Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 25.5.2018

Viktorin se stal vicemistrem Evropy a je prvním Čechem na bedně


583eb5c1148c7Ve dnech 19. až 26. listopadu 2016 se konalo mistrovství Evropy v kickboxu nejprestižnější asociace WAKO v disciplínách Points fighting, Kick light, Fullcontact a Musical forms v lázeňském městečku Loutraki, které se nachází cca 80 km na západ od Athén v Řecku. Na tento vrcholný turnaj byl nominován také náš fighter z klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto a společně s asistentem státního trenéra a trenérem klubu Falcon Martinem Viktorinem starším letěli do této země hájit naši vlajku. Martin po první zkušenosti z Mariboru loni v říjnu na ME WAKO v jiné disciplíně, kde byl poprvé mezi seniory (dospělými) si uvědomil, že WAKO je jiná dimenze a o dost těžší kalibr, než juniorská i tak těžká kategorie.

 

Důkazem toho je i to, že se ještě žádnému reprezentantovi z České republiky nepodařilo dostat na „bednu“ v této top asociaci v kategorii seniorů (mužů) v disciplíně Kick light (povoleny také kopy na stehna tzv. Low-kick). Náš svěřenec měl v Řecku šanci spravit si chuť z Mariboru, kde skončil těsně před semifinále v boji proti ruské mašině, a to také udělal. A co víc! Stal se historicky prvním českým reprezentantem, který dokázal prolomit ledy k cestě na „bednu“ a dokonce i o kousek výš s titulem vicemistra Evropy. Potvrdil tak své prvenství v juniorech ve Španělsku 2015, kde byl a stále je prvním juniorem, který získal titul ME WAKO. Zápas od zápasu se Martin posouval, až k tomu finálovému boji se Slovincem, který byl od začátku až do konce velmi dynamický a fyzicky náročný. Oba předvedli skvělý výkon a do poslední vteřiny to byl boj se vším všudy, tak jak to má být, nicméně Slovinec využil svých zkušeností z těchto velkých turnajů a Martin prohrává na body, což nám posléze vůbec nevadilo a mohli jsme se radovat z historického úspěchu. Celkové pořadí z ME WAKO bylo 1. místo Slovinsko, 2. místo ČR (Martin Viktorin), 3. místo Turecko a Bulharsko.

 

Často se mě ptají, proč je Martin úspěšný? Není snadné dostat se na nejvyšší příčky v čemkoli, ale pokud se držíš následujícího pořekadla a zapojíš své srdce, tak to jde. Kdo chce, hledá způsob a kdo nechce, hledá důvod! Chcete být úspěšní? Nehledejte důvod, proč to či ono nejde, ale způsob, jak to udělat. Mockrát jsem zaslechl u mladých sportovců, kteří mají dokonce i talent, že nemůžou na trénink, protože prší nebo je zima a naopak je vedro, jedou na nákup, do kina, plovárnu atd., ale to není cesta k úspěchu a přitom by úspěšní rádi byli. Úspěšní lidé si jdou za svým snem, cílem a na této cestě je nezastaví nikdo a nic! Stanovte si svůj cíl a jděte za ním a garantuji vám, že to přijde. Velmi krátce jsem vám nastínil odpověď na otázku „Proč je Martin úspěšný?“. Samozřejmě, že to platí u všech, kteří něčeho dosáhli, a dnes je u nás v klubu mnoho takových, kteří chtějí a nebo už dosáhli velkých výsledků. Rád bych touto cestou poděkoval všem, co nám drželi pěsti, a také sponzorům, bez kterých by to nešlo - zejména firmě Ecos, s. r. o. a Iveco Czech Republic, a. s.

Foto a text Martin Viktorin st.

 

583eb5c0b0600 583eb5c4f3bf4
   
583eb5c525c32 583eb5c1148c7

 

583eb5b007f4f 583eb5c1507f2