Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 18.8.2017
Ze sportu

Miloslav Krýda získal celkové prvenství v Českém poháru MTB XCE juniorů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.08.17

Mila Krda CykloBendl vitzstvi na zavod eskeho poharuO velký sportovní úspěch pro vysokomýtský cyklistický oddíl CykloBendl se postaral Miloslav Krýda, který v celoroční soutěži Českého poháru horských kol v disciplíně XCE - eliminátor vybojoval celkové 1. místo. V šestidílném seriálu Míla Krýda zvítězil v Praze a v dalších dvou závodech se probojoval do finále, kde obsadil vždy nepopulární 4. místo. Hořkosladké finále ČP, které bylo zároveň mistrovstvím České republiky, se konalo Brně. Defekt v kvalifikaci bohužel připravil Mílu Krýdu bojovat o medaile a celkové pořadí v ČP XCE, kdy po srdnaté jízdě po prázdném kole nepostoupil do rozjížděk.


Celý článek...
 

Mladí kanoisté soupeřili ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.07.17

VMTéměř tisíckrát zazněl startovní povel při 3. a 4. závodu Českého poháru žáků ve slalomu a sjezdu, jehož pořadatelem byl z pověření ČSK DV Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto a kterého se zúčastnili mladí sportovci ze třiceti klubů celé České republiky. Závody probíhaly v prázdninovém termínu, kdy již řada dětí odjíždí na letní tábory, přesto však měly vysokou sportovní úroveň s řadou vynikajících a vyrovnaných výkonů. Největšího počtu medailových umístění dosáhli mladí závodníci z USK Praha a UP Olomouc, neztratili se však ani nejmladší závodníci z Vysokého Mýta, kteří ve svých kategoriích získali jedno první a jedno třetí místo (K1 žačky mladší sjezd – 1. místo Michaela Zedníčková, K1 žáci mladší - 3. místo Jakub Zrzavý).


Celý článek...
 

Český pohár žáků ve slalomu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.06.17

2Za Tyršovou veřejnou plovárnou v loděnici Sportovního klubu kanoistiky se v sobotu 1. července a v neděli 2. července uskuteční třetí a čtvrtý závod Českého poháru žáků ve slalomu, závody předžáků a veřejný závod ve sjezdu. Start závodů je v 9.30 a přibližný konec kolem 17. hodiny.


Celý článek...
 

Mladí karatisté na Sportovním dnu na náměstí Přemysla Otakara II.

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.06.17

2017.06.16 Sportovni den ve Vysokem Mt 0035 upravenaV pátek 16. června pořádalo město Vysoké Mýto ve spolupráci s Mikádem - střediskem volného času tradiční Sportovní den. Této akce se na vysokomýtském náměstí zúčastnili i nejmenší karatisté z přípravky vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). Sportovního dne se zúčastnili: vedoucí oddílu a trenér přípravky karate Martin Čipera – I. Dan, Daniel Čipera – 7. kyu, Tobiáš Pilař – 10. kyu, Lukáš Liška – 10. kyu, Filip Veselý – 10. kyu, Adam Flídr – 10. kyu a dále Vojtěch Sládek, Adam Costa, a Filip Klaus Müller – 11. kyu. Nejmladšími vystupujícími byli členové dětské přípravky karate Tommy Zigo a Nicol Čiperová – 12. kyu.


Celý článek...
 

Na vysokomýtském stadionu proběhly oficiální atletické závody více jak po 50 letech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.06.17

IMG 1752 bPokud nebudeme počítat závody kategorií přípravek, které díky nízkému počtu disciplín mohou mít své závody takřka kdekoliv, i na stadionech s kratší drahou než 400 m, byly včerejší závody kategorií mladšího žactva ve Vysokém Mýtě pro místní atlety velikou událostí. Na zrekonstruovaném stadionu proběhla oficiální soutěž po více jak 50 letech. Z vysokomýtských atletů se nejvíce dařilo Jakubu Dudychovi, který doběhl čtvrtý na 800 m v čase 2:29,85 s. Barbora Adamcová si vyrovnala osobní rekord na 60 m v čase 8,83 s a postoupila v této disciplíně do finále. Osobní rekord v dálce si vylepšila Kateřina Mikysková výkonem 392 cm. Ve finále se na 60 m představil také Adam Flídr. I když se závody konaly po tak dlouhé době, byly perfektně organizačně zvládnuty.


Celý článek...
 

Mladí karatisté vystoupili na akademii Mikáda, budou i na Sportovním dni

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

2017.05 .23 Akademie Mikado 23Nejmenší karatisté z přípravky vysokomýtského oddílu školy Moderního Sportovního Karate (MSK) vystoupili 23. května v M-klubu na akademii „Mikádo, aneb kroužky na živo“. Nejprve všichni karatisté společně předvedli skupinové zacvičení formy Prima – ukázku boje proti imaginárním útočníkům. Forma Prima je určena pro bílé a žluté pasy (12. až 10. kyu). V dalším bloku vystoupení Martin Čipera předvedl formu Secundu, Tertii, Quartu a Quintu. Následně Tobiáš Pilař ukázal, jak taková forma vypadá reálně s útočníky, předvedl demonstraci formy Prima. Následovala ukázka technik úderů a přímých kopů ve dvojicích.


Celý článek...
 

Na fotbalové hřiště pozvali děti z vysokomýtských mateřských škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

fotbal naborV rámci projektu Měsíc náborů uspořádal SK Vysoké Mýto, oddíl fotbalu 22. května na městském stadionu ve Vysokém Mýtě pro přibližně 180 dětí ze všech vysokomýtských mateřských škol sportovní náborovou akci. Děti si vyzkoušely různé pohybové hry, opičí dráhy a samozřejmě došlo i na fotbal. Připravené disciplíny je tak bavily, že se na některé dokonce i vracely. Po absolvování všech disciplín dostaly odměnu.


Celý článek...
 

Falcon děkuje fanouškům a společnosti TESCO

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

IMG 1683Dne 2. 6. navštívila náš trénink vzácná návštěva z vedení TESCO Vysoké Mýto. Našemu klubu Falcon klubu byl předen šek, hlavní cena ze soutěže Vy rozhodujete, my pomáháme. Díky našim příznivcům jsme tak získali finance, které využijme pro celý tým a zejména děti nákupem potřebného vybavení. Děkuji všem, kteří nás podpořili, a také společnosti TESCO za jejich program pro neziskové organizace.

