Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 9.12.2019
Ze sportu

V posledních utkáních orli vybojovali první místo v krajském přeboru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
03.12.19

Foto Jiří VojnarOrel Vysoké Mýto “A“ odehrál 30. listopadu dopoledne utkání o přímé první místo krajského přeboru s Moravskou Třebovou a odpoledne hostil celek Poličky.

Orel Vysoké Mýto „A“ - TJ Slovan Moravská Třebová „A“ 10 : 3

Pokud orli v tomto utkání chtěli pomýšlet na slušný výsledek, tak bylo nutné vyhrát obě úvodní čtyřhry. S touto skutečností se popasovali naprosto skvěle. Hýbl s Fišerem jasně přehráli Maděru se Smetanou. Na vedlejším stole to vypadalo taky na jasnou záležitost, Dvořák s Vojnarem vedli nad párem Kalandra-Mrva už 2:0 na sety. Bohužel domácí povolili a nechali hosty srovnat na 2:2, ale v pátém setu orelská dvojice ukázala, že výhru chtějí více než hosté, a doslova urvali vítězství ve svůj prospěch, a tím dali první dílek do skládačky.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Historické vítězství orlů nad Orlicí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.11.19

Stolní tenisV sobotu 16. listopadu odehrál Orel Vysoké Mýto „A“ svoje první mistrovské dvojutkání v krajském přeboru s předním týmem přeboru Orlicí a s nevyzpytatelným Ústím nad Orlicí.

Orel Vysoké Mýto „A“ - Orel Orlice „A“   10 : 7

Dopolední utkání odehráli orli proti nejnepříjemnějšímu soupeři, kterého za poslední tři roky nedokázali obrat ani o jeden bod. Utkání se odehrálo o druhé místo krajského přeboru, tudíž o motivaci měli aktéři postaráno. Úvodní čtyřhry nevyšly podle plánu, jelikož doposud neporažená dvojice Dvořák - Vojnar prohrála s párem V. Adamec – Hubálek. Naštěstí Hýbl s Fišerem si v celku snadno poradili s hostující dvojící M. Adamec – Doskočil, a tak byl úvodní stav 1:1.


Celý článek...
 

Domácí utkání stolních tenistů v krajském přeboru opět slibují napínanou podívanou

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.11.19

Orel Vysoké MýtoV sobotu 30. listopadu se v Orlovně ve Vysokém Mýtě (vedle krytého bazénu) budou konat dvě utkání krajského přeboru ve stolním tenise. Domácí Orel Vysoké Mýto A bude dopoledne od 9.00 hostit tým TJ Moravská Třebová A. Odpoledne se ve 13.30 utká s týmem TJ Startak Polička A. Utkání slibují napínavou podívanou, a proto neváhejte a přijďte povzbudit domácí tým.


Celý článek...
 

Plavci byli úspěšní v přípravných závodech na krajské přebory

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.11.19

PlavciPlavci se připravují na zimní krajské přebory. Příprava spočívá jak v trénincích, tak i samotných průběžných závodech. Obvyklý týdenní trénink plavce/závodníka se skládá z čtyř až pěti 90 minutových tréninků tzv. „mokrých“, kdy trénuje plavec v bazéně a pak z jednoho „suchého“, kdy se jedná o cvičení v tělocvičně (protahování, posilování). Plavci mají možnost navštěvovat i jógu, aby se naučili mimo jiné i správně zacházet se svým dechem. Druhá část přípravy jsou závody, kam se můžou kvalifikovat podle svých výkonů a samozřejmě i kategorie. Plavci se zúčastnili závodů v Náchodě, Rumburku, Blansku, Žďáru nad Sázavou i v Pardubicích.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci na dlouhých tratích v Trutnově

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.11.19

Plavce na závodech v TrutnověV říjnu se konal v Trutnově krajský přebor dlouhých tratí pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Jednalo se o tratě 800 m a 1500 m v bazéně o délce 25 m. Přeborů se účastnilo více než 200 plavců. Za vysokomýtský plavecký klub závodili  - Justýnka Mašková, Adam Novotný a Dan Spilko. Všichni tři závodníci si ve svých věkových kategoriích vyplavali krásná medailová umístění.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Po vítězných sobotních utkáních je A tým na 2. místě tabulky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.11.19

TJ Sokol Česká Třebová „B“ -  Orel Vysoké Mýto „A“První listopadový víkend odehrál Orel Vysoké Mýto “A“ své druhé venkovní dvojutkání v sezóně na stolech České Třebové a Svitav.

