopa tady čekala na bezmála osmdesátku lyžařů, kteří odtud stoupali krásným údolím Jizery k chalupám pod Bukovcem a k osadě Jizerka.


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté se představili žákům II. stupně základních škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.03.18

2018.02 Propagani akce Sport do kol 3Od 12. do 23. února probíhala ve vysokomýtských základních školách akce s příznačným názvem Sport do škol, kterou uspořádal vysokomýtský oddíl Moderního Sportovního Karate (MSK). Konala se v rámci hodin tělocviku v jednotlivých třídách druhého stupně základních škol. Cílem této osvětové akce bylo probuzení zájmu naší mládeže o sport jako takový a ukázat dětem směr ke zdravějšímu životnímu stylu, a to jak z fyzické, ale také i psychické stránky. A v neposlední řadě si kladl za cíl vyvrácení některých mýtů o bojových sportech a případné možnosti použití v sebeobraně.


Celý článek...
 

Úspěch vysokomýtských kickboxerů na SLOVAK OPEN 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.02.18

Slovak2018Poslední únorový víkend, přesněji 23. až 24. února, přinesl klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto zisk 12 cenných kovů z mezinárodního turnaje SLOVAK OPEN 2018. Mladí kickboxeři získali v Bratislavě 5x zlato, 5x stříbro a 2x bronz. Turnaj se konal ve velkém stylu za účastí téměř tisícovky bojovníků z jedenácti zemí včetně České republiky. Nechybělo na něm šest statečných falcoňáků, které doprovodili koučové Martin Viktorin st., Aleš Dolanský a Josef Zeman. Začátek sezóny zvládli skvěle. Za Falcon se hvězdou turnaje stal Adam Stráník, který porazil ve finálovém boji polského borce ve Fullcontactu. Polák je ostřílený ringový fighter, který má za sebou několik gala turnajů a mimo jiné je i mistr Polska.


Celý článek...
 

Úspěšný víkend vysokomýtských stolních tenistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.02.18

IMG 20180218 104809V neděli 18. února sehrálo Vysoké Mýto další dvojutkání krajské soutěže ve stolním tenise. Soupeři mu byli hráči Orel Orlice, která figuruje na druhém místě tabulky, a třetí Žamberk.

Dopolední zápas: Orel Vysoké Mýto „A“ -  Orel Orlice „A“    6 : 10

V roli favorita nastupoval oddíl Orel Orlice, který byl před tímto utkáním na druhém místě krajské soutěže. Před utkáním bychom byli rádi alespoň za remízu, bohužel už od začátku tahal za delší konec právě oddíl z Orlice. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1 : 1. Synek s Vojnarem lehce vyhráli nad Adamcem L. s Kolomým a Dvořák s Fišerem prohráli s Adamcem V. a Hubálkem.


Celý článek...
 

Plavecká přípravka pro děti od 5 do 15 let zahajuje

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.02.18

IMG 7840Plavecká přípravka pro děti od 5 do 15 let zahajuje 19. března. Výcvik bude probíhat v pondělí a ve středu od 15.30 do 16.30. Cena za období od 19. 3. do 30. 6. 2018 je 1 000 Kč. Je možné přihlásit dítě pouze jednou týdně. Přípravka Plavecké školy ATLANTIK AAA úzce spolupracuje s Plaveckým klubem Vysoké Mýto. Díky tomu mají talentované děti zajištěnou možnost dalšího rozvoje. Přihlášky jsou přijímány telefonicky i SMS zprávou na tel. 776 255 955, nebo přímo v kanceláři plavecké školy vždy ve středu od 15.30 do 16.30. Další informace poskytne ředitelka plavecké školy Gabriela Podroužková, kontakt: tel. 776 255 955, e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 


Celý článek...
 