Martin Viktorin st.


 

Kickboxeři přivezli z turnajů další medaile

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

20170506 092945Ke každému sportu patří úspěch i „neúspěch“ a v kickboxu to není jinak! Náš klub je v letošní sezóně úspěšný, potvrzují to i průběžná umístění v Poháru klubů i v Poháru jednotlivců. Tato anketa je vedená pod hlavičkou Českého svazu full-contactu a ostatních bojových umění, za poslední dva roky se tu náš klub umístil na druhém místě a naši samotní bojovníci na místě prvním. Troufám si říct, že na konci roku v Poháru klubů postoupíme na nejvyšší stupínek. U bojovníků samotných je to ještě otevřené... Nicméně v první desítce máme zastoupení čtyř našich bojovníků a nejmladší Eliška Zemanová (10 let) je k dnešnímu datu na průběžném druhém místě.


Celý článek...
 

SK Vysoké Mýto - FK Kolín 4:0 (2:0)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

logo sk vysoke mytoZápas sousedních týmů v tabulce, kdy do Vysokého Mýta přijel jen o jeden bod horší Kolín, se odehrál ještě na hřišti č. 2. A jak bývá v posledních zápasech dobrým zvykem, i tentokrát se domácím podařilo vstoupit do zápasu gólem. V 5. minutě si na Štěpánkovu žabičku do malého vápna naběhl Tomáš Rezek a nekompromisně zavěsil pod víko a změnil stav zápasu na 1: 0. Kolín však ukazoval svoji kvalitu, hrál s míčem, ale k většímu ohrožení brány se prakticky nedostal. Tak se na zteč vydali opět domácí. Po dobré kombinaci pár metrů před vápnem přišel faul na Fikejze. Míč si postavil Adam Kopřiva a technickou střelou přes zeď nedal Ptáčkovi šanci a zvedl na 2 : 0.


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě se hrál volejbalový turnaj smíšených družstev

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.06.17

IMG 8628Ve Vysokém Mýtě se 6. května konal volejbalový turnaj smíšených družstev. Zúčastnilo se ho devět soutěžních týmů, z toho pět z Prahy. V turnaji, který měl velice dobrou sportovní úroveň, nakonec zvítězilo družstvo "Bez Muryho" složené z domácích mužů (Felgr, Perthen, Tauchman, J. Bureš) a dívek z Prahy. Nejlepším hráčem turnaje se stal domácí Tomáš Perthen z vítězného týmu "Bez Muryho" a nejlepší hráčkou Šárka Švandová z Prahy z družstva "Šárky  a párky". Všechna družstva obdržela hodnotné ceny od tradičních sponzorů turnaje.

 


Celý článek...
 

Vysokomýtští devítiletí fotbalisté šestí na finále turnaje Ondrášovka Cup

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.06.17

IMG 0404V neděli 4. června skončilo na vysokomýtském sportovním stadionu dvoudenní finále fotbalového turnaje Ondrášovka Cup 2016 – 2017 v kategorii U9. Probojovalo se do něho 24 nejlepších týmů z celé republiky. Vysokomýtští devítiletí fotbalisté předvedli neuvěřitelnou bojovnost a právem se umístili na krásném šestém místě. Fotogalerie Aleše Felgra ZDEFotogalerie Luboše Kozla ZDEVýsledky turnaje ZDE. Záznam ze slavnostního vyhlášení ZDERozhovor s vysokomýtskými fotbalisty ZDE.

 


 

Vysokomýtští karatisté na celorepublikovém setkání v Hanušovicích

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.05.17

2017.05 Uvodni Semina v HanuovicichO víkendu 27. - 28. května 2017 vyrazil vysokomýtský oddíl školy moderního sportovního karate (MSK) do Hanušovic u Šumperka na celorepublikové setkání karatistů. Úvodní seminář MSK probíhá dvakrát ročně a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate.


Celý článek...
 

Nejmenší vysokomýtští karatisté se zúčastnili speciálního venkovního tréninku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.05.17

2017.05 venkovni trenink 028V pondělí 29. května uspořádal oddíl moderního sportovního karate (MSK) ve Vysokém Mýtě ve spolupráci se střediskem volného času Mikádo speciální venkovní trénink. Tohoto tréninku se při příležitosti slavnostního zakončení kurzů pokročilé přípravky karate a přípravky bojových sportů zúčastnili i nejmenší karatisté z přípravky vysokomýtského oddílu školy MSK.


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě uspořádali celorepublikový speciální tréninkový mítink moderního sportovního karate

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.05.17

2017.05 Specialni Mitink karate ve Vysokem Mt spolene foto peivich na konci seminaeO víkendu 13. května - 14. května se uskutečnil celorepublikový speciální tréninkový mítink moderního sportovního karate (MSK). Tradičně toto soustředění karatistů zorganizoval oddíl z Kujebiny. Vysokomýtský oddíl reprezentovali: Martin Čipera - I. Dan, David Mikeš - 2. kyu, Václav Doubravský - 2. kyu a Kateřina Kučerová - 5. kyu.


Celý článek...
 

David Novák přivezl z Mistrovství České republiky v běhu do vrchu bronzovou medaili

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.05.17

David Novak beh 2017David Novák přivezl z Mistrovství České republiky (Holba Běh na Šerák) v běhu do vrchu, které se konalo 20. května v Jeseníkách, bronzovou medaili. Získal ji na trati dlouhé 9,5 kilometrů s převýšením 813 metrů, která vedla z Bělé pod Pradědem na vrchol Šeráku. Prvních 3,5 kilometrů na takřka rovinatém asfaltovém úseku Davidovi moc nevyhovovalo. Snažil se udržet v čele a zároveň pošetřit síly do horského terénu. V něm už se cítil lépe. Začal přidávat a stahovat, až v jednu chvíli běžel na druhé pozici. Jakmile doběhl zase na rovinku, propadl se na třetí místo, které si však udržel až do cíle. Bronzovou medailí učinil první velký krok k nominaci do vrchařské národní reprezentace na Mistrovství Evropy, které se bude konat v červenci ve Slovinsku. David Novák běžel tento atletický závod úplně poprvé v životě. Jeho sportovní specializací je skyrunnig a skialpinismus. Tím, že si vyzkoušel jiný sport a uspěl, překvapil nejen sám sebe, ale i atletickou veřejnost.   