TJ Sokol Česká Třebová „B“ -  Orel Vysoké Mýto „A“  6 : 10

V ranním utkání čekal orly soupeř z chvostu tabulky, nicméně jeho posílená sestava, která proti vysokomýtským nastoupila, chtěla bodovat. Hned úvodní čtyřhry ukázaly, že utkání bude velice vyrovnané, a tak se rozhodovalo v pátých setech. Hýbl s Fišerem již vedli 2 : 0 na sety, ale svůj zápas nakonec prohráli v pátém setu. Naštěstí na vedlejším stole Dvořák s Vojnarem v pátém setu vyhráli.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Dvořák s Herelem úspěšní na okresních přeborech v Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.10.19

Dvořák s Herelem na okresních přeborechV pondělí 28. října se konaly okresní přebory mužů a žen v herně na „Kopečku“ v Ústí nad Orlicí. Zaregistrovaných mužů bylo celkem dvacet a žen pouze čtyři. Vysoké Mýto reprezentovali Martin Dvořák a Miroslav Herel. Po základních skupinách, které Dvořák s Herelem vyhráli, začal turnaj čtyřher. Jako druzí nasazení měli první kolo volné a byli nasazeni přímo do čtvrtfinále, kde se utkali s dvojicí Šmajzr - Procházka. Vyrovnaný zápas byl pouze v prvním setu, ale v dalším průběhu utkání již vysokomýtská dvojice potvrdila své nasazení a vyhrála.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Jedna výhra a jedna prohra v OP1 pro „B“ tým

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.10.19

foto 14.2.2017Stolní tenisté Orla Vysoké Mýto B vyrazili k dalšímu utkání regionálního přeboru 1 do Libchav a Lukavic. Tito soupeři jsou velice bojovní a tak vysokomýtské nečekala lehká práce. Do boje se vydali Martin Kučera, Miroslav Herel, Jan Stejskal a Libor Šimek.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Úspěšná sobota týmu "A"

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.10.19

stolni tenisV sobotu 19. října odehrál Orel Vysoké Mýto “A“ první dvojutkání v nové sezóně na stolech Žamberku a Mistrovic.

 TJ Sokol Žamberk „A“  - Orel Vysoké Mýto „A“     9 : 9

Začátek utkání orlům s velice houževnatým soupeřem vyšel parádně, ale pak museli dohánět. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1 : 1. Dvořák s Vojnarem porazili Schreibera s Puchmeltrem a na vedlejším stole Hýbl s Fišerem prohráli se Souradou a Kaplanem. První kolo singlů dopadlo skvěle, pouze Fišer prohrál s Kaplanem. Ve druhém kole singlů se vysokomýtští dostali do vedení až 6 : 2 a vše vypadalo, že by si měli dojít pro výhru. Bohužel od tohoto stavu se domácí nadechli k velkému obratu hlavně zásluhou Kaplana, který za celé utkání neztratil ani set. Zlom utkání nastal po výhře Schreibera nad Jirkou Vojnarem. Domácí vedli 9 : 8 a sahali po vítězství, ale proti byl Lukáš Fišer, který ve vypjatém zápase doslova udolal domácího Puchmeltra 3 : 2 na sety a zachránil tak nakonec cennou remízu.


Celý článek...
 

Vítězství veteránů BK Sokol Vysoké Mýto na premiéře brněnského Mára Cupu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.10.19

Tým staré gardy BK Sokol Vysoké MýtoVýběr veteránů BK Sokol Vysoké Mýto vybojoval 5. října na turnaji Mára Cup v Brně první místo. Vysokomýtští basketbalisté začali první utkání turnaje s týmem BK Vyškov vítězně, vyhráli ho poměrem 53 : 41. Ve svém druhém utkání zvítězili nad domácím týmem Arvi Brno 70 : 21. Třetí utkání po velice dramatickém a až do samého závěru vyrovnaném průběhu vyhráli nad basketbalisty BK Rosice 39 : 38. Velice těsným vítězstvím v závěrečném zápase s BO UJPŠ&SA Košice 37 : 35 získali první místo v turnaji. Zprávu o turnaji od Jana Houžvičky naleznete ZDE a také na webových stránkách BK Sokol Vysoké Mýto www.bkvm.wz.cz/ (Sekce: Družstva/Stará garda/ Tým).

 


Celý článek...
 

