Dnes je sobota 16.12.2017

Úspěšný KUJEBIKE 2016

Kujebike 2016 2 orezV neděli 4. září se konal 9. ročník závodu KUJEBIKE 2016 O pohár starosty města Vysokého Mýta. Zúčastnilo se ho rekordních 143 závodníků všech věkových kategorií od předškoláků až po veterány. Hlavní závod vyhrál Josef Schejbal z klubu Cyklo profi. Vysoké Mýto uspělo hned ve čtyřech kategoriích. V kategorii Junioři si dojel pro vítězství Hynek Tláskal z klubu Cyklo Bendl, jeho oddílový kolega Lukáš Elčkner vyhrál kategorii Kadeti a do třetice  ze stejného klubu se vítězkou kategorie Ženy stala Dagmar Vogelová. Petr Novák z SK Donocykl zvítězil v kategorii veteránů (Masters). Ceny a poháry vítězům předával starosta města Vysokého Mýta František Jiraský, který slíbíl, že příští jubilejní ročník se už pojede na nových tratích, které město v nejbližších měsících vybuduje.

Závod má několik tratí, od tratě s náročnými technickými úseky až po zkrácenou trať, kterou zvládne každý. Příští rok na jubilejním 10. ročníku se o tom můžete přesvědčit na nových singl tratích. Už nyní se těšíme na velkou účast závodníků.

Velké díky patří všem, kteří se podíleli na přípravě celého závodu. Opět výborně připravená trať prověřila technickou a fyzickou zdatnost všech bikerů. Tentokráte vyšlo i velmi hezké počasí. Bylo sice až velké teplo, ale pouze závodníkům. Ostatním to bylo tentokrát velmi příjemné. Po ukončení závodu byli vyhlašováni vítězové jednotlivých starších kategorií.  Vítězové dětských kategorií byli oceněni už dopoledne.

Na závěr bychom chtěli poděkovat městu Vysokému Mýtu a všem sponzorům za podporu závodu. Věříme, že se na příští ročník této tradiční sportovní akce budou všichni těšit a pilně připravovat celý rok. Určitě je to krásné ukončení prázdnin pro všechny, kteří se rádi hýbou.

Podpořili nás: Donocykl, město Vysoké Mýto, Elektro Expert, Sapa LPJ, LTC, G-Tisk, LP Hard, Composit Airplanes, Nopek a. s., Tomil, P-systems, Drogerie Kořínek, Vinotéka u Svatého Vincence, Autolakovna Hemže, Restaurace Pod věží, Řeznictví & Uzenářství U Benešů, Cyklomax, Maxbike, Pro-T .

Petr Novák, za sportovní klub SK Donocykl Vysoké Mýto

Vítězové závodu Kujebike 2016:

Hlavní závod (Junioři, Muži, Veteráni) (5 x 4 800 m): Josef Schejbal z klubu Cyklo profi

Kategorie Kadetky (5 x 1400 m): Zuzana Šafářová z klubu Cyklo ski klub Polička

Kategorie Žákyně (3 x 1400 m): Štěpánka Hojková z klubu Jaroslav Kulhavy Cycling Team

Kategorie C Chlapci a dívky (3 x 900 m): Aleš Blažek z klubu Nasavrky bikers

Kategorie B Chlapci a dívky (1 x 650 m): Petr Douděra z klubu CC Choceň

Kategorie A Chlapci a dívky (1 x 350 m): Jan Kopecký z klubu HartmanCZ

Kategorie Hobby (3 x 3900 m): Milan Vopařil ze Stradouně