 

Gyklo Glacensis startovala opět z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.05.17

IMG 9069Už pošestnácté startovala 19. května z Vysokého Mýta mezinárodní cyklistická akce Cyklo Glacensis. Cyklisty přišli na náměstí pozdravit a povzbudit starosta František Jiraský a místostarosta Martin Krejza. "Přišli jsme podpořit naše cyklisty a popřát jim, aby v pořádku dorazili do cíle. Stejně jako v minulých letech jsme tuto akci podpořili i finančně. Považujeme ji za dobrou propagaci našeho města," řekl starosta František Jiraský. Cyklo Glacensis zahájila cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Zúčastnilo se jí 17 týmů startujících ze sedmnácti českých a polských měst příhraničních regionů. Z české strany kromě Vysokého Mýta vyjely týmy z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Žamberka, Králík, Lanškrouna, Náchoda a Bačetína. Každý tým dojel po různé trase do Lanškrouna, kde byl cíl letošní Cyklo Glacensis. 

 


Celý článek...
 

MFK Trutnov – SK Vysoké Mýto 3 : 3 (2 : 1) na penalty 6 : 5

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.05.17

logo sk vysoke mytoZápas na hřišti MFK Trutnov, který hraje o záchranu, jsme začali velice dobře. Hned ve 3. minutě se střelecky prosadil Pavel Štěpánek a změnil stav na 0 : 1. Domácí však dokázali rychle odpovědět.  V 9. minutě se po rohu hlavou prosadil Tauchman a vyrovnal na 1 : 1. Potom se do dobrých příležitostí dostali Benda a Štěpánek, ale bohužel bez brankového zakončení. Před koncem poločasu se podařilo domácímu Trutnovu znovu skórovat, po standartní situaci zvýšil na 2 : 1.


Celý článek...
 

Dvě zlata a stříbro z Mistrovství Evropy pro Daniela Suchánka

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.05.17

ME Skopje3V makedonském Skopje se za účasti nejlepších kanoistů na divoké vodě uskutečnilo Mistrovství Evropy ve sjezdu a sprintu. Zatímco v dlouhém sjezdu se závodilo uprostřed makedonské metropole na nepříliš čisté řece Vadar plné odpadků, ve sprintu proběhly závody na umělé slalomové dráze vybudované v nádherném prostředí kaňonu Matka na průzračné řece Tresce. Své zástupce zde měla i vysokomýtská kanoistika. Náš klub zde skvěle reprezentoval Daniel Suchánek, ve funkci trenéra působil Luděk Roleček.


Celý článek...
 

Štěpán ´Speedy´ Hudeček na cestě za olympijským snem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
16.05.17

Speedy MR 2017Po loňském třetím místě v seriálu Sony Action Cam Czech Freeski Tour 2016 ve freeski slopestyle dosáhl třináctiletý Štěpán Hudeček z Tisové, zvaný Speedy, na titul mistra České republiky. V neděli 26. března 2017 v oblíbeném českém skiareálu Pec pod Sněžkou tento talentovaný freestylový lyžař potvrdil v letošním seriálu O'Neill Europa Cup by Sony Action Cam v kategorii dětí do 15 let svoji suverenitu. V závodě, který se uskutečnil pod hlavičkou mezinárodní lyžařské federace FIS ve snowparku na sjezdovce Javor, předvedl v kvalifikaci i v samotném finále náročné a čistě provedené skoky. Rovněž bezchybné triky na pevných překážkách (bedně a zábradlí) na začátku tratě prokázaly, že se jedná o všestranně připraveného jezdce.


Celý článek...
 

Kanoistika: Daniel Suchánek pojede na Mistrovství Evropy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.05.17

suchanek rolencNominace na ME ve Skopje byla uzavřena 5. a 6. závodem Českého poháru na řece Otavě. Páteční Šumava nás přivítala přívaly sněhu, a tak bylo nejisté, zda se závody vůbec uskuteční. Nakonec došlo vzhledem k vývoji počasí a nedostatku vody k přesunutí závodů z divočejšího úseku  pod Čeňkovou pilou o kus níže, na trať mezi Radešovem a Anínem. Prvním sobotním závodem byl závod ve sprintu. Zde jsme slavili největší úspěch, když dvojice Daniel Suchánek a Ondra Rolenc nedala v kategorii C 2 svým soupeřům šanci a s přehledem zvítězila. Dan Suchánek se ještě probojoval do finále kategorie C 1, kde obsadil 8. příčku.


Celý článek...
 

SK Vysoké Mýto – TJ Sokol Živanice 3 : 0 (1 : 0)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.05.17

logo sk vysoke mytoSobotní zápas o druhé místo v tabulce odehráli vysokomýtští fotbalisté proti týmu TJ Sokol Živanice. Domácí mužstvo začalo zápas lépe. Hned v  6. minutě se k centru zprava dostal Pavel Štěpánek. Jeho centr zapadl do šibenice za záda vyběhnutého gólmana Volšíka a stav byl 1 : 0. Vyrovnání však mohlo přijít velice rychle. V 10. minutě se z pětadvaceti metrů trefil Gorol naštěstí jen do tyčky domácí branky. K dalším příležitostem se Vysoké Mýto dostalo střelami Fikejze a Wimmera těsně nad hostující branku. V 35. minutě se zleva dobře uvolnil Rezek, jeho dobrá přihrávka před branku však nenašla žádného adresáta.


Celý článek...
 

Falcon v olympijské hale v rakouském Innsbrucku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.05.17

20170423 173026Světový pohár nejprestižnější asociace WAKO v kickboxu se konal ve dnech 21. až 23. dubna v olympijské hale v Innsbrucku. Na turnaji se sešlo na 1 200 závodníků z 32 zemí. Ti zde měli více než 2 000 startů v různých váhových a věkových disciplínách. Z vysokomýtského klubu se do národního týmu nominovalo osm bojovníků, které doprovodili Martin Viktorin st. (asistent st. trenéra), Aleš Dolanský (asistent st. trenéra) a Josef Zeman (kouč Falconu). Ve velké konkurenci vybojovali čtyři zlaté (pás), tři stříbrné a pět bronzových medailí.


