Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 9.4.2020
Ze sportu

Reportáž o vysokomýtském plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.03.20

Na tréninku plaveckého klubu Plavecký klub vychovává už čtvrtou generaci plavců. Vysokomýtské plavání se nejvíce rozvíjelo v 80. letech minulého století po dostavbě krytého bazénu. "V roce 1988 zde vzniklo tréninkové středisko mládeže díky úspěchům vysokomýtských žáků a mladších kategorií. Od té doby získal klub možná stovky medailí na mistrovství republiky," uvedl městský radní Jan Lipavský. Z této mládeže později vyrostli úspěšní reprezentanti v kategorii dospělých Eva Klátová, Bohumil Šraut a Jan Lipavský. V současné době mají v klubu dobré plavce ve všech kategoriích. Asi největších úspěchů nyní dosahuje trojnásobný mistr České republiky Adam Novotný. Reportáž o vysokomýtském plavání naleznete ZDE.


 

V posledním přípravném zápase SK Vysoké Mýto remízovalo s Živanicemi

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.03.20

Přípravný zápas SK Vysoké Mýto se ŽivanicemiSK Vysoké Mýto, A tým muži odehrál v sobotu 29. února na městském sportovním stadionu poslední přípravný zápas s účastníkem ČFL (3. liga) TJ Sokol Živanicemi. Na špatném terénu s papírově silnějšími Živanicemi odehrál vyrovnaný zápas, který nakonec skončil remízou 1:1.

 


Celý článek...
 

Atleti Vysokého Mýta získali mistrovský titul, dva bronzy a výrazně se prosadili i mezi dospělými

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.03.20

Mistr ČR Jakub DudychaVysokomýtští atleti mají za sebou vynikající halovou sezónu. Ta patřila vůbec k nejúspěšnějším v celé historii klubu. Atletický oddíl se může pochlubit mistrem České republiky v podání běžce Jakuba Dudychy, který vyhrál český šampionát na trati 1500 m mezi žáky.  Justýna Brýdlová získala na Mistrovství ČR bronz ve skoku vysokém v kategorii dorostenek. Mezi juniorkami vybojovala bronz Klára Bartošková na trati 400 m. Tím výčet skvělých výsledků ale nekončí. Jonáš Vávra obsadil vynikající 5. místo na trati 800 m mezi dorostenci. Markéta Burešová si vylepšila osobní maximum ve víceboji a obsadila 7. místo mezi dorostenkami. Ve skoku dalekém pak skončila jedenáctá. Tomáš Severa byl mezi juniory na 800 m celkově patnáctý.


Celý článek...
 

Prohru s Orlem Orlice A napravili stolní tenisté výhrou nad TTC Ústí nad Orlicí C

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.03.20

Orel Vysoké Mýto A vyhrál nad TTC Ústí nad Orlicí C, foto Martin Dvořák Poslední únorový den se hrálo další kolo krajské soutěže ve stolním tenisu. Hráče Orla Vysoké Mýto A čekal velice náročný výjezd na utkání s Orlem Orlice a TTC Ústí nad Orlicí C. V dopoledním zápase zaznamenali vysokomýtští první prohru v této sezoně, odpoledne se jim ale povedlo zvítězit.


Celý článek...
 

Stolní tenisté dokázali v této sezoně vyhrát všechna domácí utkání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.02.20

Stolní tenisté vyhráli obě utkání, foto Jiří VojnarV posledním domácím dvojutkání v této sezóně tým Orla Vysoké Mýto hostil celky z chvostu tabulky -  Českou Třebovou B a Svitavy. Zápasy s posledními týmy bývají velice obtížné a mnohdy je složité se plně zkoncentrovat, ale vysokomýtští ukázali, že utkání berou zodpovědně a oba zápasy zvládli.

Orel Vysoké Mýto A  -  TJ Sokol Česká Třebová B   10  :  3

V dopoledním zápase se čekal více vyrovnaný zápas. Do Vysokého Mýta ale nepřijel nejlepší soupeřův hráč, a tak bylo prakticky rozhodnuto. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, když Dvořák s Vojnarem udolali českotřebovskou dvojici Plíva - Steinmetz 3:2. Hýbl se Synkem prohráli 3:1 s dvojící Rybka - Wávra. V úvodním kole singlů domácí hned bodově odskočili. Pouze Vojnar v něm prohrál s Plívou. Poslední bod na konto hostí přidal opět Plíva, když v krásném zápase porazil Synka, který zaskakoval za Fišera.


Celý článek...
 

Do jarních bojů půjdou fotbalisté se třemi posilami

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.02.20

Tým A s novými posilamiV těchto dnech nabírají hráči vysokomýtského fotbalového A týmu kondici na zimním soustředění v Krkonoších. S týmem odcestovaly i tři posily pro jarní část sezóny. Na hostování do konce ročníku 2019/2020 přichází hráč MFK Chrudim Jiří Janda (brankář – 23 let). Na podzim působil v Jiskře Heřmanův Městec (KP), v sezóně 2018/2019 chytal za divizní Slatiňany. Druhou posilou je Vojtěch Habrman (záložník – 22 let). Také on přichází na půlroční hostování. Je hráčem FC Hradec Králové, ale v posledních dvou sezónách hostoval v Jiskře Ústí nad Orlicí (ČFL). Třetím hráčem, který posílil v zimní přestávce naše řady je Adam Kopřiva (záložník – 25 let). Adam se po více jak roce vrací ze zahraničí do známého prostředí, neboť v našem týmu již úspěšně v minulosti působil a nastřílel za nás úctyhodných 21 divizních branek! Přejeme všem hráčům ať se daří a pomohou nám na jaře na cestě za vytouženým cílem.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci na Mistrovství ČR v plavání družstev

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.02.20

Mistrovstvi ČR družstva v plavaní, PardubicePlavecký klub Vysoké Mýto se po dlouhé době zúčastnil Mistrovství České republiky družstev, které se uskutečnilo 21. ledna v pardubické pětadvacítce. Družstvo „žen“ ve složení Hanka Venigerová, Anet Brýdlová, Nikča Brýdlová,  Justýnka Mašková, Terka Víchová, Zuzka Pospíšilová a Anežka Bezdíčková obsadilo 5. místo s celkovým součtem 9972 bodů. Družstvo „mužů“ ve složení Dan Spilko, Honza Brýdl, Pepa Smrček, Vojta Seidl, Adam Novotný a Tom Winkler obsadilo 4. místo s celkovým součtem 9634 bodů.


Celý článek...
 

Nábor do oddílu karate a do dětských přípravek bojových sportů ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.01.20

Sportovní den 2019, foto Radka Fendrychová V únoru a březnu bude oddíl Karate Vysoké Mýto nabírat nové členy ve věku 13 až 60 let do oddílu karate a současně bude doplňovat skupinu přípravky bojových sportů dětmi od 8 do 13 let. První trénink pro nové členy se uskuteční 24. února od 17.00 a následně každé pondělí od 17.00 ve vysokomýtské sokolovně. Karatisté zvou zájemce na  tréninky otevřené pro veřejnost 10. a 17. února. Informační brožuru oddílu Karate Vysoké Mýto naleznete ZDE.

 


Celý článek...