Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 18.6.2019
Ze sportu

Horký Sportovní den na vysokomýtském náměstí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.06.19

Sportovni den 2019 89Stovky dětí zaplnily 12. června náměstí Přemysla Otakara II., kde se už po deváté uskutečnil Sportovní den. Přišly se podívat na ukázky sportů, které jim zde představily vysokomýtské sportovní kluby a oddíly, a trochu si i zasportovat. „Sportovní den organizuje město Vysoké Mýto ve spolupráci s Mikádem, Ivecem a hlavně s místními sportovními oddíly. Smyslem akce je ukázat, jaké máme ve městě možnosti sportování a volnočasového vyžití,“ řekl na zahájení Sportovního dne starosta František Jiraský a pokračoval: „Děti získají přehled o všech sportovních aktivitách, které se ve Vysokém Mýtě nabízí. Většinu sportů si tady mohou i vyzkoušet, a pak se s rodiči pro některý z nich rozhodnout. Nemusí jen sedět u počítačů, tabletů a mobilů.“ Reportáž ze Sportovního dne naleznete ZDE, fotogalerii ZDE.


Celý článek...
 

Deskohraní v klubu Fénix láká stále větší počet hráčů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.05.19

27.5.2019 LargeV klubu Fénix se uskutečnilo jarní deskohraní. Celkem se sešlo 55 hráčů, což je krásný počet. Stále tedy dál čekáme na pokoření hranice 60 účastníků, ale to dopadne. Byli jsme mezi prvními v ČR, kdo si mohl vyzkoušet hry Narkos a Pán prstenů: Putování po Středozemi. Mimo těchto novinek si hráči mohli vybírat z více než 1 100 her, které jsou v naší herně. Pokud máte zájem a chuť si nějakou hru vyzkoušet, jste srdečně zváni na pravidelná deskoherní ve středu a v neděli vždy od 16.00 do 19.00. Michal Miler


 

Bronz z Mistrovství Evropy pro Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.05.19

Suchanek RolencProgram Mistrovství Evropy ve sjezdu a sprintu na divoké vodě, jehož dějištěm se stala řeka Soča ve slovinském Bovci, byl zakončen finálovými jízdami, do kterých se den předtím závodníci museli nejprve kvalifikovat. Naší dvojici Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc se to podařilo hned první jízdou, když mezi deblkanoisty dosáhli po výborné jízdě třetího nejlepšího času kategorie. Ve vlastním finále tento svůj výkon znovu zopakovali a získali bronzové medaile. Podlehli pouze dvěma vynikajícím francouzským posádkám, které tak našim oplatili porážku z dlouhého sjezdu, kde Daniel s Ondřejem získali zlaté medaile. O velké vyrovnanosti finále svědčí například i to, že slovenští olympijští vítězové ve slalomu bratři Hochschornerové skončili „až“ pátí. Česká výprava získala na šampionátu celkem šestnáct medailí a stala se nejúspěšnějším týmem mistrovství.


Celý článek...
 

Z plaveckého deníku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.05.19

Plavci foto Barbora NovotnaJe polovina května. Kromě příslibu teplého počasí a prvních letošních jahod se smetanou se také blíží vyvrcholení plavecké sezóny. Přechází se na kratší, intenzivnější tréninky, zvyšuje se rychlost, výbušnost a piluje technika. Trenéři společně s plavci pečlivě vybírají závody, na kterých otestují své schopnosti. Zbývá jediná otázka: Kdo se kvalifikuje na Mistrovství republiky? Čí úsilí bude odměněno medailí?


Celý článek...
 

Na náměstí startovala cyklojízda Cyklo Glacensis

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.05.19

DSC00789 LargeRázem osmé hodiny ranní startovala v pátek 17. května ve Vysokém Mýtě šestičlenná skupina zdejších cyklistů, jenž se v barvách Vysokého Mýta vydali na cyklojízdu Cyklo Glacensis 2019, která již po osmnácté zahajuje cyklistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Přibližně ve stejnou dobu se na hvězdicovou cyklojízdu vydaly skupiny cyklistů z dalších devíti měst východních Čech a osmi měst z polských příhraničních regionů. Všechny týmy zamířily do společného cíle k horské chatě Číhalce v Olešnici v Orlických horách.


Celý článek...
 