Celý článek...
 

Kanoistika: Úspěšní kanoisté na náročné trati na Labi ve Špindlerově Mlýně

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.04.17

Kanoisti 28.4.2017Labe pod Špindlerovým Mlýnem hostilo ČP ve sjezdu na divoké vodě. Za silného větru, deště a sněžení se na jedné z nejnáročnějších tratí uskutečnil 3. a  4. závod seriálu Českého poháru  ve sjezdu na divoké vodě. Oba závody  byly současně nominačními pro letošní Mistrovství  Evropy. Na start se zde postavili také 3 borci ze Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. Největšího úspěchu zde dosáhli Daniel SuchánekOndřejem Rolencem (Pardubice), kteří svým soupeřům v kategorii C 2 nedali šanci a v obou závodech zvítězili s velkým náskokem.


Celý článek...
 

Fotbal: SK Vysoké Mýto - FK Pardubice „B“ 4 : 0 (3 : 0)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.04.17

logo sk vysoke mytoV chladném sobotním odpoledni přijeli do Vysokého Mýta hráči FK Pardubice. Výrazně omlazený tým musel hned od začátku přihlížet velké aktivitě domácích. Kdo přišel včas, nelitoval. Domácí vlétli na svého soupeře a odměnou jim byl gól v 6. minutě, kdy se ke Štěpánkovu centru z pravé strany probojoval Tomáš Rezek a pohotově vymetl pavučinky Letáčkovy svatyně -  1 : 0. O dvě minuty později se ke střele dostal Živný. Svojí „jedovkou“ prostřelil i hostujícího gólmana, ale radost mu zkazil Řehák, který vykopával z brankové čáry. Poté se hra lehce vyrovnala. Vysoké Mýto lišácky nechávalo vyniknout také hosty, jenže ti se moc k ničemu neměli, a tak si taktovku přebralo zase na svoji stranu. Konkrétně Žák, který svým centrem našel ve vápně Pavla Štěpánka, s jehož volejem si Letáček ještě poradil. Ale Radim Fikejz si počínal jako zkušený kanonýr a přesně věděl, kde má stát. 22. minuta – 2 : 0. Vysoké Mýto bylo při chuti.


Celý článek...
 

Kanoistika: Ledová Kamenice rozdělila první pohárové body

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.04.17

Kanoistika 21. 4. 2017První a druhý Český pohár ve sjezdu na divoké vodě je už minulostí. Nejlepší čeští závodníci se o uplynulém víkendu sešli na jedné z nejkrásnějších, ale také technicky nejnáročnějších českých řek – ledové Kamenici. Na trati z Plavů do Jesenného se rozdělovaly body nejen do Českého poháru ve sjezdu, ale bojovalo se také o první nominační body pro letošní Mistrovství Evropy ve Skopje. Vysokomýtské kanoisty zde reprezentovali závodníci  Daniel Suchánek, Filip Krejza a Jakub Šilar.


Celý článek...
 

FK Turnov – SK Vysoké Mýto 0 : 3 (0 : 1)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.04.17

logo sk vysoke mytoVe středu 12. dubna se odehrála dohrávka odloženého zápasu v Turnově. Mýto vstoupilo do zápasu aktivně. Již v 18. minutě se po přihrávce zprava prosadil střelou na zadní tyč Lukáš Benda na 0 : 1. O pár minut déle přišly další dvě šance. Po střele Kopřivy, kterou gólman vyrazil, se k dorážce dostal Radim Fikejz. Jeho střela šla však nad domácí branku. Další střela Fikejze za vápnem se opět nevešla do branky Turnova. Domácí zahrozili až po půlhodině hry a hned z toho byla velká příležitost. Střelu vyrazil gólman Vojta Černík a dorážku vykopával z prázdné branky Pavel Tomášek. Domácí zahrozili ve 42. minutě, ale z malého vápna branku Vysokého Mýta přestřelili. V poslední minutě měl gólovku Tomáš Rezek. Jeho střelu na hranici vápna domácí gólman chytl.


Celý článek...
 

Malí karatisté na Dnu bojových her

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
11.04.17

2017.04.01 Den Bojovch Her Zabeh na Morav 2Aprílovou sobotu 1. dubna 2017 se náš vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate (MSK) zúčastnil dětského semináře pro naše nejmladší karatistické naděje a jejich rodiče v Zábřehu na Moravě. Seminář měl příznačný název - Den bojových her. Den bojových her pořádá dvakrát ročně Asociace Moderního Sportovního Karate (MSKA) a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate. Seminář byl veden tím nejpovolanějším, koordinátorem pro Českou republiku, mistrem Miroslavem Zezulkou, VI. Dan. Zdatně mu sekundoval mistr Slávkem Motl, III. Dan a mistr Jan Radil, I. Dan. Ti dokázali namotivovat i rodiče k nemalým výkonům, což je v dnešní době důležité, protože to nejlépe inspiruje děti ke cvičení.


Celý článek...
 

Ohlédnutí za zimním soustředěním karatistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.17

karate Hanusovice zima 2017Rok 2017 jsme začali prvním letošním celorepublikovým soustředěním karatistů s ligovým testovním turnajem o víkendech 14. až 15. 1. a 21. až 22. 1. 2017. Tentokráte náš vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate (MSK) vyrazil do Hanušovic u Šumperka. Na prvním tréninkovém víkendu jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupinu tvořily bílé a žluté pasy, které si procvičovaly, pod vedením mistra Miloslava Motla, III. Dan, základní techniky úderů, přímých kopů a podmetů z opakovacího učebního programu A a programu 10. Druhou skupinu tvořily oranžové, které vedl mistr Pavel Trunec, II. Dan a zelené a vyšší pasy a celý víkend se jim věnoval mistr Pavel Sokol, IV. Dan.


Celý článek...
 

