Dnes je středa 28.6.2017

Krajský přebor deseti a jedenáctiletého žactva v plavání ve Vysokém Mýtě

Plavci zavody VM 28.5.2016Dne 28. května se ve Vysokém Mýtě konal Krajský přebor deseti a jedenáctiletého žactva pořádaný místním plaveckým oddílem. Plavecké závody tohoto formátu se zde konaly po delší době. Přeboru se zúčastnilo 182 plavců z 21 oddílů z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Díky hojné účasti mladých plavců bylo během dne odstartováno přes 900 položek, což bylo velice náročné pro realizační tým. Organizaci přeboru ocenila i z kraje delegovaná vrchní rozhodčí Morávková, která vyjádřila všem organizátorům pochvalu za kvalitní přípravu závodů a jejich hladký průběh.

Krajské přebory byly kvalifikačním závodem na Pohár České republiky, který se dělí na část Morava a část Čechy. Plavecký klub Vysoké Mýto je již tradičně přihlášen na část Morava. Na krajském přeboru domácí oddíl reprezentovala pětice plavců: Tomáš Boháč, Justýna Mašková, Zuzana Pospíšilová, Vojtěch Seidl a Tereza Víchová.

Kvalitní výkony předvedla hlavně Justýna Mašková, která si musela poradit s úctyhodnou porcí 1900 závodních metrů v jednom dni. Dle celkového pořadí si nejlépe vedla na trati 200 PZ, kde v osobním rekordu obsadila výborné druhé místo. Tereza Víchová předvedla nepřesvědčivé výkony, které byly ovlivněny nemocí, možná i trémou z domácích závodů. Nejkvalitnější výkon z hlediska času předvedla na trati 200 m volným stylem, kdy si posunula osobní rekord o 2 vteřiny, přestože mylně zastavila na metě 150 m a po pár vteřinách pokračovala dál. Vojtěch Seidl si nejlépe poradil s kraulařským sprintem na 50 m, kde obsadil pěkné 5. místo. Stejné místo si také vybojoval na trati 200 P. Tomáš slušně zvládl všechny své starty, nejlépe se umístil na 14. místě v disciplíně 100 Z. Úplným nováčkem na krajských přeborech byla Zuzana Pospíšilová, která trénuje pouze jednou týdně (1h). Přesto se dokázala vmáčknout mezi 10 nejlepších žákyň narozených v roce 2006 a to na prsařských tratích 50 m a 100 m.