Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 25.5.2018

Prohra, která bolí i motivuje. Takový byl vstup Martina Viktorina ml. mezi muže na ME WAKO


received 10207959804216215Ve dnech 23. až 30. října se konalo Mistrovství Evropy nejvyšší asociace kickboxu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) ve slovinském Mariboru. Na tento vrcholný turnaj byl do reprezentace  nominován z klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto Martin Viktorin ml. Jako asistent státního trenéra ho doprovázel Martin Viktorin st. Martin Viktorin ml. neměl štěstí bojovat o medaile. O tuto možnost ho připravil reprezentant z Ruska, a tak Martin skončil na celkovém pátém místě. Start poprvé mezi muži na tak velkém turnaji s sebou nese i značnou nervozitu a fakt, že jsme museli den před zápasem v Mariboru na pohotovost, kde Martinovi předepsali antibiotika, mu po psychické a ani fyzické stránce moc nepřidal. Měli jsme jen dvě volby  - VZDÁT nebo BOJOVAT. S Martinem jsme se rozhodli pro boj. Vůbec toho nelitujeme, naopak! Žít s tím, že jsme to ani nezkusili, by nás provázelo celý život.

Martin v boji o postup do semifinále nastoupil proti velmi silnému a zkušenému borci z Ruska, se kterým předvedl velmi emotivní a náročný zápas až do úplného konce s verdiktem ve prospěch soupeře na body. Poprvé startoval mezi muži a ještě s hendikepem. Ukázalo se, že Martin patří do WAKO nejen pro svůj talent, ale i pro srdce bojovníka. Rus byl hodně těžký soupeř, kterého už nikdo nedokázal zastavit a celý turnaj vyhrál.  

 

Byla to pro nás obrovská zkušenost, která nás posune o kousek blíž k těm nejlepším z nejlepších. Martina letos čeká ještě jedna velká zkouška v druhé polovině listopadu na ME WAKO v Řecku, tentokrát v druhé disciplíně KickLight (tzv. Low Kick, povoleny kopy na stehna). Nejdříve se ale musí doléčit a potom ho čeká doladění formy na ME v Řecku. Věřím, že náš bojovník bude v plné síle a ve stoprocentním zdravotním stavu, abychom si to mohli užít se vší parádou.

 

Děkujeme sponzorům za jejich podporu a všem, kteří nám drželi pěsti.

 

Pro sportovce s velkým srdcem znamená prohra jen motivaci k vyššímu výkonu. (Martin Viktorin st.)

 

20161026 172526 kopie mewako kopie