Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018
Ze sportu

Vysokomýtští karatisté na Mistrovství České republiky MSKA 2018

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.12.18

2018.11 MM Praha spolena fotka oddilu VMy s poharyV sobotu 24. listopadu vyrazil vysokomýtský oddíl Moderního Sportovního Karate do Prahy na mezinárodní Mistrovství České republiky MSKAI 2018. Mistrovství se zúčastnili: Martin Čipera (II. Dan), František Starý (I. Dan), Václav Doubravský (1. kyu), Kateřina Kučerová (3. kyu), Luboš Malý (5. kyu), Barbora Trtíková (6. kyu), Lukáš Malý (8. kyu), Michal Čermák (8. kyu), Tobiáš Pilař (9. kyu), Matyáš Votroubek (10. kyu), Filip Veselý (10. kyu), Markéta Sůrová (11. kyu, I. stupeň DP - s prvním černým proužkem DP). V roli trenéra při zápasech a fotografa nám pomáhali Anežka Soušková (5. kyu)  a Veronika Neprašová (6. kyu). Nejprve karatisté změřili své síly v jednotlivých formách (katách), dle výše svého technického stupně (kyu). Zde jsme vybojovali následující umístění:


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté na Velké ceně města Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.11.18

2018.11.10 Velka cena msta Usti nad Orlici 1092Několik bojechtivých členů MSKA sestavilo tým a v sobotu 10. listopadu vyrazilo si zabojovat o pohár starosty na 18. Velkou cenu města Ústí nad Orlicí - Generali Cup 2018. Vysokomýtský oddíl vyslal na tuto externí akci vyslal Kateřinu Kučerovou. Vrátila se nám sice s obraženým nosem, ale přijela také se dvěma stříbrnými medailemi z kategorie bojů žen nad 68 kg a boje týmů žen. 


Celý článek...
 

Stolní tenis: Souboj o první místo ve prospěch České Třebové

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.11.18

IMG 20181124 114435Velmi atraktivní herní sobota se dala očekávat v 5. kole soutěže OP1 v místní orlovně ve Vysokém Mýtě. Ranní zápas sehrál tým Orel Vysoké Mýto „B“, který do té doby okupoval dělenou první příčku, se čtvrtým TJ Lanškroun „B“. A odpoledne místní čekala první Česká Třebová „B“.


Celý článek...
 

Vysokomýtští mladí karatisté získali vyšší pás

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.11.18

2018.11 SU Praha spolene foto oddilu VMyO víkendu 17. - 18. listopadu vyrazil vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate  do  Prahy na celorepublikové setkání karatistů, kterého se zúčastnilo téměř 130 bojovníků a bojovnic. Úvodní seminář MSK probíhá dvakrát ročně a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate. Nováčci a bílé pasy si zopakovali své základní dovednosti moderního sportovního karate, které se na trénincích učili téměř tři měsíce. Na Úvodním semináři si zdokonalovali své techniky pod vedením mistra Miloslava Motla, IV. Dan.


Celý článek...
 

Stolní tenis: První vítězství z venkovních stolů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.11.18

IMG 7941 LargeV neděli 18.11. se vydal Orel Vysoké Mýto “A“ ve složení Fišer, Dvořák, Kučera a Vojnar na zápasy do Ústí nad Orlicí a Lanškrouna.

Ranní zápas: TTC Ústí „D“ - Orel Vysoké Mýto „A“   8 : 10

V dopoledním utkání se hráči Vysokého Mýta utkali s hráči Ústí nad Orlicí D. Předpokládali jsme bojovné a velmi vyrovnané utkání, což jeho průběh plně potvrdil. Obě čtyřhry přinesly pětisetové zápasy, ze kterých si nakonec oba týmy odnesly po jednom bodu. První série dvouher přinesla relativně rychlé zápasy a po dvou bodech na každé straně - stav utkání tak byl 3 : 3. Z následujících šesti dvouher prohráli hráči Vysokého Mýta pouze jednu a za stavu 4 : 8 tak byli výrazně blíže touženému venkovnímu vítězství. Další tři zápasy ale vyhráli hráči Ústí nad Orlicí a před posledními 3 dvouhrami byl stav 7 : 8. Potřebné dva body se nakonec Orlům podařilo získat a Vysoké Mýto tak mohlo oslavit první venkovní výhru letošní sezony.


