Dnes je sobota 21.10.2017

21. ročník plaveckých závodů – Velká cena Vysokého Mýta

Plavecky klubV sobotu 8. října se pod záštitou města Vysoké Mýto uskutečnil již 21. ročník plaveckých závodů – Velká cena Vysokého Mýta. Závodů se zúčastnilo 250 plavců z dvaceti plaveckých oddílů z celé České republiky. Vysokomýtský plavecký klub velmi úspěšně reprezentovalo 20 závodníků, kteří získali celkem 35 medailí (8 x zlato, 16 x stříbro a 11 x bronz), mnozí si navíc vylepšili i svá osobní maxima. Kromě ostřílených mazáků plavalo i trio letošních nováčků – Anička Kobzová, Patrik Nedvěd a Adam Novotný.

Plavecky klub.VenigerovaHlavním závodem Velké ceny byl Kraulařský dvojboj, tvořený součtem bodů za dvě disciplíny -  50 m VZ a 100 m VZ. Hlavní cenou byl pohár pro vítěze každé ze šestnácti kategorií. Za náš klub pohár získala Hanka Venigerová v kategorii mladšího dorostu.

Závěrem bych rád poděkoval nejen všem organizátorům a rozhodčím za dobře zorganizované závody, ale i sponzorům, kteří přispěli k výborné úrovni závodů – společnosti EUREST, M-klub a Technické služby Vysokého Mýta.