Vysokomýtští karatisté na jarním celorepublikovém soustředění

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.17

oddil karate Hanusovice 2017O víkendech 4. 3. - 5. 3. a 11. 3. – 12. 3. se uskutečnilo jarní celorepublikové soustředění karatistů s ligovým testovním turnajem v Hanušovicích u Šumperka. Semináře se zúčastnili i karatisté vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). První víkend si karatisté s bílými a žlutými pasy opakovali techniky úderů, přímých kopů a podmetů ze základního programu 10 a 9 pod vedením mistra Jana Radila, I. Dan. Druhá skupina karatistů s oranžovými pasy procvičovala pod vedením mistra Martina Čipery, I. Dan, techniky z cvičebních programů 8 a 7.


Celý článek...
 

SK Vysoké Mýto – TJ Ústí nad Orlicí 2 : 1 (1 : 1) na penalty

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.17

logo sk vysoke mytoSobotní derby s Ústím nad Orlicí se odehrálo za velké podpory diváků, kteří vytvořili vyrovnanému zápasu krásnou atmosféru. Domácí Vysoké Mýto začalo lépe než soupeř. Hned ve 2. minutě se po rohu prosadil hlavou Marián Hock a domácí šli do vedení 1 : 0. Potom se hrálo převážně ve středu hřiště. Ke změně došlo ve 30. minutě, kdy se po zaváhání v domácí obraně prosadil hostující útočník Nagl a vyrovnal na 1 : 1. Do konce poločasu se již nic podstatného nestalo. Druhý poločas zahájilo Vysoké Mýto opět aktivněji.


Celý článek...
 

Páskování ve Falconu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.04.17

paskovani Falcon 2017V sobotu 1. dubna proběhlo ve Falconu již tradiční páskování tzv. zkoušky STV (stupně technické vyspělosti). Také v letošním ročníku byla účast veliká.  Nejmladší účastnice letošního páskování byla teprve osmiletá Nikol Martincová (žlutý pás – 7. Kyu) a nejstaršímu bylo čtyřicet dva let (1. Kyu - tmavě hnědý pás). Celkem úspěšně složilo zkoušku v různých STV 41 bojovníků a bojovnic. Nejvyšší ocenění získal nejen za svou technickou vyspělost, ale i za své dosavadní úspěchy na půdě nejprestižnější asociace WAKO Martin Viktorin ml. Černý pás (1. Dan) v kickboxu převzal z rukou státního reprezentačního trenéra Martina Zavorala, který je zároveň i zkušebním komisařem STV.


Celý článek...
 

Sparta Kutná Hora – SK Vysoké Mýto 2 : 1 (2 : 1)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.04.17
 

logo sk vysoke mytoV sobotu dopoledne odehráli vysokomýtští fotbalisté další smolný zápas se Spartou Kutná Hora. Vstup do zápasu se jim povedl a v 19. minutě se pěknou střelou k tyči prosadil Adam Kopřiva a stav byl 0 : 1. Domácí Kutná Hora odpověděla rychlým vyrovnáním. Ve 23. minutě se po rohu prosadil sraženou střelou Skokan a vyrovnal na 1 : 1. V závěru prvního poločasu rozhodčí pískal pokutový kop za údajný faul gólmana Černíka ve vápně. Ten proměnil Frejlach na konečných 2 : 1.


Celý článek...
 

SK Vysoké Mýto – TJ Chrastava 0 : 3 (0 : 0)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.04.17

logo sk vysoke mytoDohrávka s Chrastavou nedopadla pro domácí mužstvo dobře. Vysoké Mýto se hned od začátku snažilo vytvořit si převahu. Hosté však účinně bránili v zóně před vápnem a naši hráči se přes ně špatně dostávali. V 17. minutě se z pravé strany uvolnil Štěpánek. Jeho střela však skončila jen na boční síti. O pár minut déle se po rohu prosadil hlavou Fikejz, ale jeho hlavičku gólman chytil. Nejblíže k vstřelení branky bylo Vysoké Mýto ve 34. minutě. Po Motlově trestném kopu se ve vápně hlavou prosadil Dvořák. Brankář Zoul jen s obtížemi střelu vyrazil ven. Do konce poločasu již k žádné větší akci nedošlo. Chrastavě vyšel vstup do druhého poločasu.


Celý článek...
 

Vysokomýtští kickboxeři přivezli z turnaje German Open 2017 patnáct medailí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
03.04.17

German open 2017Ve dnech 17. až 19. března se konal v Mnichově WAKO turnaj nazvaný German Open. Za vysokomýtský klub Falcon se ho zúčastnilo deset závodníků, které doprovázeli Martin Viktorin st. a Aleš Dolanský. Na turnaji se utkalo téměř 800 závodníků ze sedmnácti zemí. Svoje síly si změřili v 1253 startech v disciplínách PF, LC, KL, K1, LK a FC. Vysokomýtský tým opět zabodoval. Závodnici přivezli šest zlatých, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí.


Celý článek...
 

SK Vysoké Mýto – FK Náchod 5 : 0 (3 : 0)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.03.17

1Úvodní zápas jarní sezóny s FK Náchod vysokomýtští fotbalisté odehráli 25. března. Domácí se do zápasu vrhli s velkou chutí. Hned dvakrát se dostal do šance Pavel Štěpánek, ale nepodařilo se mu zakončit. Hostující tým odpověděl dobrou střelou těsně vedle branky Černíka. Ve 28. minutě se skóre změnilo na 1 : 0, když se z levé strany přesnou střelou z hranice vápna prosadil Adam Kopřiva. Ve 35. minutě po samostatné akci dobře hrajícího Pavla Štěpánka se stav zvýšil na 2 : 0. Na závěr prvního poločasu z vápna zakončil Radim Fikejz. Do kabin domácí odcházeli s velice příznivým výsledkem 3 : 0.


Celý článek...
 

Hodnocení sezóny vysokomýtských stolních tenistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.03.17

IMAG0104Orel Vysoké Mýto „A“ / Sezónu 2016-2017 zahájili vysokomýtští stolní tenisté v nejvyšším krajském přeboru úspěšně. Zpočátku se dokonce drželi na 3. - 4. místě. Hned ve třetím zápase se mohlo zrodit velké překvapení. Zavítala k nám Moravská Třebová „A“, která spadla z divize. Jako velký favorit usilovala o postup zpět do divize a k tomu potřebovala zvítězit v krajském přeboru. Konečný výsledek 7 : 10 byl pro vysokomýtské malým zklamáním, ale i mírným povzbuzením do dalších bojů.