Celý článek...
 

Vysokomýtský oddíl MSK se zúčastnil podzimního soustředění karatistů v Hanušovicích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.11.18

2018.10 PS Hanuovice spolene foto oddilu Vysoke Mto 2. vikendO víkendech 20.- 21. října a 27.- 28. října se vysokomýtský oddíl školy Moderního Sportovního Karate (MSK) zúčastnil podzimního celorepublikového soustředění karatistů v Hanušovicích u Šumperka. Seminář s ligovým testovacím turnajem byl zaměřen na zefektivnění technik úderů a kopů a především jejich použití v boji.  


Celý článek...
 

Klub deskových her Fénix pořádá 4. Vánoční deskobraní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.11.18

Vanocni deskohrani 2018 vyrezNevíte co s volným časem o Vánocích? Dostali jste novou deskovou hru, a nevíte si s ní rady? Pak neváhejte a přijďte si ji zahrát do Klubu deskových her Fénix, Husova 146, Vysoké Mýto. Kdy?  27. prosince od 16.00. Máte možnost zde i přespat. Více informací na www.deskovehryfenix.cz nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 


Celý článek...
 

Na Podzimní víkendové deskobraní do Vysokého Mýta přijeli zájemci z celého Česka

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.11.18

DSC07130Ve dnech 12. 10. až 14. 10. proběhlo v herně Klubu deskových her Fénix "Podzimní víkendové deskohraní". Do Husovy ulice číslo 146 se sjeli zájemci z různých koutů republiky, od Jablonce nad Nisou přes Prahu až po Zlín. Celkem se sešlo 57 deskoherních nadšenců, kteří měli možnost zahrát si více než 1 000 různých her. Nabídka byla opravdu široká. Na své si přišli jak nejmladší hráči, tak i ti starší a zkušenější, kteří preferují mnohahodinové strategie. Máte-li chuť také nějakou deskovou hru vyzkoušet, neváhejte a přijďte jakoukoli středu nebo neděli v čase od 16.00 do 19.00 do Klubu deskových her Fénix ve Vysokém Mýtě. Těšíme se na vás! (Text a foto Michal Miler)

 


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté na mezinárodním soustředění v Chorvatsku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.11.18

2018.10 AA spolene foto MSKA CZZačátek října byl pro všechny moderní karatisty velkým svátkem. Na Chorvatském ostrově Veli Lošinj  se konal mezinárodní týdenní seminář asociace Moderního Sportovního Karate (MSKAI) pod vedením zakladatele metodiky MSK Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan. Seminář byl určen pro vysoké pasy,  resp. pro 6. kyu (první zelený pás) a vyšší. Semináře se zúčastnilo téměř 110 karatistů z České republiky,  Slovinska, Německa a Itálie. Vysokomýtský oddíl reprezentovali Martin Čipera, I. Dan; Jiří Trunec, I. Dan;  František Starý, 1. kyu; David Mikeš, 1. kyu; Václav Doubravský, 1. kyu; Kateřina Kučerová, 3. kyu; Barbora  Trtíková, 6. kyu a Luboš Malý, 6. kyu. Role oddílového fotografa se letos zhostila Kateřina Hellebrandová.

 


Celý článek...
 

