Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 21.6.2018

Hodnocení sezóny vysokomýtských stolních tenistů


IMAG0104Orel Vysoké Mýto „A“ / Sezónu 2016-2017 zahájili vysokomýtští stolní tenisté v nejvyšším krajském přeboru úspěšně. Zpočátku se dokonce drželi na 3. - 4. místě. Hned ve třetím zápase se mohlo zrodit velké překvapení. Zavítala k nám Moravská Třebová „A“, která spadla z divize. Jako velký favorit usilovala o postup zpět do divize a k tomu potřebovala zvítězit v krajském přeboru. Konečný výsledek 7 : 10 byl pro vysokomýtské malým zklamáním, ale i mírným povzbuzením do dalších bojů.

Ve střední části sezóny se mistrovských utkání účastnilo méně hráčů a tým dohrál konec sezóny s potížemi. Konečná devátá příčka byla asi pod možnostmi týmu, ale to nikdo ještě nevěděl, že nám i z devátého místa hrozí sestup do okresního přeboru. Naštěstí se Litomyšl zachránila ve 3. lize a my se tak udržíme i pro příští rok v krajském přeboru. Nejúspěšnějším hráčem se stal Martin Synek, který zakončil sezónu s 37 výhrami a 30 prohrami. Dále do zápasů pravidelně nastupovali Jiří Vojnar, Pavel Pohl, Martin Dvořák, Roman Baťa a Miroslav Herel.

 

Orel Vysoké Mýto „B“ / Začátek sezóny v nejvyšším regionálním přeboru OP1  „B“ se družstvu příliš nepovedl. První zápasy nevyšly dle představ, protože kvůli zranění týmu chyběl Václav Jůza. Vlivem špatného rozlosování se první půlka sezóny odehrávala spíše na venkovních stolech. Soutěž také ovlivnilo rozhodnutí okresního svazu ohledně míčků. "Chtěl bych především zmínit rozhodnutí okresního svazu, že si domácí oddíl může v regionálních přeborech zvolit, s jakými míčky odehraje domácí zápasy. Ve světě i v našich ligách, divizích a krajských přeborech se již hraje s novým typem plastových míčků, ale bohužel okresní svaz umožnil domácím týmům vybrat si pro hru staré tzv. celuloidové míčky. Kombinace míčků působí hráčům oddílů, které mají tým i ve vyšších soutěžích, značný problém s hrou," vysvětlil Martin Dvořák.

 

Vraťme se ke druhé polovině soutěže, ve které se „B“ týmu dařilo. Hráči dokázali vyhrát celkem šest utkání z posledních devíti a tím se dostali na konečné 7. místo. Nejúspěšnějším hráčem se stal Martin Dvořák, který zakončil sezónu s 53 výhrami a 17 prohrami. Dále do zápasů pravidelně nastupovali Jiří Zemek, Miroslav Herel, Václav Jůza, Pavel Kopecký, Jan Stejskal a Roman Mrkos.

 

Orel Vysoké Mýto „C“ / Náš tým "C" v druhém nejvyšším okresním přeboru začal sezónu úspěšně. V její první polovině figuroval dokonce na 3. místě tabulky. Bohužel přišla operace Romana Mrkose a oslabený tým najednou začal prohrávat. Když ve druhé půlce sezóny bojoval o záchranu, vypomohl Miroslav Herel a Jan Stejskal. V závěru sezóny se náš „C“ tým s osmi remízami stal "remízovým králem". Konečné 9. místo je velkým zklamáním. Nejúspěšnějším hráčem se stal Miroslav Krejsa ml. když vyhrál 46 zápasů a 14 odcházel poražen. Dále se do zápasů zapojili Roman Mrkos, Jan Stejskal, Miroslav Herel a Miroslav Krejsa st.

 

Orel Vysoké Mýto „D“ / Jediný tým, který dokázal vyhrát a postoupit do vyšší soutěže, byl náš „D“ tým. Okresní přebor-4 je rozdělen na dvě skupiny - "sever" a "jih". Náš tým vyhrál skupinu "jih" s přehledem. Po skončení základní části si to nejlepší tři týmy z obou skupin "rozdaly" o postup. Náš tým se tohoto úkolu zhostil nejlépe. Už po čtyřech zápasech si zajistil první místo a může se těšit na příští sezónu v třetím nejvyšším okresním přeboru. Nejúspěšnějším hráčem se stal Jan Stejskal, který vyhrál v základní části 49 zápasů a pouze 2 prohrál. Dále do zápasů pravidelně nastupovali Marian Dian, Libor Šimek, Radek a Roman Drahošovi, Lubomír Chadima a Ladislav Mrkos.

 

Závěrem sezóny bychom chtěli poděkovat Jednotě Orel, která nám zajišťuje skvělé podmínky pro hraní stolního tenisu, zázemí, vybavení a vychází nám vstříc vzhledem k našemu náročnému časovému harmonogramu.

 

 Martin Dvořák