Na trailech na Vinicích už potřetí závodili žáci vysokomýtských základních škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.05.19

Cyklisticke zavody skol 2019 9

Třetí ročník cyklistických závodů žáků vysokomýtských základních škol, který se konal 15. května ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích, přilákal i přes nevlídné počasí 117 závodníků od prvňáčků až po žáky devátých tříd. Na startu se sešli žáci Základní školy Jiráskova, Základní školy Javornického a Základní školy Knířov. Trasa závodů vedla po městských trailových tratích a délku a technickou obtížnost tras pořadatelé přizpůsobili věku závodníků. Školáky rozřadili do deseti věkových kategorií, zvlášť závodila děvčata a zvlášť chlapci. I přes nepřízeň počasí děti závodění bavilo. Reportáž ze závodů naleznete ZDE, fotogalerii Radky Fendrychové, Jindřišky Klaudové a Miroslava Doskočila ZDE, reportáž televize V1 ZDE.


Celý článek...
 

Daniel Suchánek čerstvým mistrem Evropy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.05.19

Zlatí Suchanek - Rolenc Ve středu 15. května odpoledne skončila na ME ve sjezdu na divoké vodě kategorie deblkanoistů, kde Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem dokázali obhájit zlato. Dan své vystoupení podtrhl i skvělým devátým místem v kategorii singlkanoí, kde jeho parťák bral stříbro. Dařilo se i dalším českým barvám. 


Celý článek...
 

Stolní tenis: Orel Vysoké Mýto vybojoval pozici náhradníka Českého poháru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.05.19

foto 22.10 1Tým Orla Vysoké Mýto se 5. května zúčastnil Českého poháru v Litomyšli. V sestavě Dvořák, Vojnar, Fišer a Herel se stolní tenisté pokusili postoupit do dalšího kola. V cestě jim stála čtyři družstva: TJ Jiskra Heřmanův Městec, TJ Lanškroun, Hlinsko a Sokol Chrudim. Český pohár je součást mistrovské soutěže s tím rozdílem, že se hraje pouze v tříčlenných družstvech.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci z Brna přivezli 3 zlaté a 1 stříbrnou medaili

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.05.19

Plavci 2019Také tento rok strávili vysokomýtští plavci první květnový víkend závoděním v Brně. Konkurence byla veliká, do moravské metropole přijeli jak mladí sportovci z celé republiky, tak několik vybraných oddílů ze Slovenska, Francie, Ruska a Maďarska. První závodníci skočili do vody krátce po sobotním poledni, poslední vítězové si došli pro medaile o půl třetí v neděli. I přes napětí a nervozitu, která se ze závodních drah občas přenesla i na tribuny, vládla celému závodu přátelsky soutěživá atmosféra. I ti, kteří se nakonec neumístili na prvních příčkách, bojovali až do posledních sil a byli odměněni zaslouženým potleskem.


Celý článek...
 

Daniel Suchánek si zajistil dvojnásobnou nominaci na Mistrovství Evropy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.05.19

Foto4Poslední dubnový víkend se na řece Otavě konal další podnik Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, ve kterém se rozdělovaly poslední body do nominace na Mistrovsví Evropy ve slovinském Bovci. Na programu byly dva závody ČP, prestižní MČR družstev a součástí nedělního závodu bylo rovněž MČR do 23 let. Skvěle se opět předvedl Daniel Suchánek, jenž si sobotním třetím místem zajistil reprezentační dres mezi singlkanoisty. V neděli navíc dokázal porazit loňského stříbrného medailistu z Mistrovství světa Marka Rygela a druhým místem potvrdil svou letošní vzrůstající formu. Společně s pardubickým Ondřejem Rolencem také s přehledem ovládli nominaci mezi deblkanoisty, když dokázali společně zvítězit ve všech čtyřech nominačních závodech. Oba si tak zajistili dvojnásobnou nominaci v kategoriích C2 muži a C1 muži.


Celý článek...
 

Kanoistika: První část nominace na výbornou

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.04.19

Suchanek RolecŘeka Kamenice se stala dějištěm prvních dvou závodů ze seriálu Českých pohárů 2019. Na technicky velmi náročné, ale krásné trati, se kromě pohárových bodů rozdělovaly také první body do nominace na mistrovství Evropy, které se za necelý měsíc uskuteční ve slovinském Bovci. Své dva zástupce zde měli i vysokomýtští kanoisté. Již v sobotním závodě naznačili loňští mistři ČR Daniel Suchánek (Vysoké Mýto) – Ondřej Rolenc (Pardubice), že i letos budou patřit k nejlepším, když v obou dnech pokořili všechny své reprezentační kolegy a kategorii C2 tak suverénním způsobem ovládli.


