Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.5.2018

První výzva, první medaile a první zkušenosti


FB IMG 1487167478144Falcon kickbox vyslal své reprezentanty na první turnaj letošní sezony - Evropský pohár Karlovac Open, který se konal 10. - 12. února v Chorvatsku. Turnaj byl velmi dobře obsazený, zúčastnilo se ho množství velice kvalitních závodníků evropské i světové úrovně této nejprestižnější asociace WAKO. Na turnaji proběhlo přes dva tisíce zápasů. Vysokomýtští se ve velké konkurenci rozhodně neztratili a hned v první velké výzvě letošního roku zaznamenali výborné výsledky ZDE.

 

 

Eliška Zemanová (10 let) v kategorii mladší žáci

2. místo PF do 37 kg

3. místo PF Grand Champions (ml. žáci bez rozdílu vah)

 

David Dvořáček (13 let) v kategorii starší žáci

3. místo LC do 57 kg

  

Nela Pánková(13 let) v kategorii starší žáci

3. místo v LC nad 65 kg

3. místo v KL nad 65 kg

 

Petr Dvořáček (15 let) v kategorii starší žáci

1. místo v KL nad 69 kg

 

Jakub Dolanský (17 let) v kategorii junioři

3. místo v LC  do 79 kg

 

Adam Pánek (17 let) v kategorii junioři

1. místo v LC – nad 94 kg

1. místo v KL – nad 94 kg

3. místo v LC – Grand Champions (v kategorii muži) nad 79 kg

 

Aleš Brychta (18let) v kategorii junioři/začátečníci

1. místo v KL do 84 kg

2. místo v LC do 84 kg

 

Martin Viktorin ml. (20 let) – v kategorii dospělí (v kategorii muži)

1. místo v KL Grand Champions nad 79 kg

 

Grand Champions je otevřená disciplína, ve které se zpravidla utkají ti nejlepší z jednotlivých kategorií bez rozdílu vah u mladších žáků a u dospělých s váhou nad 79 kg a pod 79 kg. Výhrou pro dospělé byl pás, boxerské rukavice, finanční odměna, diplom a medaile. Martin Viktorin ml. se probojoval až do finále, kde se utkal s úřadujícím mistrem světa WAKO v těžké váze nad 94 kg z Chorvatska. Vyhrát nad domácím bojovníkem, těžkou váhou a úřadujícím mistrem světa WAKO nebylo snadné a o to větší úspěch se jedná. V juniorech a mladších žácích se v Grand Champions neztratil Adam Pánek a Eliška Zemanová, kteří ve svých kategoriích získali třetí místa.

 

Na medailové pozice se nedostal Adam Stráník, který měl bohužel den před zápasem vysokou horečku. David Dvořáček, který letos přešel z mladších žáků do žáků starších, sbíral první zkušenosti se staršími, a tedy i vyspělejšími kickboxery. V disciplíně Lightcontact obsadil třetí místo. Ukázal, že je velký talent, který se rychle přizpůsobí. Stejné to je i u Martina Viktorina ml., který loňskou sezónu končil a letošní začíná v kategorii dospělých, kde to už není vůbec snadné a každá výhra se velmi cení. Věřím, že v letošních turnajích nasbírá dostatek zkušeností, které zúročí na Mistrovství světa WAKO, které se bude konat na konci sezóny.

 

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  Tímto mottem se řídíme, a i když máme dobré výsledky, je pro nás stejně tak důležitá i prohra, abychom se mohli dál učit. Je naprosto v pořádku, že si tím projde každý, i ten, kdo nakonec dosáhl na tu nejvyšší příčku v jakémkoli sportu.

 

Celému týmu gratuluji a děkuji za jejich výsledky i odhodlání, protože vím co je za tím práce a odříkání. Máte můj velký respekt

Text a foto Martin Viktorin st.

 

FB IMG 1487167601263 Karlovac