Plavci přivezli medaile z pražské Podzimní ceny Motorletu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.10.19

Podzimní cena MotorletuVysokomýtští plavci si v Praze - Radlicích poměřovali síly s plavci z velkých plaveckých klubů z ČR.  Závodů o Podzimní cenu Motorletuse se 12. října zúčastnila čtveřice závodníků: Justýnka Mašková, Dorotka Metelková, Adam Novotný a Vojta Seidl. Hlavní závod na 200 m volný způsob byl vypsán pro všechny kategorie. Plaval se formou kvalifikačních rozplaveb a finále. Do finálového klání se ve svých kategoriích probojovali dva naši plavci Adam a Dorotka. Oba obsadili skvělé první místo.


Celý článek...
 

Úvodní utkání sezóny přinesla orlům jednu výhru a remízu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.10.19

Stolni tenisV sobotu 5. října odehráli stolní tenisté Orla Vysoké Mýto zahajovací utkání nové sezóny v krajském přeboru. Domácí Vysoké Mýto mělo soupeři co vracet z minulé sezóny. Hráči mají ještě v živé paměti výprask na domácích stolech 3 : 10. Proto na Sudslavu vyrukovali s novou akvizicí Janem Hýblem, který přestoupil ze Sokola Hradec Králové, kde si prošel extraligou a nižšími ligovými soutěžemi. Vysokomýtští od něho čekali bodový příděl, což splnil v utkání do posledního puntíku. Menší komplikace však vznikla dva dny před zápasem, kdy onemocněl Jiří Vojnar. Místo něho nastoupil Miroslav Herel, což se ukázalo jako dobrý tah.


Celý článek...
 

Plavecké závody o Velkou cenu Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.10.19

Plavecké závody V sobotu 28. září se na městském bazénu konal už 23. ročník plaveckého závodu Velká cena Vysokého Mýta. Zájem byl tentokrát opravdu veliký. Z přibližně 460 přihlášených plavců museli organizátoři kvůli omezené kapacitě bazénu některé závodníky odmítnout. Nakonec mezi sebou soupeřilo okolo 240 sportovců různých věkových kategorií. Kromě pardubického a královéhradeckého plaveckého klubu byli ve Vysokém Mýtě i závodníci z Prahy, Šumperka, Jičína, Náchodu, Svitav, Trutnova či Neratovic.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci úspěšní v Českém poháru v dálkovém plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.10.19

P dalkove plavani vyrezČeský pohár v dálkovém plavání se letos skládal z 15 závodů na otevřené vodě a 3 závodů v bazénu (MČR Masters Vysoké Mýto, MČR Podolí, 4. Námořní míle Kladno). Za umístění v závodech získávají plavci v jednotlivých kategoriích body. Na konci sezony součet osmi nejvýše bodově ohodnocených výsledků určí celkové pořadí v Českém poháru.


Celý článek...
 

Plavecké závody v dálkovém plavání PASTVINSKÝ MARATÓN

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.10.19
  • Pastvinský maratón Plavecký klub Vysoké Mýto pořádal na konci prázdnin tradiční Pastvinský maratón. Letos se konal již XVIII. ročník. Letní počasí podpořilo krásnou atmosféru závodů. Celkem se závodů zúčastnilo  120 plavců, z toho 8 bylo z plaveckého klubu Vysoké Mýto. Závodilo se v disciplínách 1 km, 3 km, 5 km a 10 km v různých věkových kategoriích. Vysokomýtským  plavcům se dařilo a z Pastvin si odvezli 4 medaile. Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto

 

Ohlédnutí za úspěchy vysokomýtských plavců v sezoně 2018/2019

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.10.19

Úspěchy vysokomýtských plavcůČerven z pohledů plavců bývá vrcholem sezóny, kde zúročují své půlroční tréninkové úsilí. Začátkem měsíce se vysokomýtští plavci účastnili krajských přeborů Pardubického a Královéhradeckého kraje, kde si vyplavali celkem 30 medailí z toho 17 zlatých. Krajské přebory slouží jako nominace pro celostátní soutěže - na Mistrovství České republiky (MČR) pro plavce od 12 let a Český pohár (ČP) pro plavce 10 - 11 let.


Celý článek...
 

Bronz a drama na olympijské trati

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.10.19

Daniel Suchánek - Ondřej RolencMalou sportovní tragédii při Mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě na olympijském kanále ve španělském La Seu d‘ Urgell, má za sebou dvojice Daniel Suchánek - Ondřej Rolenc reprezentující Českou republiku v kategorii C2 muži. V kvalifikační jízdě nenechali držitelé bronzové medaile z letošního mistrovství Evropy nikoho na pochybách, že patří do absolutní světové špičky. I když se dopustili drobné chyby, s přehledem postoupili do finále hned svoji první kvalifikační jízdou a nemuseli tak absolvovat dokvalifikaci.


