Dnes je pátek 22.9.2017

Kanoistika: Ledová Kamenice rozdělila první pohárové body

Kanoistika 21. 4. 2017První a druhý Český pohár ve sjezdu na divoké vodě je už minulostí. Nejlepší čeští závodníci se o uplynulém víkendu sešli na jedné z nejkrásnějších, ale také technicky nejnáročnějších českých řek – ledové Kamenici. Na trati z Plavů do Jesenného se rozdělovaly body nejen do Českého poháru ve sjezdu, ale bojovalo se také o první nominační body pro letošní Mistrovství Evropy ve Skopje. Vysokomýtské kanoisty zde reprezentovali závodníci  Daniel Suchánek, Filip Krejza a Jakub Šilar.

Mezi singlkanoisty po oba dny zajel výborně Daniel Suchánek, vždy na 5. místě, Jakub Šilar se v sobotu umístil na 12. místě, když nedělní závod nedokončil z důvodu poškozeného pádla. Mezi kajakáři se neztratil ani Filip Krejza, který v obou závodech obsadil 16. místo.

Velkou radost nám v naší již tradičně úspěšné kategorii udělala pro letošní sezónu nově vytvořená dvojice Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc. Přestože jsou oba závodníci leváci, obsadili v sobotním závodě po velmi dobré jízdě celkově 3. příčku, kterou v neděli ještě vylepšili 2. místem, když podlehli pouze mistrům světa v této kategorii Marku Ryglovi a Petru Veselému, a to o necelé 3 sekundy.

Seriál závodů Českého poháru a souboj o nominační body čeká české kanoisty  příští víkend na řece Labe pod Špindlerovým Mlýnem. Vzhledem k náročnosti vodního terénu i současnému vývoji počasí to zcela určitě nebude pro závodníky jednoduché. Tak držme palce.