Dnes je neděle 22.10.2017

IV. Vánoční cena města Vysokého Mýta

Vanocni cena plavci 2016V sobotu 17. prosince proběhl čtvrtý ročník Vánoční ceny města Vysokého Mýta. Plavecké závody se konaly u příležitosti třicátého pátého výročí od otevření vysokomýtského krytého plaveckého bazénu. Vánoční závody, které zahájil starosta František Jiraský, byly již tradičně určeny pouze pro plavce v kategorii žactva, ale hlavně pro nejmladší děti, pro které bývají tyto závody prvními v jejich „plavecké kariéře“. Do závodů bylo přihlášeno přes 200 startujících, po odhláškách se nakonec prezentovalo 191 sportovců z 18 oddílů převážně z Východních Čech.

Pro všechny domácí plavce byla Vánoční cena posledním závodem v roce 2016, takže hlavním cílem bylo si závody náležitě užít a se sezónou se rozloučit kvalitními výsledky. Vysokomýtští borci se ve slušné konkurenci určitě neztratili. Získali celkem 18 umístění na stupních vítězů, z toho 11 x první místo, 4 x druhé místo a 3 x třetí místo. Téměř všichni plavci si na závěr sezóny vytvořili minimálně dva až tři osobní rekordy.

Nezbývá nic jiného než všem plavcům, rodičům a příznivcům Plaveckého klubu Vysoké Mýto popřát vše nejlepší do roku 2017. Poděkování patří také společnostem Nopek, Brück, Iveco, Uzenářství a řeznictví u Benešů, Pizza Art, Eurest, Kobylský vinný sklep, Pivovar Kujeba, Výrobna cukrovinek, Technické služby města Vysoké Mýto a M-klub, kteří výraznou měrou přispěli k dobré úrovni těchto závodů svými sponzorskými dary a krásnými cenami pro nejúspěšnější malé plavce.