Celý článek...
 

Vysokomýtští atleti na mistrovství ČR žáků vybojovali dvě finále

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.09.19

AtletikaV Kolíně se konalo tento víkend mistrovství ČR žáků a žákyň. Počasí vyšlo skvěle a i vysokomýtským závodníkům se hlavně první den šampionátu dařilo na výbornou. Markéta Burešová byla jednou z aspirantek na cenný kov, a to potvrzovala hned v kvalifikaci. Naprosto nekompromisně si doskákala pro svůj postup a ze všech závodnic v kvalifikacích držela vynikající druhé místo výkonem 548 cm, což bylo pouze jeden centimetr za jejím osobním maximem. Na osmistovce jsme měli dvě želízka v ohni. Jonáš Vávra toužil po svém druhém karierním finále, ale v rozběhu nebyl jistý. Takticky mu závod příliš nevyšel a do osmičlenného finále nakonec nepostoupil. To jeho oddílový kolega měl o trochu více štěstí. Jakub Dudycha se dlouhým závěrem tlačil do cíle.   Zaběhl si nový osobní rekord a postoupil do svého prvního velkého finále. Jonáš Vávra nakonec skončil na skvělém desátém místě.


Celý článek...
 

Michaela Zedníčková vítězkou Českého poháru dorostu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.09.19

Michaela Zedníčková vítězkou Českého poháru dorostuPo závodech na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic se uzavřel žebříček Českého poháru juniorů ve sjezdu a sprintu na divoké vodě. Michaela Zedníčková, věkem stále žačka, obsadila společně s Laurou Žďárskou (Pardubice) konečné první místo v kategorii C2 juniorky. Navázala tak na vítězství ve stejné kategorii žákyň a třetí místo, které získala v kategorii K1 žačky. Michaela tak má za sebou velice úspěšnou sezonu, kdy ke dvěma prvním místům v celkovém pořadí ČP žactva a juniorů navíc přidala dvě zlaté a dvě bronzové medaile z MČR žactva, čímž se zařadila mezi nejúspěšnější mladé závodnice v ČR.


Celý článek...
 

Šest medailí z Mistrovství ČR žáků ve sprintu do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.09.19

Šest medailí z MČR žáků ve sprintu do Vysokého MýtaZ Mistrovství České republiky žáků ve sprintu si vysokomýtští kanoisté vezou šest medailí, z toho jeden titul. O první z nich se postaral Ondřej Kvapil na singlkanoi, který mezi mladšími žáky po bojovném výkonu skončil druhý a od titulu ho dělila pouhá vteřina. Stejného umístění dosáhl i s parťákem Jáchymem Vosmekem na deblkanoi. Další medaili získala Michaela Zedníčková tentokráte na singlkanoi, která skončila na skvělém třetím místě. S pardubickou Laurou Žďárskou navíc zvítězily mezi žačkami staršími na deblkanoi a potvrdily svoji letošní dominanci v této disciplíně. Další medaile naši mladí borci vybojovali ze závodu hlídek. O stříbro se zasloužilo výbornou jízdou družstvo singlkanoistů ve složení Zrzavý, Zedníčková, Kvapil a stejného umístění dosáhl ve vyrovnaném závodě i tým deblkanoistů ve složení Syrový - Zrzavý, Kotrba - Zedníčková, Kvapil - Vosmek. Mladí kanoisté tak navázali na výborné výsledky z mistrovství ČR v dlouhém sjezdu a potvrdili tak, že podpora poskytovaná městem Vysokým Mýtem a Pardubickým krajem přináší své ovoce. 


Celý článek...
 

Nábor dětí do oddílu stolního tenisu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.09.19

stolni tenisOREL Vysoké Mýto, oddíl stolního tenisu pořádá nábor nových členů. Zve především děti ve věku 8 až 11 let. Stolní tenis si mohou přijít vyzkoušet každé úterý od 16.45 do 18.15 a čtvrtek od 16.00 do 18.00 do Orlovny vedle krytého bazénu ve Vysokém Mýtě. Více informací naleznete ZDE.