Štěpán Hudeček první v závodě českého poháru O'Neill Czech Freeski Tour 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.02.18

P DetneV sobotu 10. února se ve snowparku v Deštném v Orlických horách jel první závod českého poháru O'Neill Czech Freeski Tour 2018. Teplota lehce pod bodem mrazu a prakticky bezvětří bylo příslibem kvalitních výkonů akrobatických lyžařů. Výborně připravený Yourpark Deštné nabídl všem riderům a riderkám parádní složení překážek. První platforma nabízela speed rail a bednu, druhá platforma obsahovala dvakrát zalomený rail nebo bednu. Pod pevnými překážkami je prověřila skokanská část závodu - třetí platforma s menším 6-ti metrovým table skokem a závěrečný big air s plošinami 10 a 6 metrů dovoloval rotace až o 1080 stupňů. Otevřeny byly všechny čtyři kategorie - ženy, děti do 15 let, junioři a muži. K potěšení organizátorů byly nejvíce obsazeny právě dětské a juniorské kategorie, což vzbuzuje naděje do budoucna.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Víkend přinesl šest proher

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.02.18

IMG 6251Orel Vysoké Mýto „A“- TTC Ústí nad Orlicí „D“ 8 : 10

Dopolední utkání s Ústím nad Orlicí bylo velice vyrovnané od začátku až do samého konce. Vysokému Mýtu chyběl Martin Synek, a to se nakonec ukázalo jako klíčové. V úvodních čtyřhrách Dvořák s Fišerem lehce porazili ústeckou dvojici Pražák – Hrdina, a to samé se na vedlejším stole podařilo ústeckým, kteří porazili naší dvojici Vojnar - Herel. V úvodní sérii utkání podlehl nečekaně Fišer se Svojanovskou 3 : 2 na sety. Ovšem ta si poté, co už v pátém setu vedl 8/3 a byl tak blízko k výhře, vzala time-out. Od té doby vyhrála všechny míčky a otočila zápas na svou stranu. V dalším zápase Herel nečekaně otočil utkání z 0 : 2 na sety na 3 :2 a když Vojnar s Dvořákem vyhráli své zápasy, tak byl stav 4/2.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Nevydařená domácí utkání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.01.18

IMG 6228Na další utkání okresního přeboru OP1 v domácí orlovně ve Vysokém Mýtě dorazili hráči z TJ Lanškroun „B“. Obě vyhrané počáteční čtyřhry dávaly tušit, že by Vysoké Mýto mohlo tohoto soupeře porazit. Body se v duelech rozdělovaly jednou Vysokému Mýtu, jednou Lanškrounu a nakonec za kratší sirku tahalo domácí mužstvo, když v posledním kole hráči nedokázalo přidat ani jeden bod a závěrečným trhákem tří bodů hráči Lanškrouna porazili Orel Vysoké Mýto 7 : 10 na body.


Celý článek...
 

Mladý český freeskier klepe na dveře světové konkurenci

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.01.18

Speedy lyeV rakouském Mayrhofenu se Štěpánu Hudečkovi  podařilo odjet tři náročné double corky ve skoku. Teprve 14letý kluk jde tvrdě za svým snem. V dnešní době se na světové freeski úrovni neobejdete bez doublecorku anebo dokonce triplecorku. Co to je? „Cork" popisuje skok, kdy se jezdec ve vzduchu otáčí na dvou osách zároveň – horizontálně a vertikálně. Název tento trik získal podle „corkscrew", což je vývrtka. Například double cork 1080 popisuje dvě salta a tři otočení kolem své osy (3 x 360°). Mladému riderovi Štěpánu Hudečkovi alias Speedymu se teď podařilo odjet hned tři triky s doublecorkem v různých rotacích, což je pro něj další krok směrem k světové freeski špičce.


Celý článek...
 

Stolní tenis: První domácí prohra v novém roce

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.01.18

IMG 20180106 145349V sobotu 6. ledna hrálo „A“ mužstvo poprvé v novém roce na domácích stolech, kde se proti celkům z nižších pater tabulky čekala dvě vítězství.

