Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 17.7.2018

Ohlédnutí za zimním soustředěním karatistů


karate Hanusovice zima 2017Rok 2017 jsme začali prvním letošním celorepublikovým soustředěním karatistů s ligovým testovním turnajem o víkendech 14. až 15. 1. a 21. až 22. 1. 2017. Tentokráte náš vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate (MSK) vyrazil do Hanušovic u Šumperka. Na prvním tréninkovém víkendu jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupinu tvořily bílé a žluté pasy, které si procvičovaly, pod vedením mistra Miloslava Motla, III. Dan, základní techniky úderů, přímých kopů a podmetů z opakovacího učebního programu A a programu 10. Druhou skupinu tvořily oranžové, které vedl mistr Pavel Trunec, II. Dan a zelené a vyšší pasy a celý víkend se jim věnoval mistr Pavel Sokol, IV. Dan.

Druhý víkend si bílé a žluté stupně procvičili devátý program potřebný k získání oranžového pásu pod vedením mistra Miloslava Motla, III. Dan. Vyšší technické stupně (oranžoví a vyšší) procvičovaly pod vedením mistra Pavla Trunce, II. Dan, formy a techniky úderů a kopů s partnerem v reálných bojových situacích. Víkend pokračoval testovním turnajem, skládajícím se ze dvou disciplín - forma a boj (sparing - lehčí forma boje a sportovní boj – kumite). Pro členy vysokomýtského oddílu dopadl uspokojivě.

A tady jsou naše výsledky:

 

Forma:  

Contra Set Martin Čipera 1. místo
SET František Starý 3. místo
  Václav Doubravský 4. místo
Tercia Kateřina Kučerová 5. místo
Secinda Daniel Čipera 1. místo
Prima Tobiáš Pilař 5. místo
  Adam Flídr 6. místo
(11. Kyu) Adam Costa 2. místo
finále Adom Costa 6. místo

 

Sparing:

M16 – muži pod 16 let Daniel Čipera 1. místo
M13 – muži pod 13 let Adam Flídr 5. – 6. místo
  Tobiáš Pilař 7. – 8. místo

 

 

Sportovní boj: 

MA – muži absolutní nad 35 let Martin Čipera 1. místo
  Václav Doubravský 2. místo
  František Starý 3. místo
FA ženy absolutní Kateřina Kučerová

2. místo

 

Mezi všemi zúčastněnými oddíly z celé České republiky se náš vysokomýtský oddíl na tomto semináři umístil na 1. místě se ziskem 50 bodů.

Při udílení vyšších technických stupňů jsme se mohli radovat spolu s Adamem Flídrem, který obdržel 5. stupeň dětské přípravky (první oranžový proužek). Byl to super seminář, všichni jsme si pořádně zacvičili a na nikom nezůstala nit suchá. Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky. (Martin Čipera)

 

Na fotce horní řada zleva: Martin Čipera, Václav Doubravský, Kateřina Kučerová a František Starý

Spodní řada zleva: Tobiáš Pilař, Adam Flídr, Daniel Čipera a Adam Costa

 

.

www.mska.cz/vysokemyto