Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 29.9.2020
Ze sportu

Stolní tenis: Orlové na domácích stolech napůl úspěšní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.09.20

Foto Martin KučeraV sobotu 19. září sehrál Orel Vysoké Mýto A svoje první divizní domácí dvojutkání.

 Orel Vysoké Mýto A – Tesla Pardubice B   10 : 2

Domácí premiéra vyšla orelským hráčům naprosto skvěle a hosty z Tesly Pardubice deklasovali. Již úvodní čtyřhry naznačily, že vysokomýtští hráči budou tahat za delší konec, když obě vyhrály. Vedení na 4 : 0 zvýšil Křepelka, který zkušeně přehrál mladíka Záleského. Dvořák nedal šanci zkušenému Karcolovi. Snížit se podařilo Novotnému, který odvrátil 3 mečboly Fišerovi. Další bodové odskočení zařídil Hýbl, který nedal šanci Bayerové, a Dvořák přetlačil Záleského. Poslední bod Tesly zařídil Karcol, když porazil Fišera. Od stavu 6 : 2 už přidávali body hráči Vysokého Mýta – Hýbl , Křepelka, Vojnar ,který vystřídal Fišera, a znovu Hýbl. Tímto zápasem natáhli šňůru domácích výher na dvanáct v řadě.


Celý článek...
 

Historicky první divizní zápas Vysokomýtských stolních tenistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.09.20

Foto Jiří VojnarV sobotu 12. září odehrál Orel Vysoké Mýto “A“ své historicky první divizní utkání na půdě Holic. Tým Vysokého Mýta přijel do Holic v očekávání, zda proti němu nastoupí zkušené ligové duo Táborský - Koubek. Bohužel nastoupili oba dva, navíc zmíněný Táborský byl vloni v základu druholigového týmu Holic. V tomto utkání si Vysoké Mýto snad vybralo veškerou smůlu až do konce sezóny. Úvodní čtyřhry shodně prohrálo 3:2, když dvojice Dvořák - Křepelka podlehla právě zmiňované dvojici Táborský - Koubek a Hýbl s Fišerem prohráli s dvojicí Socha - Víšek. Po úvodním kole singlů byl stav 4:2, když v krásném zápase Křepelka prohrál s Táborským a Hýbl s Koubkem. Snížit stav se podařilo Dvořákovi, který přehrál Vraštila a Fišer udolal zkušeného Sochu. V dalším kole singlů bodoval pouze Křepelka, když porazil Vraštila. Velikou smůlu měl Fišer, který v krásném zápase plném dlouhých výměn prohrál s Koubkem 3:2 poté, co neproměnil celkem 5 mečbolů.


Celý článek...
 

Úspěšná sezona vysokomýtských plavců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.09.20

Vysokomýtští plavci, foto Lukáš NovákV době koronavirové plavci z Plaveckého klubu Vysoké Mýto nelelkovali a bojovali na poli dálkařském. Do dnešního dne se zúčastnili všech deseti závodů v dálkovém plavání, které byly v letošní okleštěné sezoně uspořádány. Většina závodů se uskutečnila za ideálního počasí, což je slunečno a relativně teplá voda, kdy se teploty se pohybovaly mezi 20–24 °C. Velkou výjimkou byl Garoma maraton na Brněnské přehradě, kde teplota vody byla oficiálně 18 °C, ale podle vyjádření plavců místy i o dost méně. Pro představu, někteří borci v této vodě strávili hodně přes 2 hodiny.


Celý článek...
 

Oddíl karate nabírá nové členy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.09.20

Foto Aleš FelgrV měsíci září a říjnu nabírá oddíl karate SOKOL MSK Vysoké Mýto nové členy ve věku od 13 do 60 let do oddílu karate a současně doplňuje skupinu přípravky bojových sportů dětmi od 8 do 13 let. První trénink pro nové členy od 13 let se uskuteční v pondělí 21. září od 17.00 a následně každé pondělí od 17.00 ve vysokomýtské sokolovně. První trénink pro nové členy od 8 do 12 let se uskuteční ve čtvrtek 24. září od 17.00 a následně každý čtvrtek od 17.00 rovněž ve vysokomýtské sokolovně. Pro nerozhodnuté zájemce se koná otevřený trénink pro veřejnost v pondělí 14. září od 18.00 do 19.00. Informační leták o oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto.

 


Celý článek...
 

Podzimní víkendové deskohraní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.09.20

PlakátKlub deskových her Fénix pořádá od pátku 9. října od 16.00 do neděle 11. října do 18.00 již tradiční PODZIMNÍ VÍKENDOVÉ DESKOHRANÍ. Akce se koná v klubovně KDH Fénix, Husova 146 (budova bývalé obchodní školy). K dispozici je zde více než 1800 her. Účastníci mají možnost přespání na kobercích, zakoupení malého občerstvení a zakoupení her za výhodné ceny. Přezůvky s sebou. Více informací naleznete na www.deskovehryfenix.cz a tel.: 602 262 733.

 


Celý článek...
 