Orel Vysoké Mýto „A“- TJ Vidlatá Seč „A“  5 : 10

Dopolední utkání s předposlední Vidlatou Sečí mělo dle předpokladů vyznít lépe pro vysokomýtské stolní tenisty, ale ukázalo se, jak umí být stolní tenis krásný sport.  Hosté přijeli posíleni o hráče Hubinku, který herně patří mezi nejlepší hráče v soutěži, a bylo to vidět. Bohužel domácí hráči nezvládali zápasy se slabšími hráči soupeře. Hosté měli i více pomyslného štěstíčka a vyhráli čtyři pětisetové zápasy. Za dílčím úspěchem stojí výhra Dvořáka nad právě zmiňovaným Hubinkou.


Celý článek...
 

Vysokomýtští sportovci v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.01.18

IMG 7327Letošní slavnostní vyhlášení ankety o nejúspěšnějšího sportovce orlickoústeckého okresu za rok 2017 se konalo 22. ledna už tradičně v kulturním domě v Ústí nad Orlicí. Ocenění převzali sportovní kolektivy i jednotlivci, kteří v minulém roce dosáhli výrazných sportovních výsledků. Patří mezi ně i řada vysokomýtských sportovců. Cenu předsedy Orlického sportovního sdružení za mimořádný výkon si odnesl kanoista Daniel Suchánek. Sportovní hvězdou Deníku se podruhé za sebou stala Eliška Zemanová z klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto. Pohár pro nejlepšího sportovce okresu si odnesl orlickoústecký běžec Robert Krupička. Fotogalerie z předávání ocenění ZDE.


Celý článek...
 

Falcon poprvé vítězem POHÁRU KLUBŮ

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.01.18

FalconKlub Falconkickbox Vysoké Mýto za své úspěchy v roce 2017 získal poprvé ve své historii první místo v Poháru klubů. Na tradičním setkání klubů 12. 1., tentokrát na lodi s plavbou po Vltavě, se hodnotili nejúspěšnější kluby a jednotlivci za rok 2017 v různých disciplínách.  V roce 2016 a 2015 to bylo druhé místo. Všem, kteří za nás závodili, děkuji a podotýkám, že to byl jeden z našich cílů, který jsme si vytyčili. Dokázali jsme to, protože jsme se semkli a šli jsme za ním... V Poháru jednotlivců jsme obsadili v první desítce 4 místa: Martin Viktorin, Petr Dvořáček, Adam Pánek a Eliška Zemanová. Poslední jmenovaná Eliška Zemanová se stala celkovou vítězkou za rok 2017, navíc je v historii vůbec nejmladší bojovnicí, které se to podařilo! Ve svých 11 letech se loni účastnila 48 zápasů s neuvěřitelnou bilancí 37 výher. Eliška je velký talent a dříč... Do boje dává srdce a kickbox prostě a jednoduše miluje. V Poháru jednotlivců jsme tak získali hattrick: 2015 Martin Viktorin, 2016 Adam Pánek a 2017 Eliška Zemanová. Gratuluji a děkuji všem svěřencům, trenérům, sponzorům, městu Vysokému Mýtu, fanouškům a celému vedení ČSFU v čele s Jirkou Mulačem. Martin Viktorin st


 

Nábor nových členů do klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.09.17

received 492112051140940Falcon kicbox Vysoké Mýto přijímá nové členy - chlapce i dívky, muže i ženy. Kromě náborových dnů mohou zájemci o tento sport navštívit tréninky kdykoli v průběhu roku v budově bývalé obchodní školy ve Vysokém Mýtě v ul. Husova 146. 


 

Nábor do oddílu stolního tenisu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.09.17

IMG 4318OREL Vysoké Mýto, oddíl stolního tenisu pořádá nábor nových členů. Zve do svých řad žáky 1. až 5. tříd. V případě zájmu kontaktujte Miroslava Herela, tel. 739 442 200, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Ladislava Mrkose, tel. 604 709 349. Více informací ZDE

 


Celý článek...