Dnes je čtvrtek 14.11.2019

Falcon mění historické tabulky – Viktorin a Pánek zlatí na ME WAKO!

Viktorin5Martin Viktorin ml. a Adam Pánek z vysokomýtského Falcon kickbox klubu přivezli z mistrovství Evropy kadetů a juniorů nejprestižnější asociace v kickboxu WAKO dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Mistrovství se konalo od 23. 8. do 29. 8. ve španělském San Sebastianu. Připojujeme se ke gratulacím a přinášíme reportáž jejich trenéra Martina Viktorina st., který na mistrovství působil také v roli asistenta trenéra české reprezentace:  V sobotu 22. 8. jsme vyrazili hájit naše barvy na mistrovství Evropy kadetů a juniorů pro nás nejprestižnější asociace v kickboxu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) do španělského San Sebastianu.

Na letišti v Praze nás čekal tým naší reprezentace, který byl vybrán na základě dosavadních úspěchů sportovců a také splnění bodového hodnocení do reprezentace WAKO. Za naši zemi jelo celkem 13 odvážných bojovníků a bojovnic z celé České republiky, včetně Martina Viktorina ml. a Adama Pánka. Já jsem se ujal role asistenta státního trenéra, což pro mě znamenalo velkou zodpovědnost nejen při koučování našich reprezentantů, ale i po ne zrovna lehké organizační stránce.  Fakt, že z celé České republiky bylo vybráno 13 bojovníků, přičemž dva z nich reprezentovali náš klub Falcon a město Vysoké Mýto, považujeme za velký úspěch a opravdu velkou výzvu, kterou jsme náležitě přijali. Turnaj byl nabitý závodníky z 39 zemí. Prakticky každý den jsme měli zápasy a trávili jsme čas v hale od 10.00 do 21.00 po celou dobu turnaje, který se konal ve dnech od 23. 8. do 29. 8. Ale stálo to za to! Poslední den jsme si mohli za odměnu vyzkoušet místní pláž a vykoupat se v Atlantickém oceánu.

Adam Pánek ve starších žácích nad 69 kg/Lightcontact začal nelehký boj s ruským reprezentantem  a vedl si hodně dobře, zejména v boxu a svou proslulou zadní nohou v podobě round-house-kicku, jenomže k naší smůle se stalo něco nevídaného. Adam prohrál 2:1. Ani po dlouhé debatě s rozhodčími nám tento výsledek neopravili, přestože jeden ze sudích přiznal, že pochybil v bodování. Adamovi jsem v tu chvíli řekl, že i to se může stát a ať na to zapomene a soustředí se na druhou disciplínu, protože v této bohužel nepostupuje dál.

V dalším zápase nám spravil náladu Martin Viktorin ml. v kategorii junioři - 84 kg/Lightcontact, když porazil úřadujícího mistra světa WAKO z Německa těsně na body 2:1. Trochu nešťastný los do prvního zápasu se Martinovi stal šťastným, protože když se posléze dozvěděl s kým měl tu čest, tak už ho  nikdo nezastavil a například tureckého reprezentanta vyřadil verdiktem RSC (v ringu KO). Ve finále na nás čekal italský hřebec, který se nechtěl vůbec vzdát pocty stát na nejvyšším stupínku, ale to jsme mu nedovolili. Martin vyhrál a získal jako první v historii naší reprezentace titul juniorského mistra Evropy asociace WAKO! Česká reprezentace jezdí tuto asociaci téměř 20 let a do této doby se to ještě žádnému juniorovi nepodařilo! V minulosti se to povedlo pouze starším žákům a  juniorkám. Celkové pořadí bylo: 1. místo Martin, ČR, 2. místo Itálie, 3. místo Turecko a Bulharsko.

V druhé disciplíně Kick Light (povoleny také kopy na stehna tzv. Low Kick) nastoupil Adam Pánek s odhodláním spravit si náladu z předešlé disciplíny a to se mu také povedlo. Adam nenechal nikoho na pochybách, že je právem v reprezentaci WAKO, což pocítili i jeho soupeři, kterým nedal sebemenší šanci a každého, kdo se mu postavil, poslal o stupínek níž. Ve finále měl nelehký úkol v duelu se soupeřem z Bosny, ale nabitý emocemi uplatnil své dosavadní zkušenosti a získal titul mistra Evropy v této disciplíně starších žáků! Celkové pořadí bylo:  1. místo Adam, ČR, 2. místo Bosna, 3. místo Chorvatsko a Španělsko.

Martin Viktorin ml. pokračoval ve své neporazitelnosti i v druhé disciplíně Kick Light, kde nás ani angína, se kterou bojoval do posledního dne před odletem, nezbrzdila. Martin se dokázal probojovat do finále i v této disciplíně, kde na něho čekal reprezentant z Bosny. První dvě kola jsme bodově ztráceli nad nelehkým soupeřem, ale ve třetím jsme soupeře převálcovali a kolo s přehledem vyhráli, nicméně to díky předešlým kolům nestačilo a Martin finále prohrál velmi těsně na body 1:2 a získal k titulu mistra i titul vicemistra Evropy asociace WAKO! Celkové pořadí: 1. místo Bosna, 2. místo Martin ČR, 3. místo Polsko, Polsko.

Ani ve snu mě nenapadlo, že na tak náročném turnaji budeme lámat rekordy a přivezeme dvě zlata a jedno stříbro! Byl jsem velmi spokojený nejen s výsledky, ale i s chováním a disciplínou našich reprezentantů. Děkuji a gratuluji Martinovi a Adamovi za skvělou reprezentaci naší země, města i klubu.