Program akcí na autodromu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.09.20

Ilustrační foto Vlastimil RaškaNa autodromu ve Vysokém Mýtě se ve dnech 4. - 6. září uskuteční Mistrovství ČR a Pohár ČR motokár (karting). Posledními letošními závody na autodromu bude 4. října Mezinárodní mistrovství ČR Supermoto. Kromě závodů se zde budou 24. září konat dva kurzy Jedu s dobou. Ilustrační foto Vlastimil Raška


 

Zlato a stříbro pro Suchánka a Rolence z Mistrovství ČR na divoké vodě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
03.09.20

Foto Aleš BerkaPoslední srpnový víkend byl pod lipenskou přehradou ve znamení  svátku divoké vody. Koryto Vltavy se zde naplní pouze jednou za rok a řeka je v tomto úseku vyhlášená svými náročnými peřejemi a právem se řadí mezi nejtěžší evropské tratě . Krom slalomových, raftových a kajakkrosových závodů, zde proběhlo i Mistrovství ČR dospělých ve sprintu a sjezdu na divoké vodě. Z Vysokého Mýta si zajistila účast a reprezentovala nás čtveřice závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhl Daniel Suchánek, který společně s pardubickým Ondřejem Rolencem již potřetí v řadě obhájil titul mistra ČR na deblkanoi v klasickém sjezdu, ke které přidali stříbrnou medaili a ve sprintu. Dan navíc přidal na singlkanoi skvělé čtvrté místo z dlouhého sjezdu a páté ze sprintu.


Celý článek...
 

Vysokým Mýtem se běžel půlmaraton

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
01.09.20

Vysokomýtský půlmaratonV neobvyklém termínu na konci prázdnin, v neděli 30. srpna, se uskutečnil Vysokomýtský půlmaraton, který pořádá místní spolek Dobroběh. Původní jarní termín půlmaratonu překazila koronavirová epidemie a související vládní nařízení. „Před koronou jsme měli 250 registrovaných účastníků, nyní jsme jich měli přihlášených 220. Dnes se tady nakonec prezentovalo 153 závodníků,“ řekl Marek Harvan. Mezi závodníky byl letos velký počet těch, kteří běželi půlmaraton poprvé v životě. Vysokomýtský půlmaraton odstartoval v 10 hodin starosta František Jiraský. Nově trasa vedla centrem Vysokého Mýta, dále směrem k Tescu přes Pekla do Cerekvice a zpět. Příjemné teploty okolo 20 stupňů a výborná organizace závodů vytvořily všem zúčastněným příjemné podmínky. Reportáž Vysokým Mýtem se běžel půlmaraton Vysokým Mýtem se běžel půlmaraton   


 

Stříbro a tři pátá místa z MČR žáků ve sprintu pro Vysoké Mýto

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
01.09.20

Syrový - Kotrba - Sedlák v kategorii 3x K1 žáci starší, foto Jakub ŠilarNa sklonku srpna se na umělém kanálu v Roztokách u Křivoklátu konalo Mistrovství ČR žáků ve sprintu na divoké vodě. Vysokomýtské barvy hájila pětice nejlepších závodníků ze Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. Nejlepšího výsledku dosáhl singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten nejprve po nepříliš vydařené první jízdě figuroval na pátém místě, ale v druhém kole zabojoval, svoji jízdu výrazně vylepšil a dojel si pro skvělou stříbrnou medaili. Další stříbrnou medaili pak získal také za druhé místo v celkovém pořadí Českého poháru 2020.  O další výrazný výsledek se v nejobsazenější kategorii kajakářů postaral Filip Syrový, který dojel na výborném desátém místě. Oba zmiňovaní nastoupili společně i v kategorii deblkanoí, kde se umístili na pěkném pátém místě.


Celý článek...
 

Stolní tenisté vstoupí do krajské divize s novou posilou

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.08.20

Ilustrační foto Orel Vysoké MýtoPro ročník 2020 - 2021, kdy se ve Vysokém Mýtě bude hrát premiérově nejvyšší krajská divize, si vedení oddílu připravilo nové jméno do kádru A týmu. Jedná se o Tomáše Křepelku, který bydlí ve Vysokém Mýtě, ale dlouhá léta hrál za Jiskru Litomyšl divizi a 3. ligu. V sezóně 2013 - 2014 byl členem oddílu Sokolu Borová, kterému pomohl postoupit do 2. ligy.


Celý článek...
 

Kanoisté a kajakáři sbírali pohárové medaile i zkušenosti

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.08.20

Foto Aleš BerkaPrvní srpnový víkend se na umělém kanále v Českém Vrbném konal další podnik ze série Českého poháru ve sjezdu a sprintu na divoké vodě, jehož součástí byl i letos Evropský pohár ECA CUP. Na startovní listině jsme tedy krom domácích závodníků mohli vidět i početnou účast zahraničních sportovců z celkem desíti různých zemí. Na programu byly také dva České poháry žáků a v sobotu se navíc bojovalo o medaile v MČR družstev. Na startu samozřejmě nemohli chybět kanoisté a kajakáři z SKK Vysoké Mýto. Tradičně se nejlépe vedlo Danielovi Suchánkovi na deblkanoi, který s pardubickým Ondřejem Rolencem v sobotním závodu zvítězil a v neděli brali třetí místo. Na další medailová umístění dosáhl mezi žáky stále se zlepšující singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten dojel v obou závodech shodně na druhém místě a v ECA CUPU skončil dvakrát třetí v kategorii U14.


Celý článek...
 

Atletka Sabina Duchoslavová v Praze roste, ve víceboji skončila 8. v ČR

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
01.08.20

Sabca3Vysokomýtská závodnice Sabina Duchoslavová v Praze výkonnostně roste. To dokázala i při domácím šampionátu ve vícebojích. V nejprestižnější kategorii dospělých vybojovala pro Vysoké Mýto 8. místo. Odchovankyně vysokomýtského klubu přešla do tréninkové skupiny Gabriely Dvořákové, manželky slavného vícebojaře, trojnásobného mistra světa Tomáše Dvořáka, a tato spolupráce Duchoslavové svědčí. Přechod do velkého města s sebou nese vždy řadu složitostí. Sabina se ale zlepšuje a v tréninkové skupině, která na MČR ve vícebojích brala hned všechny tři cenné kovy, se jí začíná dařit.


Celý článek...