Dnes je úterý 22.8.2017

Vysokomýtský oddíl pořádal SUPERFINÁLE ČR v plavání na Pastvinské přehradě

Plavci Pastviny1V sobotu 27. srpna se za poměrně teplého počasí (vzduch 28°C, teplota vody 20,3°C) uskutečnil již 16. ročník závodů v dálkovém plavání Pastvinský maraton. Závodu se zúčastnilo přes 150 plavců, z toho 60 v žákovských kategoriích a více než 90 plavců v kategoriích dorostu a dospělých. Plavalo se na tratích 1, 3, 5, a 10 km. Zároveň zde také proběhlo vyhlášení Superpoháru České republiky pro rok 2016 v kategoriích mladšího a staršího žactva.V žákovských kategoriích byli z Plaveckého klubu Vysoké Mýto nejúspěšnější Terezka Dostálová a Dan Spilko, kteří se umístili shodně na 4. místě na trati 1 km. V kategorii mladší dorost pak vybojovala Hanka Venigerová zlatou medaili na trati 5 km s kvalitním časem 1:07, 2.

Všem plavcům patří velká pochvala za skvělé výkony, rozhodčím poděkování za odvedenou práci při úspěšné organizaci tohoto podniku a rodičům za podporu jejich ratolestí.

Díky sponzorům obdrželi vítězové pěkné ceny, každý závodník balíček sladkostí a po absolvování závodu i osvěžující občerstvení v podobě čerstvého ovoce. Velký dík patří také Záchranné službě VZS ČCK MS Pastviny, která každoročně pomáhá zajistit bezpečnost plavců, a dále M-klubu ve Vysokém Mýtě za kvalitní ozvučení celé akce.

(Jiří Dostál - Plavecký klub Vysoké Mýto)