Stolní tenis: Po víkendových utkáních je Orel Vysoké Mýto ve vyrovnaném středu tabulky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.11.18

MistroviceO víkendu proběhlo další kolo krajské soutěže stolních tenistů. Orel Vysoké Mýto přivítal na domácí půdě hráče Mistrovic a Moravské Třebové. Tým Mistrovic se pohybuje v dolní části tabulky, naopak Moravská Třebová je jeden z týmů, který by rád zabojoval o postup. Loni tento tým spadl z divize do krajské soutěže. Vysoké Mýto hrálo ve složení Fišer, Kučera, Synek a Vojnar.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci trénovali s olympionikem Květoslavem Svobodou

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
30.10.18

Plavci1Pro plavce je konec října a listopad vrcholem zimní přípravy na krajské přebory a na republiková mistrovství. Vysokomýtští plavci mají už za sebou spoustu poctivé práce, tvrdého tréninku, ranního vstávání, společně stráveného času od zdi ke zdi, 25 metrů pokaždé jinak. Ve dnech 26. a 27. října do přípravy zařadili MINI kemp s olympionikem a českým rekordmanem panem Květoslavem Svobodou a trenérkou Petrou Formánkovou, kteří ochotně předávají své sportovní a životní zkušenosti, a tak významně podporují český sport.


Celý článek...
 

Čtyři bronzové medaile z Krumlovského maratonu pro vysokomýtské kanoisty

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.10.18

foto 2O uplynulém víkendu odstartoval již šestnáctý ročník Krumlovského vodáckého maratonu, který je tradičně poslední domácí velkou akcí závodní sezony. Závod se každým rokem rozrůstá a snad i díky krásnému počasí se letos na start postavilo přes osm set účastníků. Poměřit síly s domácí i zahraniční scénou přijela i početná výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto. Vše začalo už pátečními sprinty přímo v centru města, kde závodníci bojovali vyřazovacím způsobem o postup do závěrečného finále a možnost získat první medaile. Přímo v historickém centru města, před bouřlivou diváckou kulisou se odehrála řada zajímavých a mnohdy dramatických soubojů. Skvěle si vedl Daniel Suchánek v kategorii C1, který v kvalifikaci porazil i trojnásobného mistra světa ve sprintu na divoké vodě a v samotném finále pak obsadil 3. místo. Kvalitní výkony podali i Michaela Zedníčková na kajaku žen a Jakub Šilar na C1, kteří skončili ve čtvrtfinále.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Úspěšný víkend pro vysokomýtský Orel v soutěži OP1

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
16.10.18

IMG 20181013 100454V sobotu 13. října vyjelo orelské Béčko k venkovním utkáním do Lanškrouna a Ústí nad Orlicí ve složení Kučera, Sychra, Herel a Kopecký. Ranní utkání se hrálo netradičně již od osmi hodin a druhé dokonce o dvě hodiny dříve, než klasicky, a to již od 11 hodin.

TJ Lanškroun „C“- Orel Vysoké Mýto „B“ 6 : 10

Kvalitní ranní utkání předvedli hráči Orla, kteří si dokázali poradit se silným soupeřem z Lanškrouna. 

Body:    Kučera Martin 4,5 b., Kopecký Pavel 1 b., Václav Sychra 2 b., Herel Miroslav 2,5 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Venkovní dvojutkání přineslo „áčku“ prohry

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.10.18

vyrezPrvní venkovní dvojutkání sehrálo Vysoké Mýto 7. října v Chocni a v Ústí nad Orlicí. Každé utkání trvalo více než 3,5 hodiny a vždy měl hořkou příchuť.

KST SKUS Choceň “C“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 7

Smolné utkání odehráli Orli na stolech sousední Chocně. Velice vyrovnaný zápas s notnou dávkou štěstí pro domácí již začal čtyřhrami, ve kterých domácí urvali první pětisetový zápas ve svůj prospěch. Po prvním kole singlu byl stav vyrovnaný 3 : 3, bodoval Fišer a Dvořák. Ve druhém kole singlu již mělo Vysoké Mýto navrch. Hráči vyhráli tři zápasy ze čtyř Prohrál pouze Dvořák opět v pětisetovém zápase se Štastným.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Nevydařený víkend týmů "B" a "C"

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.10.18

Stolni tenis kopieDne 29. září sehrálo Vysoké Mýto „B“ úvodní utkání nejvyššího okresního přeboru v nové sezóně 2018 - 2019 s týmem Sedlec „A“.

