Dnes je úterý 25.7.2017

Fotbal: SK Vysoké Mýto - FK Pardubice „B“ 4 : 0 (3 : 0)

logo sk vysoke mytoV chladném sobotním odpoledni přijeli do Vysokého Mýta hráči FK Pardubice. Výrazně omlazený tým musel hned od začátku přihlížet velké aktivitě domácích. Kdo přišel včas, nelitoval. Domácí vlétli na svého soupeře a odměnou jim byl gól v 6. minutě, kdy se ke Štěpánkovu centru z pravé strany probojoval Tomáš Rezek a pohotově vymetl pavučinky Letáčkovy svatyně -  1 : 0. O dvě minuty později se ke střele dostal Živný. Svojí „jedovkou“ prostřelil i hostujícího gólmana, ale radost mu zkazil Řehák, který vykopával z brankové čáry. Poté se hra lehce vyrovnala. Vysoké Mýto lišácky nechávalo vyniknout také hosty, jenže ti se moc k ničemu neměli, a tak si taktovku přebralo zase na svoji stranu. Konkrétně Žák, který svým centrem našel ve vápně Pavla Štěpánka, s jehož volejem si Letáček ještě poradil. Ale Radim Fikejz si počínal jako zkušený kanonýr a přesně věděl, kde má stát. 22. minuta – 2 : 0. Vysoké Mýto bylo při chuti.

Ve 26. minutě ze strany vyzval Rezek Štěpánka, jenže míč se opět třepetal pouze v ochranné síti za tou sítí správnou. Ve 32. minutě se dostali poprvé do šance Pardubice. Aut z levé strany prošel až před branku, následnou střelu však Vojta Černík pouze očima doprovodil mimo svoji pravou tyč. O pět minut déle Fikejz vyhrál ve vápně hlavičkový souboj a k míči se ve 37. minutě dostal Pavel Štěpánek, jehož bomba se otřela o tyč, ale zastavena byla až v síti – 3 : 0. Velmi aktivní Pavel Štěpánek opět připomenul Pardubicím, jaká chyba byla pustit ho, když se ve 43. minutě ujal odraženého míče po rohu hostů a po super obřím slalomu předložil míč Adamu Kopřivovi, který mírným obloučkem překonal golmana, jenže těsně minul.

Vysoké Mýto ve druhém poločase drželo hlavně míč, to ale neznamenalo, že šance nepřicházely, naopak! Hned po svém příchodu na hřiště se ukázal David Motl, který z voleje těsně minul. V 71. minutě se po ose Dvořák – Kopřiva – Motl – Fikejz vezl další gól, ale výbornou hlavičku Radima Fikejze zastavil skvělým zákrokem Letáček. Do další šance se o pár minut později dostal Lukáš Mach, který také nemířil mezi tři tyče. Vysoké Mýto vstoupilo do poslední desetiminutovky se snahou vstřelit ještě jednu branku. Velmi blízko k tomu byl Radim Fikejz, který vypálil z 20ti metrů, Letáček byl však připraven. Poté se připomněl Lukáš Živný, který posadil míč na hlavu Štěpánkovi, ale ten svým anglickým kladivem přestřelil. Mýto se přeci jen dočkalo, pár minut před koncem vyslal Štěpánek samotného Macha, který se jako medvěd prodral ke gólovému zakončení a jako medvěd oslavil. Vysoké Mýto tak v poklidu získalo důležité tři body a v příštím kole zajíždí na půdu zachraňujících se Kratonoh!