Dnes je středa 28.6.2017

Adam Pánek se stal v irském Dublinu vicemistrem světa WAKO

IMG 20160904 WA0017Dny od 27. srpna  do 3. září byly pro Falcon kickbox Vysoké Mýto velice úspěšné. Adam Pánek (16 let) byl za své dosavadní úspěchy nominován a vyslán reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v kickboxu juniorů a kadetů asociace WAKO, které se konalo v irském Dublinu. A nebylo to vůbec snadné. Na tomto vrcholném klání se sešlo téměř 1700 závodníků z 47 států.  Česká republika s „pouhými“ 10 závodníky a 16 starty (pro srovnání Rusko mělo 155 startů) skončila na krásném 17. místě. Adam Pánek byl nasazen do dvou disciplín Lightcontact a Kick-Light (povoleny kopy na stehna tkz. Low-Kick) ve váhové kategorii nad 94 kg / junioři.

Po loňském úspěchu ve Španělsku, kde Adam Pánek (starší žáci – dnes junior) a Martin Viktorin ml. (junioři – dnes senioři / muži) získali ve svých věkových a váhových kategorií zlatou trofej mistra Evropy WAKO,  Adam zabodoval v juniorech.

Světová asociace WAKO je pro kickboxery něco jako olympiáda pro atleta. Dostat se na stupně vítězů je tedy obrovským úspěchem a to se Adamovi povedlo hned dvakrát. V lightcontactu se Adam probojoval do semifinále, kde narazil na německého obra, který ho už do finálového boje nepustil. I tak z toho byl krásný bronz. Kick-light byl ještě o krok úspěšnější, v něm se Adam dostal až do finále výhrou nad chilským bojovníkem. V něm těsně prohrál s bojovníkem z Chorvatska, se kterým má dosavadní bilanci 1:2. I s takto těsnou prohrou jsme byli velmi spokojeni, protože titul vicemistra světa je úspěch. Adam je jeden z mála v celé historii českého kickboxu, komu se to podařilo. Celkové pořadí Lightcontact:  1. místo Chorvatsko, 2. místo Německo, 3. místo Česká republika (Adam Pánek) a Turecko.  Kick-Light: 1. místo Chorvatsko, 2. místo Česká republika (Adam Pánek), 3. místo Chile a Španělsko.

Děkuji Adamovi za skvělou reprezentaci nejen České republiky, ČSFU, města Vysoké Mýto, ale především i klubu Falcon. Jsem rád, že i tak malé město a klub dokáže konkurovat světu. Máme obrovské úspěchy nejen v tuzemsku, ale i ve světě a díky tomu dnes patří naši závodníci a klub Falcon mezi špičku. Děkuji celému týmu Falcon a gratuluji k těmto výborným výsledkům.