Celý článek...
 

Vysokomýtští kanoisté na prvních letošních závodech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.03.17

Kanoisti 29.3.17Závodníci Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto mají za sebou první závody letošního roku. Sezonu zahájili 18. března na řece Svratce. Tyto svým rozsahem menší závody byly především přípravou na České poháry i nominační závody letošního roku a také ověřením zimní přípravy jednotlivých závodníků. Po těchto závodech následovaly minulý víkend celkem čtyři sjezdy na řece Moravě pod Hanušovicemi. Zde byla konkurence již podstatně větší, neboť  startovaly téměř kompletní A týmy seniorské a juniorské reprezentace, která tady měla od čtvrtka reprezentační soustředění. Smůlu měl Daniel Suchánek, který na soustředění onemocněl a závody nemohl absolvovat.


Celý článek...
 

Stolní tenis: zvládnutý závěr dlouhé sezóny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.03.17

.Orel Vysoké Mýto „B“  -  TTC Ústí nad Orlicí „E“  10 : 7 / V sobotu 25. března v předposledním domácím zápase nastoupili vysokomýtští v sestavě Dvořák, Zemek, Herel a Stejskal. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě v čele s výborně hrajícím Lamačem. V prvním kole singlů prohrál pouze Herel s Lamačem. Důležitou výhru zaznamenal Zemek, když porazil Hortlíka, který občas zaskakuje v divizi ústeckého „B“ týmu. Po úvodních singlech byl stav 3 : 1 pro domácí. Další kola byla vyrovnaná, domácí a hosté se střídali ve výhrách. Za stavu 9 : 7 o výsledku rozhodly čtyřhry, ve kterých o konečném vítězství rozhodl Dvořák s Herelem po výhře nad Novákem s Hortlíkem. Výborný výkon podal Dvořák, který vyhrál všechny své zápasy. Body: Dvořák 4,5 b, Zemek 3 b, Herel 1,5 b, Stejskal 1 b.


Celý článek...
 

Mezi nejúspěšnějšími sportovci kraje jsou i vysokomýtští kickboxeři

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.03.17

Nejlepi sportovec Pardubickeho kraje DvoaekV kulturním domě v Pardubicích proběhlo 13. března slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubického kraje za rok 2016. Mezi oceněnými byli dva sportovci z Vysokého Mýta. Ve starších žácích se do první desítky nejlepších sportovců kraje dostal Petr Dvořáček a v dospělých Martin Viktorin ml., oba z vysokomýtského klubu Falcon kickbox. Petru Dvořáčkovi předával cenu zástupce města Vysokého Mýta Jan Vlček. Oba sportovci uspěli už předtím na vyhlášení nejlepších sportovců okresu Ústí nad Orlicí za rok 2016. Petr Dvořáček se v okrese umístil na třetím místě mezi staršími žáky a Martin Viktorin ml. na místě prvním mezi dospělými. Vysokomýtský klub Falcon kickbox zaznamenává velké úspěchy, jak u nás, tak i v zahraničí, a tito dva bojovníci patří k jeho oporám.


Celý článek...
 

Stolní tenis: o konečném umístění orlů rozhodnou víkendové zápasy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.03.17

foto 18.3.2017Orel Vysoké Mýto „A“  - Orel orlice „A“  4 : 10 / V dopolední zápase 18. března přivítali vysokomýtští stolní tenisté tým z popředí tabulky. Bohužel v okleštěné sestavě již bylo předem rozhodnuto o vítězi, pouze nebyl znám výsledek. Po úvodních čtyrhrách byl stav 0 : 2 a skóre se navyšovalo až do stavu 0 : 5, kdy Dvořák porazil Karla Adamce. Další dva zápasy orelští prohráli. Další dva body přidal opět Dvořák se Synkem. V posledním kole zápasů již vyhrál pouze Dvořák, který tak neprohrál jediný zápas a korigoval stav na konečných 10 : 4. Body: Dvořák 3 b, Synek 1 b.


Celý článek...
 

Vysokomýtský Falcon přivezl ze Slovenska 20 cenných kovů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.03.17

Slovak turnaj 2017Falcon se vrátil z turnaje Slovak Open, který se konal 24. - 26. února v Bratislavě za účasti dvanácti zemí s téměř devíti sty starty a pěti sty závodníky. Náš tým se skládal z devíti statečných, které na turnaj doprovázeli koučové Martin Viktorin st., Josef Zeman a asistentka Katka Zemanová. Našim svěřencům se opravdu dařilo. Domů jsme přivezli deset zlatých medailí, o které se zaslouženě postarali Adam Pánek (4x - 2x v mužích a 2x v juniorech nad 94 kg), Petr Dvořáček (2x st. žáci nad 69 kg), Dominik Chromek (2x junioři do 89 kg), a Eliška Zemanová (2x ml. žáci do 37kg).


Celý článek...
 

Stolní tenis: nevydařený nedělní výjezd na stoly soupeřů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.03.17

foto 6.3.2017

TJ Jiskra Litomyšl „B“ – Orel VM „A“  10 : 5 / V dopoledním utkání 4. března čekal na vysokomýtské hráče nesmírně těžký soupeř, který disponuje dvěma kvalitními hráči Dostálem a Flodrem. Tito hráči jsou v krajském žebříčku velmi vysoko, a to se ukázalo jako stěžejní. Po úvodních čtyřhrách byl stav 2 : 0 pro Litomyšl. Hned v prvním kole singlu se zrodilo nečekané překvapení, když zaskakující Herel po fantastickém výkonu porazil zkušeného Balského a připsal si v krajské soutěži svůj první bod. Když pak Vojnar porazil Štarmana, byl stav 2 : 2. Na řadu přišli Dostál s Flodrem, kteří v utkání neprohráli ani zápas. Ještě jednou bodoval Vojnar, který porazil Balského a dvakrát Synek, který vyhrál nad Balským a Štramanem. Body: Vojnar 2 b, Synek 2 b, Herel 1 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: "B" tým v klidném středu tabulky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.02.17

