Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 20.5.2018

Falcon má čtyři tituly mistrů světa 2016 v kickboxu


IMG 20161030 WA0009V pondělí 24. října vyrazil z Falcon kickbox Vysoké Mýto tým nejmladších bojovníků na mistrovství světa asociace WTKA do italského města Marina di Carrara v Toskánsku za doprovodu koučů Aleše Dolansého, Josefa Zemana a asistentky Kateřiny Zemanové hájit naši vlajku. Turnaj se konal od 25. do 30. října za účasti bojovníků z 64 zemí z celého světa. Na tento šampionát byli za své dosavadní úspěchy nominováni Petr Dvořáček (14 let) se svým bratrem Davidem (12 let) a Eliška Zemanová (10 let). Dále také Jakub Dolanský a Adam Stráník (oba 16 let), kteří se bohužel ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit.

Petr Dvořáček startoval ve dvou disciplínách v kategorii starších žáků, konkrétně Lightcontact (dále LC) a Kick–Light (dále KL). Petrovi více sedí KL (tzv. Low Kick, povoleny kopy na stehna) a také se to projevilo i na tomto MS, kde Petr získal titul mistra světa této disciplíny, když ve finále porazil soupeře z Rumunska. V LC tento úspěch nezopakoval a skončil na ne moc oblíbeném čtvrtém místě, nicméně i tak pro nás úspěšném.

 

David Dvořáček mladší žáci a disciplíny LC, KL a Pointfighting (dále PF). David se rok od roku posouvá směrem vzhůru a dokázal to i v Itálii. V PF i LC získává vicemistra světa, kde jej nepustil na ten nejvyšší stupínek bojovník z Polska a v té druhé disciplíně (LC) bojovník z Anglie. V KL si David vylepšil bilanci výhrou ve finále nad polským borcem a tak se může pyšnit nejen dvojnásobným vicemistrem světa, ale dokonce i mistrem světa v KL.

 

 Eliška Zemanová byla naším nejmladším účastníkem, nicméně zároveň i tím nejúspěšnějším. Startovala také ve třech disciplínách PF,KL i LC a ukázalo se, že tato volba byla více než dobrá. Eliška se stala dvojnásobnou mistryní světa a ještě přidala i titul vicemistra světa.  V PF ve finále prohrála ve velmi sporném verdiktu s domácí soupeřkou, V LC i v KL jsme už nenechali nikoho na pochybách, že jsme to my, kdo se připravil jít si za svým snem. Ve finálových bojích nejdříve vyřadila soupeřku z Walesu verdiktem RSC (v ringu KO) a podobně zatočila i s Irkou v LC verdiktem AB (vzdání soupeřky). Eliška je velký talent a zároveň i důkaz toho, že je tento sport nejen pro kluky, ale i pro holky všech věkových kategorií.

 

Všichni si zaslouží velký obdiv za jejich píli, odhodlání a touhu něco dokázat. Za tímto úspěchem je hodně práce a odříkání.

 

Tímto bych rád poděkoval sponzorům, kteří podpořili naši misi nemalou částkou. Nemáme mnoho mistrů světa a už jen nominace je velkým úspěchem.

 

Gratuluji a děkuji za výbornou reprezentaci naší země, klubu a regionu. (Martin Viktorin st.)

 

IMG 20161030 WA0003 IMG 20161030 WA0006 IMG 20161030 WA0025
     
IMG 20161030 WA0026 IMG 20161030 WA0027