Celý článek...
 

Kanoistika: Úspěšný vstup do nové sezony

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.04.19

Silar 26.4.2019Úspěšně vstoupili do nové sezóny kanoisté SKK Vysoké Mýto, kteří po náročné zimní přípravě absolvovali několik postupových závodů. Čtveřice žáků se nejprve zúčastnila sjezdů na řece Svitavě. Mezi staršími žačkami na kajaku nejlepšího času v obou závodech dosáhla Michaela Zedníčková a s převahou zvítězila. Výborně  si vedl mezi staršími  žáky i Jakub Zrzavý, který obsadil druhé místo. Mezi mladšími žáky se na pátém místě  umístil Filip Syrový, šesté místo obsadil Ondřej Kvapil.


Celý článek...
 

Harmonogram akcí na autodromu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.04.19

autodromNa vysokomýtském autodromu se konají vzdělávací motoristické akce jako například kurzy bezpečné jízdy či kurzy Jedu s dobou. Na zdejším dopravním hřišti probíhá teoretická i praktická dopravní výchova dětí 4. a 5. tříd ze základních škol z Vysokého Mýta a jeho okolí. Každé pondělí a středu je dětské dopravní hřiště od 15.00 do 18.00 otevřeno pro veřejnost, kde si mohou rodiče s dětmi pod dohledem lektora dopravní výchovy ověřit své znalosti z dopravní výuky a provozu na našich komunikacích.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Tým "A" zažil nejúspěšnější sezonu za posledních šest let

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.19

Zamb 1V sobotu 6. dubna se vydalo Vysoké Mýto “A“ ve složení Dvořák, Sychra, Herel a Vojnar k posledním utkáním v této sezóně na stoly Žamberku „A“ a Orla Orlice „A“.

TJ Sokol Žamberk „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 4

V úvodních čtyřhrách se vysokomýtským vůbec nedařilo. Dvořák s Vojnarem lehce prohráli se Souradou a Broklem. Na vedlejším stole Sychra s Herelem promarnili dva mečboly a prohráli 12 : 10 v pátém setu. Hned v prvním kole singlu mohl Sourada, jeden z nejlepších hráčů krajského přeboru, navýšit skóre, ale proti němu stál Dvořák, který si naprosto perfektně načasoval formu a celý zápas tahal za delší konec.


Celý článek...
 

Vysokomýtský futsal se vrací zpět do nejvyšší soutěže

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.04.19

1. FC NejzbachV posledním rozhodujícím domácím zápase 22. kola 2. futsalové ligy - východ, které se odehrálo v pátek 29. března, vysokomýtský 1. FC Nejzbach porazil soupeře z Opavy a tím si na příští sezonu zaslouženě zajistil účast ve VARTA futsal lize. V zápase se nejlépe dařilo Lukáši Merklovi, který vstřelil čtyři branky a k tomu si připsal dvě asistence. Strhující reportáž ze zápasu naleznete ZDE.


 

Projekt sportovního klubu CykloBendl zaměřený na děti získal grant díky přízni hlasujících

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.03.19

TescoMiloslav Krýda z cyklistického klubu CykloBendl převzal ve vysokomýtském obchodním domě Tesco poukázku na 30 tisíc korun určených na projekt Pojeď s námi na kolo!, který je součástí cyklistické akce pro děti nazvané Hledá se vítěz. Od zákazníků, kteří se v tomto obchodě hlasování zúčastnili, obdržel CykloBendl téměř 4 800 hlasů. Slavnostního předání poukázky se za město Vysoké Mýto zúčastnila radní Blanka Kysilková. „Jsme rádi, že Tesco a jeho nadační fond finančně podporují projekty neziskových organizací. Vážíme si podpory všech lidí, kteří přispěli k prvnímu místu projektu CykloBendlu,“ řekla radní Kysilková. O letošní grant se v České republice ucházelo přes 900 projektů. Uspěla z nich necelá třetina. V minulých letech Tesco podpořilo projekty vysokomýtských základních škol.  


Celý článek...