Dnes je čtvrtek 21.2.2019

Kajakářka Klára Paďourová má stříbro z Mistrovství světa v kanoistice na divoké vodě

MS sjezd 118Dějištěm letošního Mistroství světa ve sprintu byl umělý kanál ve Vídni. Sprintové závody na umělých kanálech jsou pro sjezdaře na divoké vodě novinkou. Sprintové trati na kanálech se obvykle velmi liší od přírodních řek. Ta Vídeňská má specifikum nejen v přečerpávání vody obřími čerpadly, speciální je také tím, že je od startu do cíle silně levotočivá. V reprezentačním týmu České republiky měla své zástupce i vysokomýtská kanoistika. Nejprve se zde na start postavila Klára Paďourová v kvalifikaci kategorie kajaku žen. Předvedla zde dvě vyrovnané jízdy, které jí zajistily postup mezi 12 finalistek této kategorie. Ve finále se však dopustila drobné chybičky, která ji odsunula na 11. pozici.

V kategorii C2 muži se bohužel nepodařilo v kvalifikaci zopakovat vynikající výsledky z předchozího závodu ME v Banja Luce dvojici Daniel Suchánek – Jan Jílek. Po prvních jízdách sedmá loď celkového pořadí chybovala v úvodní pasáži trati a se ztrátou jedné desetiny sekundy skončila mimo finále na 11. místě. Tím, že se zbylé tři české posádky mezi desítku nejlepších probojovaly, přišli naši závodníci o možnost startu v týmové soutěži.

MS sjezd 048MS sjezd 016

V té se naopak dařilo družstvu kajakářek České republiky ve složení Klára Paďourová – Martina Satková – Anežka Paloudová, které po skvělém finálovém výkonu podlehly pouze francouzským závodnicím a získaly stříbrné medaile.