Foto 25.2.2017Orel Vysoké Mýto „B“ – TJ Sokol Žamberk „B“  10 : 2 / V dopoledních hodinách 25. února čekal hráče Vysokého Mýta důležitý zápas o setrvání v nejvyšším regionálním přeboru. Domácí hráči se tohoto úkolu zhostili velice dobře a od samého začátku nedali Žamberku sebemenší šanci. Po prvních pěti zápasech byl stav 5 : 0 a už bylo jasné, že domácí zápas vyhrají. Kromě dvou bodů hostujícího Suchomela, nikdo z hostí nedokázal vyhrát, a tak po jednoduchém průběhu domácí zvítězili 10 : 2. Tímto zápasem se téměř s jistotou zachránili. Body: Zemek 3 b, Jůza 3 b, Herel 2 b, Dvořák 2 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: úspěšné víkendové zápasy týmu A

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
23.02.17

foto 18.2.2017Orel Vysoké Mýto „A“ – TJ Sokol Borová „B“  9 : 9 / V sobotu 18. února dopoledne čekal na domácí hráče třetí tým tabulky. Borová přijela v nejsilnější možné sestavě rozhodnutá odvést si body za výhru. V tom se jí domácí hráči svou houževnatostí pokusili zabránit a celkem se jim to podařilo. Hned v prvním zápase se zrodilo překvapení. Synek porazil Langra, další bod přidal Baťa a rázem Orel vedl nečekaně 2 : 0. Vysokomýtský tým se dostal do vedení 6 : 2 a vše nasvědčovalo tomu, že se zrodí velké překvapení. Bohužel poté borovští zabrali a vyhráli čtyři zápasy v řadě. Do posledního kola singlů šli domácí s vedením 8 : 6, a když Synek porazil Štrofa, byla pro domácí jasná minimálně remíza. Bohužel svá poslední utkání nezvládli Baťa, Vojnar ani Dvořák, a tak konečná remíza je nakonec malým zklamáním. Body: Synek 3,5 b, Vojnar 2,5 b, Dvořák 1,5 b a Baťa 1,5 b.


Celý článek...
 

První výzva, první medaile a první zkušenosti

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
16.02.17

FB IMG 1487167478144Falcon kickbox vyslal své reprezentanty na první turnaj letošní sezony - Evropský pohár Karlovac Open, který se konal 10. - 12. února v Chorvatsku. Turnaj byl velmi dobře obsazený, zúčastnilo se ho množství velice kvalitních závodníků evropské i světové úrovně této nejprestižnější asociace WAKO. Na turnaji proběhlo přes dva tisíce zápasů. Vysokomýtští se ve velké konkurenci rozhodně neztratili a hned v první velké výzvě letošního roku zaznamenali výborné výsledky ZDE.

 


Celý článek...
 

Stolní tenis: družstvo Orel"B" udělalo krok k záchraně

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.02.17

foto 14.2.2017TJ Sokol Libchavy „A“ – Orel Vysoké Mýto „B“ 3 : 10 / V sobotu 11. února družstvo Orel Vysoké Mýto B svedlo dva důležité zápasy o udržení v soutěži OP1. Ráno mužstvo zavítalo do herny v Libchavách. Tým Libchav je v tabulce na posledním místě. To se potvrdilo i v celkovém vývoji zápasu, ve kterém vysokomýtští jasně určovali vývoj a domácí pouze korigovali na konečných 10 : 3 ve prospěch Vysokého Mýta. Za tým Libchav bych rád vyzdvihl Oldu Lžíčaře, který i přes velký zdravotní hendikep vyhrál dva zápasy. Dvořák Martin 3 b, Herel Miroslav 2 b, Kopecký Pavel 2 b a Zemek Jiří 2 b.


Celý článek...
 

Masters plavci závodili na Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.02.17

2017.2.14Vysokomýtskému Plaveckému klubu bylo opět svěřeno pořádání plaveckých závodů, tentokrát již IX. Mezinárodního zimního mistrovství České republiky v dálkovém plavání. Soutěžní zápolení proběhlo 12. února ve krytém plaveckém bazénu. Zúčastnilo se ho na 60 plavců z 23 plaveckých klubů z celé republiky, kteří v jednotlivých věkových kategoriích změřili síly na tratích 1500 a 3000 metrů.   

 


Celý článek...
 

Stolní tenis: nešťastná prohra ve vyrovnanám zápase

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.02.17

Vidlata Sec 4.2.2017Orel Vysoké Mýto „A“ – TJ Vidlatá Seč „A“  6 : 10 /  V dopoledním utkání 4. února se domácí střetli s týmem ze stejného patra tabulky a zprvu vše nasvědčovalo tomu, že zápas bude vyrovnaný. Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě v čele s Hubinkou, který je „specialistou“ na vysokomýtské, protože vždy jde hrát pouze proti nim a odpoledních zápasů se už neúčastní. Po úvodních čtyřhrách domácí vedli 2 : 0 a když další bod přidal Dvořák, který porazil  Petra Famfulíka, vše vypadalo nadějně. Za stavu 4 : 2 pro domácí ale hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a vyhráli šest zápasů v řadě. Na to už domácí nedokázali odpovědět a výsledek v závěru korigovali již jen na konečných 10 : 6. „Rozdílovými hráči v celku hostů byl Hubinka a Osecký, kteří neokusili hořkost porážky, a to se pak soupeř těžko poráží,“ řekl domácí Pavel Pohl. Navíc s hosty přijela početná skupina fanoušků, kteří své hráče podporovali, jako by hráli doma. Body: Baťa 1,5 b, Pohl 1,5 b, Vojnar 1,5 b, Synek 1,5 b a Dvořák 1 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: smolná prohra s druhým týmem tabulky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
31.01.17

stolni tenis 28.1.2017Orel Vysoké Mýto „B“ – TJ Sokol Líšnice „A“  5 : 10 / V sobotu 28. ledna v dopoledním utkání proti druhému týmu tabulky začali domácí stolní tenisté ve vysokém tempu. Hned tři ze čtyř úvodních singlů patřily vysokomýtským tenistům. Své zápasy zvládli Zemek, Herel a Dvořák, pouze Jůza prohrál. Do dalšího kola singlů vysokomýtští nastoupili zaskočeni a kromě Zemka, který lehce přehrál Adamce, všichni ostatní prohráli. Od stavu 4 : 2 pro domácí hosté z Líšnice vyhráli 6 zápasů v řadě a bylo téměř rozhodnuto. Malou jiskřičku naděje vykřesal Dvořák, když porazil ještě neporaženého Schreibera. Bohužel hned v dalším zápase Herel neproměnil proti Broklovi 2 mečboly a stvrdil tím prohru celého týmu. Zklamáním bylo vystoupení Jůzy s Dvořákem, naopak dobrý výkon předvedl Zemek. Body: Dvořák 2 b, Zemek 2 b, Herel 1 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: druhé vítězství nad týmem Sudslavy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.01.17

