Dnes je úterý 28.3.2017

Vysokomýtský stolní tenista Martin Dvořák na krajských přeborech

Prebory Chrudim 21.1.2017V sobotu 21. ledna se v herně TJ Sokol Chrudim konaly krajské přebory mužů. Nominaci získalo 24 hráčů z Pardubického kraje, z nichž první dva se kvalifikují na Mistrovství České republiky. Turnaje se zúčastnil také vysokomýtský Martin Dvořák, a to díky neúčasti některých omluvených hráčům. Hned v prvním kole se utkal s Janem Mikuleckým, se kterým byl nalosován do skupiny. Po vyhraném prvním setu 11 : 9 vedl ve druhém 10 : 6 a schylovalo se k velkému překvapení. Mikulecký prokázal své dlouholeté zkušenosti a nakonec zápas otočil na konečných 3 : 1. „ Kdybych dotáhl druhý set do vítězného konce, tak věřím, že bych celý zápas vyhrál,“ řekl Martin Dvořák.

Ve druhém utkání Dvořák nastoupil proti chrudimskému Ondřeji Charvátovi, který hraje 3. ligu. V tomto zápase podal Charvát jasně lepší výkon a zcela zaslouženě zvítězil  3 : 0. V posledním utkání ve skupině se Dvořák utkal s Michalem Sedláčkem z Pardubic. V zápase se bojovalo o postup ze třetího místa, a i když byl jeho průběh vyrovnaný, Dvořák prohrál 3 : 0. „Utkání bylo více vyrovnané. Kdybych v prvním a třetím setu, kde jsem měl několik setbolů, jeden proměnil, mohl být výsledek pro mě příznivější,“ dodal Dvořák.

Ve čtyřhře si Dvořák zahrál s lanškrounským Ondřejem Jányšem, hned v prvním kole proti Janu Mikuleckém a Matěji Stránském, jak se později ukázalo proti konečným semifinalistům turnaje ve čtyřhře. Choceňská dvojice v zápase předvedla svoji sehranost a vyhrála 3 : 1 na sety.

Účast v krajských přeborech byla Martina Dvořáka skvělou zkušeností a přínosem do budoucna. Už samotná nominace do krajských přeborů představuje úspěch.