Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 19.8.2019
Ze sportu

Reportáž: Létání na Vysokomýtsku má více než stoletou tradici

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.08.19

LetištěVysoké Mýto patří k dalším 89 městům, která mají svoje letiště. O jeho provoz se stará Aeroklub Vysoké Mýto. „Letiště je veřejné, takže ho můžou využívat všechny letecké školy a soukromí provozovatelé. Významná letecká škola, která ho využívá, je Centrum leteckého výcviku Pardubice, která učí piloty pro armádu. Probíhá tady i cvičení složek integrovaného záchranného systému,“ říká Josef Bárta, člen Aeroklubu Vysoké Mýto a ředitel soutěže nedávno proběhlého Plachtařského mistrovství regionů ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...
 

Sportem proti pasivitě ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
03.07.19

Sportem proti pasiviteNZDM EMKO pořádá osmé pokračování akce SPORTEM PROTI PASIVITĚ. Čtyři sportovní odpoledne budou zasvěcena různým aktivitám jako například míčové hry, atletika, posilování a různé soutěže. Pro ty nejmenší budou připraveny hračky na pískoviště. První sportovní odpoledne se uskutečnilo ve středu 3. července a další se odehraje 16. července na hřišti I. stupně ZŠ Jiráskova od 12.00 do 16.00. Zbylá dvě sportovní odpoledne se konají 14. srpna a 28. srpna na městském hřišti na ulici Husova (mezi budovami v ulici Husova a ZŠ Jiráskova) od 13.00 do 16.00. Důležité je přijít ve sportovním oblečení a hlavně si s sebou přinést sportovního ducha a dobrou náladu. Účast na akci není věkově omezena.

 


 

Nabitý závěr sezony vysokomýtských karatistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.06.19

2019.06.12 Sportovni den 5 demonstrace formy PrimyV posledních předprázdninových týdnech měli vysokomýtští karatisté opravdu napilno. V pondělí 17. června uspořádal oddíl moderního sportovního karate (MSK) ve Vysokém Mýtě Župní přebor dětských přípravek karate. Tohoto testovacího turnaje se zúčastnili karatisté i z pokročilé dětské přípravky a také nejmenší z dětské minipřípravky bojových sportů vysokomýtského oddílu MSK a oddílu MSK Džbánov. Informace z turnaje naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Horký Sportovní den na vysokomýtském náměstí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.06.19

Sportovni den 2019 89Stovky dětí zaplnily 12. června náměstí Přemysla Otakara II., kde se už po deváté uskutečnil Sportovní den. Přišly se podívat na ukázky sportů, které jim zde představily vysokomýtské sportovní kluby a oddíly, a trochu si i zasportovat. „Sportovní den organizuje město Vysoké Mýto ve spolupráci s Mikádem, Ivecem a hlavně s místními sportovními oddíly. Smyslem akce je ukázat, jaké máme ve městě možnosti sportování a volnočasového vyžití,“ řekl na zahájení Sportovního dne starosta František Jiraský a pokračoval: „Děti získají přehled o všech sportovních aktivitách, které se ve Vysokém Mýtě nabízí. Většinu sportů si tady mohou i vyzkoušet, a pak se s rodiči pro některý z nich rozhodnout. Nemusí jen sedět u počítačů, tabletů a mobilů.“ Reportáž ze Sportovního dne naleznete ZDE, fotogalerii ZDE.


Celý článek...
 

Deskohraní v klubu Fénix láká stále větší počet hráčů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.05.19

27.5.2019 LargeV klubu Fénix se uskutečnilo jarní deskohraní. Celkem se sešlo 55 hráčů, což je krásný počet. Stále tedy dál čekáme na pokoření hranice 60 účastníků, ale to dopadne. Byli jsme mezi prvními v ČR, kdo si mohl vyzkoušet hry Narkos a Pán prstenů: Putování po Středozemi. Mimo těchto novinek si hráči mohli vybírat z více než 1 100 her, které jsou v naší herně. Pokud máte zájem a chuť si nějakou hru vyzkoušet, jste srdečně zváni na pravidelná deskoherní ve středu a v neděli vždy od 16.00 do 19.00. Michal Miler


 

Daniel Suchánek čerstvým mistrem Evropy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.05.19

Zlatí Suchanek - Rolenc Ve středu 15. května odpoledne skončila na ME ve sjezdu na divoké vodě kategorie deblkanoistů, kde Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem dokázali obhájit zlato. Dan své vystoupení podtrhl i skvělým devátým místem v kategorii singlkanoí, kde jeho parťák bral stříbro. Dařilo se i dalším českým barvám. 


Celý článek...
 

Stolní tenis: Orel Vysoké Mýto vybojoval pozici náhradníka Českého poháru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.05.19

foto 22.10 1Tým Orla Vysoké Mýto se 5. května zúčastnil Českého poháru v Litomyšli. V sestavě Dvořák, Vojnar, Fišer a Herel se stolní tenisté pokusili postoupit do dalšího kola. V cestě jim stála čtyři družstva: TJ Jiskra Heřmanův Městec, TJ Lanškroun, Hlinsko a Sokol Chrudim. Český pohár je součást mistrovské soutěže s tím rozdílem, že se hraje pouze v tříčlenných družstvech.


Celý článek...
 

Harmonogram akcí na autodromu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.04.19

autodromNa vysokomýtském autodromu se konají vzdělávací motoristické akce jako například kurzy bezpečné jízdy či kurzy Jedu s dobou. Na zdejším dopravním hřišti probíhá teoretická i praktická dopravní výchova dětí 4. a 5. tříd ze základních škol z Vysokého Mýta a jeho okolí. Každé pondělí a středu je dětské dopravní hřiště od 15.00 do 18.00 otevřeno pro veřejnost, kde si mohou rodiče s dětmi pod dohledem lektora dopravní výchovy ověřit své znalosti z dopravní výuky a provozu na našich komunikacích.


Celý článek...
 

Vysokomýtský futsal se vrací zpět do nejvyšší soutěže

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.04.19

1. FC NejzbachV posledním rozhodujícím domácím zápase 22. kola 2. futsalové ligy - východ, které se odehrálo v pátek 29. března, vysokomýtský 1. FC Nejzbach porazil soupeře z Opavy a tím si na příští sezonu zaslouženě zajistil účast ve VARTA futsal lize. V zápase se nejlépe dařilo Lukáši Merklovi, který vstřelil čtyři branky a k tomu si připsal dvě asistence. Strhující reportáž ze zápasu naleznete ZDE.