Orel A 21.1.2017 Dusseldorf 1812Orel Vysoké Mýto „A“ – TJ Sokol Sudslava „A“  10 : 6 / Dohrávka 12. kola v neděli 22. ledna dopadla lépe pro domácí celek. Po úvodních čtyřhrách bylo skóre 1 : 1. Dvořák s Vojnarem v něm vyhráli a Baťa s Pohlem prohráli. V úvodním kole singlů byl stav vyrovnaný, své singly vyhráli Dvořák i Vojnar. Zápas se začal lámat ve druhém kole singlů, ve kterém prohrál pouze Baťa. To již domácí odskočili na dva body a tento náskok si udrželi až do konce zápasu. Výborný výkon předvedl Dvořák, který neprohrál jediný zápas, a když se k němu bodově přidali Vojnar s Pohlem, bylo z toho zasloužené vítězství. Body: Dvořák 3,5 b, Vojnar 3,5 b, Pohl 3 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: dvě prohry vysokomýtských Orlů C

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.01.17

Orel C 21.1.2017První dvojutkání v novém roce zahájili Orelští 21. ledna s týmy TJ Sokol Tatenice „A“ a TJ Sokol Řetová „B“. Orel Vysoké Mýto „C“ – TJ Sokol Tatenice „A“  4 : 10 / Vysokomýtským stolním tenistům se utkání s prvním týmem tabulky nezdařilo. Už od začátku tahali za kratší konec a tateničtí ukázali, že jsou právem první. Bohužel jednička celé soutěže Miroslav Krejsa ml. neuhrál ani bod, a to byl základ neúspěchu celého týmu. Pochvalu zaslouží Miroslav Herel, který ukázal, že dokáže porážet soupeře z prvního místa. Body: Herel 2 b, Stejskal 1 b, Krejsa st.1 b

 


Celý článek...
 

Vysokomýtský stolní tenista Martin Dvořák na krajských přeborech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.01.17

Prebory Chrudim 21.1.2017V sobotu 21. ledna se v herně TJ Sokol Chrudim konaly krajské přebory mužů. Nominaci získalo 24 hráčů z Pardubického kraje, z nichž první dva se kvalifikují na Mistrovství České republiky. Turnaje se zúčastnil také vysokomýtský Martin Dvořák, a to díky neúčasti některých omluvených hráčům. Hned v prvním kole se utkal s Janem Mikuleckým, se kterým byl nalosován do skupiny. Po vyhraném prvním setu 11 : 9 vedl ve druhém 10 : 6 a schylovalo se k velkému překvapení. Mikulecký prokázal své dlouholeté zkušenosti a nakonec zápas otočil na konečných 3 : 1. „ Kdybych dotáhl druhý set do vítězného konce, tak věřím, že bych celý zápas vyhrál,“ řekl Martin Dvořák.


Celý článek...
 

Vysokomýtští sportovci mezi nejlepšími v okrese

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.01.17

IMG 5060Na slavnostním vyhlášení ankety o nejúspěšnější sportovce Orlickoústecka, které proběhlo 23. ledna v kulturním domě v Ústí nad Orlicí, byli oceněni sportovní kolektivy i jednotlivci, kteří v minulém roce dosáhli výrazných sportovních výsledků. Vysokomýtští sportovci se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Celkovým vítězem ankety a nejúspěšnějším sportovcem okresu se stal vysokomýtský kickboxer Martin Viktorin ml. 

 


Celý článek...
 

Stolní tenis: na půl povedený výjezd na stoly soupeřů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.01.17

stolni tenis7.1.2017TJ Sokol Česká Třebová „B“ – Orel Vysoké Mýto „A“  7 : 10 / Na svůj první zápas v roce 2017 zajížděli hráči Vysokého Mýta na stoly předposlední České Třebové. Vysokomýtští hráči doufali, že by to mohlo být jednoduché a rychlé utkání, ale bohužel opak byl pravdou. Domácí bojovali statečně a po prvních odehraných čtyřhrách byl stav 1 - 1, ve kterém potvrdili Dvořák s Pohlem, že jim souhra svědčí a zvítězili. V dalších zápasech se již ukázala „mašina“ na body Martin Synek, který v utkání neokusil hořkost porážky a dovedl tak svůj tým do vítězného konce. Díky této výhře se Orelští přiblížili záchraně v soutěži. Body: Synek 4 b, Dvořák 2,5 b ,Vojnar 2 b, Pohl 1,5 b.

 


Celý článek...
 

ADVENT CHALLENGE a bilance klubu Falcon

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.01.17

logo FalconZávěrečný turnaj této sezóny s názvem Advent Challenge se konal 3. prosince v Praze. Vysokomýtský Falcon klub na něm opět exceloval. Se šesti bojovníky ovládl celý turnaj a stal se nejúspěšnějším klubem tohoto mezinárodního klání. Zisk 10 zlatých, 4 stříbrných a 1 bronzové medaile zajistili Petr Dvořáček, David Dvořáček, Nela Pánková, Jakub Dolanský, Dominik Chromek a Eliška Zemanová. Koučování se ujal Martin Viktorin st. za asistence Josefa Zemana. Výkon Falconu neustále roste a rok od roku se blíží k vytčenému cíli. Tím je dobýt vrchol kickboxu nejprestižnější asociace na světě nazvané WAKO. Z důvodu zkušeností, které nutně potřebujeme, abychom uspěli na WAKO půdě, nasazuji všechny naše svěřence do více jak jedné kategorie, ať už váhové, tak v některých případech i věkové. Jeden z těchto mých taktických postupů nám v dlouhodobém hledisku přináší pozitivní výsledky.

 


Celý článek...