Dnes je čtvrtek 19.10.2017

TJ Spartak Chrastava - SK Vysoké Mýto 1 : 3 (0 : 0)

logo sk vysoke mytoStart nové sezony se odehrál v Chrastavě na hřišti nováčka divize “C”. Na první domácí zápas přišlo přes pět set diváků, což je na divizní poměry krásná návštěva. Zápas, který byl plný očekávání z obou stran, jsme začali aktivně a nováčka z Chrastavy tím zaskočili. Ve 20. minutě po přihrávce Wimmera z pravé strany se dostal do vyložené šance Lukáš Mach, ale v koncovce selhal a jeho střela šla vedle branky Ziky. Po půlhodině hry po rohu nastal v domácím vápně velký závar, ale bez dobrého zakončení. Před koncem poločasu měl ještě velice dobrou střelu Lukáš Živný, která těsně minula domácí branku.

Po nerozhodném poločasu se druhá půlka zápasu začala vyvíjet nečekaně lépe ve prospěch Chrastavy. Po první střele na branku se od tyče trefil Kouba a bylo překvapivě 1 : 0. Odpověď naštěstí přišla hned a v 68. minutě po pěkném centru Motla se hlavou prosadil Pavel Štěpánek 1 : 1. O pět minut déle již bylo veselo, když souboj s domácím brankařem vyhrál Marián Hock a k zakončení se dostal Lukáš Mach. Tentokrát se však s přehledem trefuje a Vysoké Mýto se ujímá vedení 1 : 2. Domácí mužstvo se snažilo o vyrovnání, ale žádný větší tlak si nevytvořilo. A tak před koncem přišla definitivní pojistka tří bodů. Po pravé straně se uvolnil střídající Konečný a přesnou přihrávkou našel ve vápně Wimmera, kterého domácí hráč zastavil faulem a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Pavel Tomášek a s přehledem jí proměnil 1 : 3. Hlavní rozhodčí Novák poté zápas ukončil. První tři body si tak Vysoké Mýto odváží ze hřiště nováčka, kde panovala po celý zápas krásná fotbalová atmosféra. Dlouhá cesta zpět domů tak byla o to příjemnější a veselejší.

Utkání se odehrálo 13. 8. 2016.

Branky: 65´ Kouba – 68´ Štěpánek, 73´ Mach, 92´ Tomášek  pen.

Hl. rozhodčí: Novák M.      ŽK: 2 : 2           ČK: 0 : 0            Diváků: 525

TJ Spartak Chrastava: Zika – Kopecký, Žemlička, Uzel (78´ Melichar), Hanzl – Sandr (46´Sochor), Rozmajzl M., Štajner, Kouba – Řezka (70´ Studnička), Suk (80´ Bednář)

SK Vysoké Mýto:  Zavřel – Živný, Žák, Fikejz, Hock – Wimmer,Tomášek, Dvořák, Motl (82´ Kopřiva) -  Štěpánek, Mach (90´ Konečný)