 

Suchánek s Rolencem mistry České republiky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.09.19

KanoistikaDva závěrečné závody na Čertových proudech pod Lipenskou přehradou uzavřely seriál deseti závodů Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Vysokomýtskou kanoistiku na jedné z nejtěžších tratí v Evropě zastupovala čtveřice závodníků ve složení Filip Krejza, Daniel Suchánek, Jakub Šilar a Michaela Zedníčková. V sobotním sprintu se nejlépe dařilo dvojici Suchánek - Rolenc (Pce), kteří obsadili 2. místo v kategorii C2 muži a zajistili si tak start na zářijovém MS ve sprintu na olympijské trati z roku 1992 ve španělském Seu d’Urgell, 15. místo ve stejné kategorii obsadila dvojice Krejza - Šilar. Mezi singlkanoisty obsadil 6. místo Suchánek, 20. skončil Šilar. Mezi kajakáři se na 22. místě umístil Filip Krejza a v kategorii kajakářek mezi ženami se na 14. místě umístila, věkem stále žačka Michaela Zedníčková.


Celý článek...
 

Celorepublikový tréninkový mítink karate v domácí sokolovně

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.09.19

KarateO víkendu 17. srpna až 18. srpna se uskutečnil ve vysokomýtské sokolovně celorepublikový tréninkový mítink moderního sportovního karate (MSK). Toto soustředění karatistů zorganizoval domácí oddíl. Vysokomýtský oddíl reprezentoval Martin Čipera - II. Dan, František Starý – I. Dan, Václav Doubravský - 1. kyu, Kateřina Kučerová - 2. kyu, Michal Čermák  - 7.  kyu, Tereza Kopecká - 9. kyu, Michaela Jílková - 9. kyu a Matyáš Votroubek - 9. kyu. Přípravu, organizaci tréninkového mítinku zajišťoval vedoucí vysokomýtského oddílu, Martin Čipera, II. Dan. Náplň jednotlivých cvičebních bloků si připravil odchovanec vysokomýtského oddílu Josef Král - II. Dan. Více informací o průběhu tréninkovém mítinku naleznete ZDE. Text a foto Martin Čipera, vedoucí oddílu a trenér oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto


Celý článek...
 

Kanoisté úspěšní na Českém poháru ve sjezdu na divoké vodě v České Vrbně

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.09.19

Michaela ZedníčkováSezona kanoistů na divoké vodě se přehoupla do své druhé poloviny a na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném se jako každoročně uskutečnil 7. a 8. 9. Český pohár ve sprintu, MČR dospělých a MČR oddílových družstev (17. – 18. 8. 2019). Na lehčí pasáži USD současně probíhaly závody ČP žáků, ve kterých si výborně vedli i nejmladší závodníci vysokomýtského oddílu kanoistiky. Vítězi svých kategorií se stali Michaela Zedníčková - Laura Žďárská (C2 žačky starší), Ondřej Kvapil - Matěj Kotrba (C2 žáci mladší) a Ondřej Kvapil (C1 žáci mladší). Michaela Zedníčková navíc přidala další umístění na stupních vítězů, když obsadila 3. místo v nabité kategorii K1 žaček starších.


Celý článek...
 

Traily na Vinicích opět přilákaly závodníky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.09.19

Kujebike 2019Na městských trailech na Vinicích ve Vysokém Mýtě se v neděli 1. září konaly cyklistické závody Kujebike 2019 o pohár starosty města. Zvyšující se počet závodníků je důkazem, že vysokomýtské single traily, ze kterých závodní trať vychází, se těší čím dál větší oblibě. Závodilo se ve 13 kategoriích od předškolních dětí až po veterány. Tomu byly uzpůsobeny i délky tratí od 300 metrů až po 24 kilometrů. Vzhledem k tomu, že se na závody hlásí stále více nejmladších závodníků, bude v příštím ročníku přidána další kategorie. Reportáž ze závodů naleznete ZDE, fotogalerii Milana Zemana ZDE.


 

Reportáž: Létání na Vysokomýtsku má více než stoletou tradici

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.08.19

LetištěVysoké Mýto patří k dalším 89 městům, která mají svoje letiště. O jeho provoz se stará Aeroklub Vysoké Mýto. „Letiště je veřejné, takže ho můžou využívat všechny letecké školy a soukromí provozovatelé. Významná letecká škola, která ho využívá, je Centrum leteckého výcviku Pardubice, která učí piloty pro armádu. Probíhá tady i cvičení složek integrovaného záchranného systému,“ říká Josef Bárta, člen Aeroklubu Vysoké Mýto a ředitel soutěže nedávno proběhlého Plachtařského mistrovství regionů ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...