Dnes je sobota 27.5.2017

Kanoistika: Úspěšní kanoisté na náročné trati na Labi ve Špindlerově Mlýně

Kanoisti 28.4.2017Labe pod Špindlerovým Mlýnem hostilo ČP ve sjezdu na divoké vodě. Za silného větru, deště a sněžení se na jedné z nejnáročnějších tratí uskutečnil 3. a  4. závod seriálu Českého poháru  ve sjezdu na divoké vodě. Oba závody  byly současně nominačními pro letošní Mistrovství  Evropy. Na start se zde postavili také 3 borci ze Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. Největšího úspěchu zde dosáhli Daniel SuchánekOndřejem Rolencem (Pardubice), kteří svým soupeřům v kategorii C 2 nedali šanci a v obou závodech zvítězili s velkým náskokem.

Kanoisti 28.4.2017 1V průběžném pořadí jsou po čtyřech závodech na prvním místě a mají tak velkou šanci účasti na zmíněném Mistrovství  Evropy.  Na kanoi jednotlivců přidal Daniel ještě výborné 4. a 5. místo a průběžně je čtvrtý v nominaci na ME. Další dva naši zástupci startovali v kategorii K 1. Filip Krejza  po sobotním 13.místě  našel i  v neděli dostatek sil a vybojoval v nejobsazenější kategorii výborné 12.místo.Dobře si vedl i další náš zástupce Jakub Hrnčíř, který na obtížné trati sbíral zkušenosti, a na rozdíl od řady svých kolegů v obou závodech dokázal zdolat  obávanou soutěsku a závody dokončit. Mezi dorostenci mladšími se nakonec umístil na 2. a 3. místě.

S Labem pod Špindlerovým Mlýnem se však budou muset kanoisté na další 4 roky rozloučit, a to  kvůli naplánované opravě hráze labské přehrady.  Tato výjimečná trať, která patří k nejtěžším v Evropě, bude tak pravděpodobně v programu závodů až v roce 2021. Nicméně vysokomýtští kanoisté zde předvedli dobrou formu, což je výborná zpráva před  nadcházejícím Mistrovstvím  České republiky družstev, které se uskuteční tento víkend na řece Otavě pod Čeňkovou Pilou.

ČT: Záznam závodu ze Špindlerova Mlýna