Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 19.7.2018

Vysokomýtští sportovci mezi nejlepšími v okrese


IMG 5060Na slavnostním vyhlášení ankety o nejúspěšnější sportovce Orlickoústecka, které proběhlo 23. ledna v kulturním domě v Ústí nad Orlicí, byli oceněni sportovní kolektivy i jednotlivci, kteří v minulém roce dosáhli výrazných sportovních výsledků. Vysokomýtští sportovci se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Celkovým vítězem ankety a nejúspěšnějším sportovcem okresu se stal vysokomýtský kickboxer Martin Viktorin ml. 

 

V kategorii žactva na třetím místě stanul Petr Dvořáček z Falcon Kickbox Vysoké Mýto a pátý byl jeho bratr David, oba za výborné úspěchy v kickboxu. Deváté místo obsadila Eliška Zemanová, také z Falcon Kickbox Vysoké Mýto, která se zároveň stala sportovní hvězdou Orlického deníku. Mezi dorostem a juniory byli mezi oceněnými atletka Zdeňka Seidlová (4) a kickboxer Adam Pánek (8). Martin Viktorin ml. (1) a Daniel Suchánek (4) převzali ocenění mezi nejlepšími dospělými sportovci. 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto (1) a AC Vysoké Mýto, ženy (3) získaly ocenění v kategorii kolektivy dospělých, SK kanoistiky Vysoké Mýto (2) a AC Vysoké Mýto, dorostenky (4) zase v kategorii kolektivy mládeže. Pro významná ocenění za trenérskou činnost a aktivní klubovou práci si přišli dva činovníci z 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto -  do síně slávy byl uveden Ladislav Popelka a ocenění za záslužnou trenérskou činnost obdržel Roman Páral.

 

„Vysokomýtské sportovní kluby mají řadu mladých nadějných sportovců. Svědčí o tom tyto nominace i řada ocenění. Kickbox, atletika, kanoistika, ale i gymnastika, fotbal, florbal, basketbal a cyklistika mají v našem městě širokou základnu, a to je velmi dobře. Bez podpory města se ovšem neobejdou. V uplynulém roce jsme rekonstruovali fotbalové hřiště i atletickou dráhu a vybudovali a opravili atletické sektory. V tělocvičně v Průmyslové ulici jsme vyměnili palubovku a osvětlení. Letos jsme zvýšili dotační podporu sportu a sportovním klubům. Z úspěchů našich sportovců máme velkou radost,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Vyhlášení ankety O nejúspěšnější sportovce, kolektivy a trenéry, cvičitele a rozhodčí okresu Ústí nad Orlicí tradičně pořádá Orlické sportovní sdružení okresu Ústí nad Orlicí. Letos se konalo již po čtyřicáté osmé a spolupracoval na něm Orlický deník a další partneři, mimo jiné také město Vysoké Mýto.

 

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

1. Martin VIKTORIN (Falcon Kickbox V. Mýto)

4. Daniel SUCHÁNEK (kanoistika, SK kanoistiky Vysoké Mýto)

 

JEDNOTLIVCI DOROST

4. Zdeňka SEIDLOVÁ (AC Vysoké Mýto, atletika)

8. Adam PÁNEK (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)

 

JEDNOTLIVCI ŽACTVO

3. Petr DVOŘÁČEK (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)

5. David DVOŘÁČEK (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)

9. Eliška ZEMANOVÁ (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)

 

ZASLOUŽILÍ TRENÉŘI

Roman PÁRAL (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto)

 

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

1. 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (futsal muži A)

3. AC Vysoké Mýto (družstvo žen)

 

KOLEKTIVY MLÁDEŽE

2. SK kanoistiky Vysoké Mýto (mladší dorost)

4. AC Vysoké Mýto (družstvo dorostenek)

 

SÍŇ SLÁVY

Ladislav POPELKA (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto)

 

SPORTOVNÍ HVĚZDA ORLICKÉHO DENÍKU

Eliška ZEMANOVÁ (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)

 

Foto Aleš Felgr

 

IMG 4870 IMG 4876
   
IMG 4895 IMG 4905
   
IMG 4912 IMG 4922
   
IMG 4932 IMG 4941
   
IMG 5046 IMG 4974
   
IMG 4994 IMG 4996
   
IMG 5032 IMG 5060
   
IMG 5066 IMG 5091
   
IMG 5072 IMG 5068