Dnes je středa 28.6.2017

Basketbal: Vstup do sezony 2016 - 2017 se mužům vydařil

bkvm logo 240x135Novou „ligovou“ sezonu  zahájili vysokomýtští muži domácím utkáním s týmem Hořic. Utkání z minulých sezon byla vyrovnaná a v uplynulé sezoně jsme „hořické trubičky“ ve vyrovnaných utkáních porazili. Pro novou sezonu 2016/2017 naše družstvo aktivně doplnilo 5 hráčů z týmu U 17. Z Vysokého Mýta do Přelouče „B“ přestoupil náš dlouholetý hráč Pavel Vondráček. Omluveni byli Zdenda Vágner, bratři Kočí, Radek Němec.

Stejně jako v posledních vítězných utkáních jsme spoléhali na důraznou osobní obranu  s odstupováním a s výpomocí hráčů na perimetru při obranném doskoku. V  útoku jsme se snažili o rychlý protiútok se zakončením do otevřené obrany. Hosté  spoléhali především na tříbodovou střelbu zvenku a nacvičené útočné akce.

Úvod nám vyšel a rychle jsme se ujali vedení 7 : 0. Soupeř postupně hru vyrovnal a po 1. čtvrtině jsme vedli 16 : 11.  2. čtvrtina byla pro celkový vývoj utkání rozhodující. Výbornou obranou jsme hosty nepustili do hry a naopak rychlými brejky jsme tuto čtvrtinu vyhráli 20 : 5. Do začátku 3. čtvrtiny oba týmy nastoupily se základními pětkami – hosté se snahou korigovat nepříznivé skóre. Obraz hry kopíroval průběh 1. čtvrtiny – opět jsme hned v úvodu období zaznamenali 7 bodů a teprve poté se hra vyrovnala – 22 : 14 – průběžné skóre bylo již 58 : 30. 4. čtvrtina – úvod jsme doslova „urvali“ 11 : 0 a utkání jsme v poklidu dohráli se sestavou doplňovanou  dorostenci.

Závěr - hru dobře střídavě dirigovali Martin Sejpka a Honza Dvořák, na  křídlech výborně sekundovali Honza Pidima, Jan Odložil. Pod oběma koši výborně zahráli bratři Richtrové a prosadili se i střelecky. Tým bojovným výkonem doplnili všichni hráči z U 17 (sbírali první zkušenosti z mužského basketbalu) a Vašek Krampera.  Zdobila nás opět bojovnost a koncentrace po celou dobu utkání.

BK Sokol Vysoké Mýto – TJ Jiskra Hořice  85  :  42

Body:   Sejpka 18, Richtr Přemysl 17, Pidima 16, Richtr Vojtěch 10, Odložil 10,  Dvořák 7,  Hájek 4,
              Stejskal 2, Krejsa 1, Krampera 0, Balcar 0
Trojky:  Pidima 2, Dvořák 1, Richtr Přemysl  1; VM 4 / Hořice 5
Trestné hody: VM 31/21 = 68%,  Hořice 22/9 = 41%; Fauly: VM 24 / Hořice 27
Hrací období: 16:11, 20 : 5, 22 : 14, 27 : 12

Report a podrobnou statistiku z utkání najdete na stránkách basketbalového klubu http://bkvm.wz.cz/

VÝSLEDKY BKVM Z HRACÍHO VÍKENDU 24. - 25. 9. 2016:

Žáci U15 – 24. 9. 2016: TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Vysoké Mýto => 48:37; 41:47

POZVÁNKA NA NADCHÁZEJÍCÍ UTKÁNÍ BKVM

Sobota 1. 10. 2016
Kadeti U17 : BK Sokol Vysoké Mýto – BC Vysočina (Hala Vysoké Mýto, začátek utkání od 9:00 a 11:00)

Sobota 8. 10. 2016
Žáci U15 : BK Sokol Vysoké Mýto – Velké Meziříčí (Hala Vysoké Mýto, začátek utkání od 9:00 a 11:00)
Muži : BK Sokol Vysoké Mýto – TJ Turnov (Hala Vysoké Mýto, začátek utkání od 18:00)

Neděle 9. 10. 2016
Muži : BK Sokol Vysoké Mýto – Sokol Nová Paka (Hala Vysoké Mýto, začátek utkání od 16:00)