Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 20.5.2018

ADVENT CHALLENGE a bilance klubu Falcon


logo FalconZávěrečný turnaj této sezóny s názvem Advent Challenge se konal 3. prosince v Praze. Vysokomýtský Falcon klub na něm opět exceloval. Se šesti bojovníky ovládl celý turnaj a stal se nejúspěšnějším klubem tohoto mezinárodního klání. Zisk 10 zlatých, 4 stříbrných a 1 bronzové medaile zajistili Petr Dvořáček, David Dvořáček, Nela Pánková, Jakub Dolanský, Dominik Chromek a Eliška Zemanová. Koučování se ujal Martin Viktorin st. za asistence Josefa Zemana. Výkon Falconu neustále roste a rok od roku se blíží k vytčenému cíli. Tím je dobýt vrchol kickboxu nejprestižnější asociace na světě nazvané WAKO. Z důvodu zkušeností, které nutně potřebujeme, abychom uspěli na WAKO půdě, nasazuji všechny naše svěřence do více jak jedné kategorie, ať už váhové, tak v některých případech i věkové. Jeden z těchto mých taktických postupů nám v dlouhodobém hledisku přináší pozitivní výsledky.

 

 

 

Rád bych využil tohoto článku k bilancování našeho klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto v roce 2016 , kde vám přiblížím, co se u nás událo v historicky nejúspěšnější sezóně v porovnání se sezónou 2015.

 

Rok 2016 byl rokem rekordů!

·         Falcon v roce 2016 získal celkem 25 titulů v různých věkových i váhových kategorií na MS,ME a MČR. Oproti roku 2015 je to neuvěřitelný nárůst o 32%, kdy jsme získali i tak krásných 17 titulů.

·         Mistři a vicemistři ČR 2016: Martin Viktorin ml., Adam Pánek, Petr Dvořáček, David Dvořáček, Adam Stráník, Eliška Zemanová, Nela Pánková a Zuzka Hyksová.

·         Titul  vicemistra Evropy WAKO v seniorech získal Martin Viktorin ml., jako první v historii českého kickboxu. Pozn. ještě se žádnému seniorovi v ČR nepodařilo probojovat na "bednu" v disciplíně Kick Light/WAKO. Tento úspěch Martin drží i v juniorské kategorii, kde byl a stále je prvním českým juniorem, který získal titul ME WAKO.

·         Obrovský úspěch zaznamenal také Adam Pánek titulem vicemistra světa juniorů v asociaci WAKO a přidal i 3. místo v druhé disciplíně. V roce 2015 byl také ME WAKO ve starších žácích.

·         V asociaci WTKA se znamenitě zapsali i naši nejmladší bojovníci. Petr Dvořáček (14 let) titulem mistra světa, David Dvořáček (12 let) titulem mistra světa a 2x titulem vicemistra světa, Eliška Zemanová (10 let) dvojnásobným titulem mistryně světa a jedním titulem vicemistryně světa.

·         V roce 2016 jsme za Falcon odzápasili téměř 400 zápasů na různých turnajích v tuzemsku i ve světě, které v porovnání s rokem 2015 činili téměř 62% nárůst.

·         Za rok 2016 jsme na druhém místě v anketě "Pohár klubů" u Českého svazu full-contactu a ostatních bojových umění, na místě prvním je náš bojovník Adam Pánek v "Poháru jednotlivců". V roce 2015 jsme měli tu samou bilanci s rozdílem u Poháru jednotlivců, kde byl na prvním místě Martin Viktorin ml.

·         Závěrečná top anketa nazvaná NOC MISTRŮ 2016 (možné shlédnout v archivu ČT sport) proběhla 10. prosince v Praze (pro srovnání je to pro bojovníky, jako Zlatá hokejka pro hokejistu nebo Atlet roku pro atleta), kde bylo vyhlášení těch nejlepších bojovníků a reprezentantů asociace WAKO. Letos a celkově již po čtvrté za sebou byl vyhlášen Martin Viktorin ml. z našeho klubu Falcon Kickbox Vysoké Mýto.

 

Náš elán, úspěch a ochota se učit je postavena na jedné věci „rodina“, ano jsme rodina Falconových a tento přístup a atmosféra nám staví tyto pevné základy. Hlavním úspěchem pro nás všechny je zdraví a spokojenost našich svěřenců a vůbec celého týmu, se kterým je možné dosáhnout nemožného. Tento psychologický krok nám ty výsledky v konečném důsledku stejně přináší.

 

Rád bych touto cestou poděkoval celému našemu týmu a to nejen závodníkům, ale i těm co nezávodí, protože jsou naší součástí. Dále trenérům a nepochybně i sponzorům, bez kterých by to nešlo.

Přeji všem nejen v roce 2017 mnoho zdraví, úspěchů a spokojenosti.

Kickboxu zdar!

Martin Viktorin st.