Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 29.1.2020
Ze sportu

Nábor do oddílu karate a do dětských přípravek bojových sportů ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.01.20

Sportovní den 2019, foto Radka Fendrychová V únoru a březnu bude oddíl Karate Vysoké Mýto nabírat nové členy ve věku 13 až 60 let do oddílu karate a současně bude doplňovat skupinu přípravky bojových sportů dětmi od 8 do 13 let. První trénink pro nové členy se uskuteční 24. února od 17.00 a následně každé pondělí od 17.00 ve vysokomýtské sokolovně. Karatisté zvou zájemce na  tréninky otevřené pro veřejnost 10. a 17. února. Informační brožuru oddílu Karate Vysoké Mýto naleznete ZDE.

 


Celý článek...
 

Orel Vysoké Mýto A zve příznivce stolního tenisu na domácí utkání 1. 2.

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.01.20

Pozvanka na utkáníV sobotu 1. února se v orlovně ve Vysokém Mýtě budou konat dvě utkání krajského přeboru ve stolním tenise. Vedoucí tým soutěže, domácí Orel Vysoké Mýto A, bude dopoledne od 9.00 hostit tým TJ Sokol Žamberk A. Odpoledne se ve 13.30 utká s týmem TJ Sokol Mistrovice A. Utkání slibují napínavou podívanou, a proto neváhejte a přijďte povzbudit domácí tým.


 

Nejmladší vysokomýtské plavkyně na Závodech o třebovskou mašinku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.01.20

Plavecké závody o třebovskou mašinkuNový rok zahájily mladé vysokomýtské plavkyně plaveckými ZÁVODY O TŘEBOVSKOU MAŠINKU. Jedná se již o šestý ročník závodů pořádaných v České Třebové pro nejmladší kategorii plavců do 10 let. Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovaly čtyři plavkyně – Sofie Poppová, Míša Nováková, Viktorka Slavíková a Lucinka Zídková. Plavci ročníky 2010 startovali na tratích 50 m, ročníky 2011 a mladší na tratích 25 m.


Celý článek...
 

Vítězné tažení Orla Vysoké Mýto pokračuje

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.01.20

Utkání TJ Sokol Sudslava „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“V sobotu 4. ledna odehrál Orel Vysoké Mýto „A“ první zápas v novém roce, kterým zahájil druhou polovinu sezóny.

 TJ Sokol Sudslava „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“      3 : 10

Druhou půli sezóny orelští začali opět jedním utkáním s týmem Sudslavy. Sudslava v posledních domácích zápasech, při kterých těží z místních podmínek, uhrála dobré výsledky. Úvodní čtyřhry nepřinesly nic dramatického. Orli obě vyhráli, když Hýbl a Fišer porazili dvojici Syrový V.- Syrový K. a Dvořák s Vojnarem dvojici Dostálek J. - Valach P. V úvodních kolech singlu nastala smršť vysokomýtských výher. Hýbl zdolal Dostálka 3:0, Fišer Karla Syrového 3:1 a Dvořák Valacha 3:0. První bod připsal na konto domácích Vojta Syrový, který zdolal po velké bitvě Vojnara 3:2 na sety. Další body opět putovaly na stranu vysokomýtských, když Hýbl lehce přehrál Karla Syrového 3:0 a Fišer Valacha 3:1.


Celý článek...
 

Vysokomýtská Stará garda na chrudimském turnaji třetí, celkově v roce 2019 první

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.12.19

Stará garda BK Vysoké MýtoV sobotu 7. prosince se tým vysokomýtských basketbalistů zúčastnil veteránského turnaje v Chrudimi. Basketbalisté odjížděli na své páté letošní klání s těžce skládanou sestavou, v posledním utkání už hráli pouze se šesti věrnými. Turnaje se zúčastnily pořádající Chrudim, Tišnov, Vyškov a Vysoké Mýto. Tým Basketbalového klubu Vysoké Mýto prohrál své první utkání 33 : 37 s týmem Chrudimi (pol. 11 : 18, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Pavel Ropek, 15 bodů). Ve druhém pak porazil po zlepšeném výkonu Vyškov 58 : 42 (pol. 17 : 21, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Pavel Ropek, 29 bodů) a celý turnaj i basketbalový rok zakončil porážkou s týmem Tišnova v poměru 30 : 43 (pol. 21 : 18, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Jan Dvořák, 13 bodů).


Celý článek...
 

