Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 17.10.2018

Vydařený 6. ročník Sportovního dne a autogramiáda vysokomýtských sportovců


6.sportovni den 29Ani nepřízeň počasí nepřekazila dětem a školákům dobrou náladu a chuť si zasportovat, zkrátka užít si na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě Sportovní den. Však je taky čekala pořádně pestrá nabídka vysokomýtských sportovních klubů a Mikáda - střediska volného času. Největší úspěch měla úplně první autogramiáda našich vynikajících sportovců - atletů Zdeňky Seidlové a Adama Zenkla, kickboxera Martina Viktorina ml. a fotbalisty Pavla Dvořáka. Město pro každého z nich nachystalo k podpisu 200 kartiček, ale zájem dětí o autogramy předčil očekávání. Po hodině už nezbyla ani jedna. Na autogramiádě chyběl mistr světa kanoista Daniel Suchánek, který se jí bohužel nemohl zúčastnit.  

Pozornost dětí rovněž přitáhly simulátory F1 Ferrari a F1 McLaren, které na náměstí představila firma Iveco. Odpoledne se k dětem přidali dospělí, kteří se přišli podívat na florbalové zápasy po širým nebem. Fotogalerie Aleše Felgra ZDE.

 

Po autogramiádě pozval starosta František Jiraský Zdeňku Seidlovou, Adama Zenkla, Martina Viktorina ml. a Pavla Dvořáka na radnici, kde jim poděkoval za vynikající reprezentaci města a popřál jim mnoho dalších sportovních i osobních úspěchů. "Přestože jsou ještě mladí, už nyní jsou velkým vzorem školákům, kteří si přejí být jako oni. Přitáhli v našem městě řadu dětí ke sportu a v tom vidím jejich velký přínos," řekl starosta.

 

6.sportovni den 32 6.sportovni den 33
6.sportovni den 35 6.sportovni den 40
Sportovni denZ 10 Sportovni denZ 13