Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

IV. Vánoční cena města Vysokého Mýta


Vanocni cena plavci 2016V sobotu 17. prosince proběhl čtvrtý ročník Vánoční ceny města Vysokého Mýta. Plavecké závody se konaly u příležitosti třicátého pátého výročí od otevření vysokomýtského krytého plaveckého bazénu. Vánoční závody, které zahájil starosta František Jiraský, byly již tradičně určeny pouze pro plavce v kategorii žactva, ale hlavně pro nejmladší děti, pro které bývají tyto závody prvními v jejich „plavecké kariéře“. Do závodů bylo přihlášeno přes 200 startujících, po odhláškách se nakonec prezentovalo 191 sportovců z 18 oddílů převážně z Východních Čech.

Pro všechny domácí plavce byla Vánoční cena posledním závodem v roce 2016, takže hlavním cílem bylo si závody náležitě užít a se sezónou se rozloučit kvalitními výsledky. Vysokomýtští borci se ve slušné konkurenci určitě neztratili. Získali celkem 18 umístění na stupních vítězů, z toho 11 x první místo, 4 x druhé místo a 3 x třetí místo. Téměř všichni plavci si na závěr sezóny vytvořili minimálně dva až tři osobní rekordy.

Nezbývá nic jiného než všem plavcům, rodičům a příznivcům Plaveckého klubu Vysoké Mýto popřát vše nejlepší do roku 2017. Poděkování patří také společnostem Nopek, Brück, Iveco, Uzenářství a řeznictví u Benešů, Pizza Art, Eurest, Kobylský vinný sklep, Pivovar Kujeba, Výrobna cukrovinek, Technické služby města Vysoké Mýto a M-klub, kteří výraznou měrou přispěli k dobré úrovni těchto závodů svými sponzorskými dary a krásnými cenami pro nejúspěšnější malé plavce.