Po polovině sezony jsou stolní tenisté v čele krajského přeboru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.12.19

stolni tenisV sobotu 14. prosince Orel Vysoké Mýto “A“ zakončil rok 2019 dvojutkáním na domácích stolech. Dopoledne hostil v derby Choceň a odpoledne celek Ústí nad Orlicí.


Celý článek...
 

Krajské přebory mladších žáků s účastí plavců z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.12.19

Plavecký klub Vysoké MýtoNa krajských přeborech mladších žáků pořádaných na přelomu listopadu a prosince reprezentovali Plavecký klub Vysoké Mýto i naši plavci. Skvěle se poprali se silnou konkurencí plavců z Královéhradeckého a Pardubického kraje.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci na mistrovských soutěžích ČR v plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.12.19

Závody v Mladé BoleslaviTři vysokomýtští plavci se kvalifikovali z krajských přeborů na zimní mistrovské soutěže ČR v plavání. V kategorii starších žáků - Justýnka Mašková a Adam Novotný na zimní Mistrovství ČR pořádané letos v Mladé Boleslavi a v Prostějově. V kategorii mladších žáků - Dorotka Metelková na zimní Pohár ČR 10letých v Mladé Boleslavi.


Celý článek...
 

Dobroběh nabízí dárkovou registraci na Vysokomýtský půlmaraton

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.12.19

VoucherSpolek Dobroběh Vysoké Mýto nabízí dárkové poukazy s registrací na příští Vysokomýtský půlmaraton, který se uskuteční 5. dubna 2020. Udělejte radost svým blízkým a včas jim zajistěte místo na startovní listině. Poukazy budou rozesílány poštou v dárkové obálce. Stačí dopsat jméno obdarovaného a pak už jen čekat pod stromečkem na vlnu emocí. Pokud máte zájem o tento netradiční dárek, kontaktujte pořadatele na emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena poukazu je 280 Kč a zahrnuje startovné ve výši 250 Kč, poštovné a vánoční obálku. Oficiální registrace na Vysokomýtský půlmaraton začne 1. 1. 2020.


 

Vysokomýtští plavci se kvalifikovali na Mistrovství ČR

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.12.19

PlavciV posledním listopadovém víkendu se v České Třebové uskutečnily Krajské přebory Pardubického a Královéhradeckého kraje. Tyto závody jsou nominačními (Mistrovství ČR) pro plavce v kategorii žactva (2005 - 2007). Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovala sedmička plavců v kategorii žactva a trojice plavců v kategorii dorostu. Vysokomýtští plavci dohromady absolvovali 77 individuálních startů, z nichž rovných 50 proměnili ve svá nová osobní maxima.


Celý článek...
 

V posledních utkáních orli vybojovali první místo v krajském přeboru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
03.12.19

Foto Jiří VojnarOrel Vysoké Mýto “A“ odehrál 30. listopadu dopoledne utkání o přímé první místo krajského přeboru s Moravskou Třebovou a odpoledne hostil celek Poličky.

Orel Vysoké Mýto „A“ - TJ Slovan Moravská Třebová „A“ 10 : 3

Pokud orli v tomto utkání chtěli pomýšlet na slušný výsledek, tak bylo nutné vyhrát obě úvodní čtyřhry. S touto skutečností se popasovali naprosto skvěle. Hýbl s Fišerem jasně přehráli Maděru se Smetanou. Na vedlejším stole to vypadalo taky na jasnou záležitost, Dvořák s Vojnarem vedli nad párem Kalandra-Mrva už 2:0 na sety. Bohužel domácí povolili a nechali hosty srovnat na 2:2, ale v pátém setu orelská dvojice ukázala, že výhru chtějí více než hosté, a doslova urvali vítězství ve svůj prospěch, a tím dali první dílek do skládačky.


Celý článek...
 

Reportáž: Létání na Vysokomýtsku má více než stoletou tradici

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.08.19

LetištěVysoké Mýto patří k dalším 89 městům, která mají svoje letiště. O jeho provoz se stará Aeroklub Vysoké Mýto. „Letiště je veřejné, takže ho můžou využívat všechny letecké školy a soukromí provozovatelé. Významná letecká škola, která ho využívá, je Centrum leteckého výcviku Pardubice, která učí piloty pro armádu. Probíhá tady i cvičení složek integrovaného záchranného systému,“ říká Josef Bárta, člen Aeroklubu Vysoké Mýto a ředitel soutěže nedávno proběhlého Plachtařského mistrovství regionů ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...