TTC Sedlec „A“ -  Orel Vysoké Mýto „B“  10 : 5

Vysokomýtský „B“ tým má za sebou zahajovací utkání v novém ročníku, bohužel bylo neúspěšné. Oslabený „B“ tým ve složení Kopecký, Novák, Baťa a Zemek prohrál celkem jednoznačně 10 : 5. Třemi body se v něm blýskl Pavel Kopecký, který pouze nestačil na výborně hrajícího Schejbala. Svůj premiérový start a vítězství si připsal Jan Novák.


Celý článek...
 

Mistrovství světa WAKO přineslo vysokomýtskému Falconu 3 zlata a 1 bronz

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.10.18

IMG 5121Ve dnech 15. září až 23. září proběhlo v italském Jesolo Lido Mistrovství světa kadetů a juniorů v kickboxu. Z klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto se do reprezentace na toto vrcholné klání nominovali Adam Pánek, Petr Dvořáček, Adam Stráník a Eliška Zemanová. Jako asistenti reprezentačního trenéra kickboxery doprovázeli Josef Zeman a Martin Viktorin st. V rámci mistrovství proběhlo 2 319 zápasů, kterých se zúčastnili zástupci 65 zemí. Česká republika se v silné konkurenci neztratila. S celkovým skóre 4 zlaté medaile, 1 stříbrná a 4 bronzové medaile obsadila v celkovém hodnocení 15. místo. Z toho vysokomýtští kicboxeři získali 3 zlaté a 1 bronzovou medaili.


Celý článek...
 

Na plovárně se uskutečnilo finále cyklistických závodů Hledá se vítěz

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.09.18

hleda se vitezV sobotu 22. září se na vysokomýtské plovárně uskutečnilo finále cyklistického seriálu Hledá se vítěz. Jedná se o seriál, který je určen mladým cyklistům ve věku do 16 let a jehož smyslem je ukázat dětem tento sport jako zajímavou volnočasovou aktivitu. Zároveň to byla příležitost prezentovat činnost cyklistických oddílů. Seriál se v letošním roce skládal z deseti nominačních závodů po celém Pardubickém kraji. Jeho patronem je olympijský vítěz v jízdě na horském kole Jaroslav Kulhavý. Reportáž z finále závodů Hledá se vítěz naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Vítězné zahájení nové sezóny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.09.18

22.9.18 1V sobotu 22. září sehrálo Vysoké Mýto úvodní dvojkolo nové sezóně 2018 - 2019 s týmy Litomyšle a Poličkou.

Orel Vysoké Mýto „A“ - TJ Jiskra Litomyšl „B“ 10 : 4

Hned v úvodním utkání nové sezóny čekal vysokomýtské stolní tenisty nevyzpytatelný soupeř Litomyšl „B“. Nakonec, jak se ukázalo, Litomyšl nepřijela v nejsilnější sestavě. Již od úvodních čtyřher Vysoké Mýto ukázalo, kdo je na domácích stolech, a udávalo tempo a spád hry. První bod hostů získala velice agilní Lucie Syrová, která až do konce utkání nepoznala ani jednou hořkost porážky. Naštěstí byla jediná, kdo z hostujícího družstva dělal problémy, a tak si Vysoké Mýto dokráčelo pro vítězství. Za zmínku stojí výkon Martina Dvořáka, který neprohrál žádný svůj zápas a dva body Václava Sychry, který měl v dresu Vysokého Mýta svou premiéru.

Body: Dvořák 3,5 b, Vojnar 2,5 b, Sychra 2,5, Kučera 1,5 b


Celý článek...