Dnes je pondělí 1.5.2017

FK Náchod - SK Vysoké Mýto 1 : 1 (0 : 0) 6 : 5 pen.

logo sk vysoke mytoZápas v Náchodě začali vysokomýtští fotbalisté hned v první minutě velkou brankovou příležitostí. Domácí Hable ji přihrál špatnou rozehrou našemu útočníkovi Lukáši Machovi. Mach šel sám na brankáře Baláže a situaci řešil obstřelením gólmana, ale netrefil ani poloprázdnou branku. O pár minut déle se mohli prosadit gólově hned dva hráči Vysokého Mýta a to Tomášek a Rezek. Oba ztroskotali na dobře chytajícím domácím brankáři. Tyto neproměněné šance z úvodu zápasu se v závěru pěkně nevyplatily. K takovému konci nemuselo dojít. Domácí Náchod se dostal do ohrožení branky Černíka, až po půlhodině hry střelou Zinkeho.

Do kabin se tak odcházelo s bezbrankovým výsledkem 0 : 0. Také druhý poločas jsme začali lépe a aktivněji. Hned v úvodu měl opět dobrou příležitost Tomáš Rezek. V 64. minutě se po pěkné přihrávce dostal k míči Wimmer po dobré kličce ve vápně a uvolnění byl faulován. Hlavní rozhodčí Šťastný neváhal a odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Radim Fikejz 0 : 1. V 70. minutě se mohlo skóre navýšit po zakončení Pavla Štěpánka. Proti byla tyč domácí branky. V 72. minutě přišel trest za neproměněné šance. Ve vápně se prosadil hlavou střídající Jimmy a srovnal na 1 : 1. V 85. minutě po závaru ve vápně Vysokého Mýta byl faulován Hable. Kapitán Fikejz dostal červenou kartu a ještě byl nařízen pokutový kop, který útočník Zinke díky výbornému zákroku brankáře Vojty Černíka neproměnil. Zápas tak skončil remízou a následoval penaltový rozstřel. Hned v první sérií zaváhal Honza Dvořák a přestřelil. Ve druhé sérií zaváhali i domácí a gólman Vysokého Mýta střelu Simona chytil. Rozhodnutí přišlo v sedmé sérii, kdy Pavel Tomášek nastřelil jen tyč branky Náchoda. Domácí Brich poslední penaltu proměnil a tak bod navíc zůstal v Náchodě. Vysoké Mýto musí mrzet neproměněné šance z úvodu utkání a vyloučení kapitána Fikejze. Z tohoto utkání a po jeho průběhu měly být tři body povinností a ztráty je velká škoda.

Hrálo se 27. srpna.

Branky: 72´Jimmy – 64´Fikejz

Hl. rozhodčí: Šťastný Vít      ŽK: 3 : 1           ČK: 0 : 1            Diváků: 400

FK Náchod: Baláž -  Malý, Kabrt, Rolko, Punar (58´ Jimmy),  - Simon, Hable (86´ Petr), Brich, Moravec (91´ Panenka) -  Káva (58´ Omovie), Zinke (90´Rompotl)

SK Vysoké Mýto:  Černík– Živný, Žák, Fikejz, Hock –Rezek (55´ Kopřiva), Dvořák, Tomášek, Wimmer – Štěpánek (75´ Konečný), Mach