Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 17.7.2018

Vysokomýtští karatisté na jarním celorepublikovém soustředění


oddil karate Hanusovice 2017O víkendech 4. 3. - 5. 3. a 11. 3. – 12. 3. se uskutečnilo jarní celorepublikové soustředění karatistů s ligovým testovním turnajem v Hanušovicích u Šumperka. Semináře se zúčastnili i karatisté vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). První víkend si karatisté s bílými a žlutými pasy opakovali techniky úderů, přímých kopů a podmetů ze základního programu 10 a 9 pod vedením mistra Jana Radila, I. Dan. Druhá skupina karatistů s oranžovými pasy procvičovala pod vedením mistra Martina Čipery, I. Dan, techniky z cvičebních programů 8 a 7.

Třetí skupina karatistů s vyššími technickými stupni (zelení až černí) procvičovala pod vedením mistra Pavla Trunce, II. Dan, techniky pro urychlení startů do jednotlivých technik a jejich správné provedení kombinací z cvičebních programů 8 a 7.

 

Druhý víkend byl na programu testovní turnaj. Turnaj začal cvičením forem tj. bojem s imaginárním nepřítelem, kde je kladen důraz na ideální techniku. Po formách pokračoval turnaj sparingem – lehčí forma boje pro nižší pasy a sportovním bojem – kumite. A jaké jsou naše výsledky?

 

Forma:

Contra Set Martin Čipera 4. místo
Secunda Daniel Čipera 1. místo
Prima - 10. kyu Karolína Rokosová 9. místo
Prima Kids - přípravka Tobiáš Pilař 1. místo
  Adam Dušek 6. místo

 

Sparing:

M16 – muži pod 16 let Daniel Čipera 1. místo
F16 – ženy pod 16 let Karolína Rokosová 6. místo
M13 – muži pod 13 let Tobiáš Pilař 5. místo

 

Sportovní boj:

MA – muži absolutní Martin Čipera 4. místo

 

Vysokomýtští svěřenci na turnaji získali pět bodovaných umístění. Celkově se náš vysokomýtský oddíl umístil, se ziskem 28 bodů, na 3. místě  mezi všemi zúčastněnými oddíly z celé České republiky.

 

V celorepublikové lize MSKA-CZ 2017 se mýtští karatisté usídlili na skvělém celkovém druhém místě. Daniel Čipera si udržel první místo v lize TOP Fighters 2017 a to jak v kategorii forem, bojů i celkově. Martin Čipera si po polovině letošních turnajů udržel první místo mezi mistry v lize TOP Masters 2017 a to jak v kategorii forem, bojů i celkově.

 

Při udílení vyšších technických stupňů jsme se mohli radovat spolu s Tobiášem Pilařem, který obdržel 8. stupeň MSK přípravky (druhý zelený proužek) a Adamem Duškem, který obdržel 4. stupeň MSK přípravky (druhý žlutý proužek).

Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.

(Martin Čipera)

 

www.mska.cz/vysokemyto

Na fotce zleva: Martin Čipera, Daniel Čipera, Karolín Rokosová, Adam Dušek a Tobiáš Pilař