Dnes je pondělí 24.7.2017

SK Vysoké Mýto – TJ Ústí nad Orlicí 2 : 1 (1 : 1) na penalty

logo sk vysoke mytoSobotní derby s Ústím nad Orlicí se odehrálo za velké podpory diváků, kteří vytvořili vyrovnanému zápasu krásnou atmosféru. Domácí Vysoké Mýto začalo lépe než soupeř. Hned ve 2. minutě se po rohu prosadil hlavou Marián Hock a domácí šli do vedení 1 : 0. Potom se hrálo převážně ve středu hřiště. Ke změně došlo ve 30. minutě, kdy se po zaváhání v domácí obraně prosadil hostující útočník Nagl a vyrovnal na 1 : 1. Do konce poločasu se již nic podstatného nestalo. Druhý poločas zahájilo Vysoké Mýto opět aktivněji.

V 52. minutě se k rozehrání trestného kopu postavil Radim Fikejz. Jeho střela přes zeď směřovala do branky, ale brankář Krátký si s ní poradil. O pár minut déle se prosadil Filip Wimmer střelou za vápnem. Gólman hostů opět míč vyrazil na roh. K dalšímu zakončení se dostal Tomáš Rezek, ale akce zase skončila bez branky. Domácí mužstvo se i přes velký tlak v druhém poločase k dalšímu gólu nedostalo. Naopak rozhodující branku mohli dát v závěru zápasu hosté. Výborným zákrokem tomu zabránil domácí gólman Zavřel. Zápas skočil nerozhodně a následovaly pokutové kopy. Hned první neproměnil Falta, kterého vychytal domácí gólman. Poté domácí střelci Fikejz, Wimmer, Mach a Tomášek své penalty proměnili. Další zaváhání přišlo u posledních kopů. Neproměnil hostující Souček, který přestřelil branku Vysokého Mýta. Vše bylo rozhodnuto a domácí mužstvo si zaslouženě připsalo bod navíc. Za tento vyrovnaný a opravdu pěkný zápas si domácí hráči výhru zasloužili. K dalšímu zápasu zajíždí již ve středu, kdy se odehraje dohrávka v Turnově.

Zápas se hrál ve Vysokém Mýtě 8. 4. 2017.

Branky:  2´ Hock –  30´ Nágl

Hl. rozhodčí: Brychta Ondřej          ŽK:  2 : 4           ČK:  0 : 0            Diváků: 585

Sestavy:

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Hock, Kouřil, Dvořák, Živný (46´ Žák) – Rezek (72´ Mach), Wimmer, Kopřiva, Tomášek – Fikejz, Štěpánek

TJ Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer - Opina (66´ Kukla) – Vaňous (88 ´Hegr), Falta, Souček, Smejkal (90´ Skalický) -  Nágl