Dnes je úterý 25.7.2017

SK Vysoké Mýto – TJ Sokol Živanice 3 : 0 (1 : 0)

logo sk vysoke mytoSobotní zápas o druhé místo v tabulce odehráli vysokomýtští fotbalisté proti týmu TJ Sokol Živanice. Domácí mužstvo začalo zápas lépe. Hned v  6. minutě se k centru zprava dostal Pavel Štěpánek. Jeho centr zapadl do šibenice za záda vyběhnutého gólmana Volšíka a stav byl 1 : 0. Vyrovnání však mohlo přijít velice rychle. V 10. minutě se z pětadvaceti metrů trefil Gorol naštěstí jen do tyčky domácí branky. K dalším příležitostem se Vysoké Mýto dostalo střelami Fikejze a Wimmera těsně nad hostující branku. V 35. minutě se zleva dobře uvolnil Rezek, jeho dobrá přihrávka před branku však nenašla žádného adresáta.

Ve 40. minutě přišla chyba hostujícího brankáře Volšíka. Míč chytil mimo vápno a po druhé žluté následovala i červená (první byla po faulu na útočníka Macha). Při trestném kopu Radima Fikejze se do zápasu dostal střídající brankář Vašíček, který střelu chytil.

Úvod druhého poločasu se více vydařil hostujícím Živanicím. Ve 49. minutě vyrazil domácí brankář Zavřel střelu jen před sebe, z dorážky hostujícího hráče byl pak překvapený. Na brankové čáře akci zmařil dobře postavený stoper Kouřil. Vysoké Mýto vzápětí odpovědělo. Nejprve v 53. minutě po centru Štěpánka se k zakončení dostal Fikejz, avšak jeho střela hlavou šla nad hostující branku. V 75. minutě se z trestného kopu prosadil s pomocí hostujícího obránce Adam Kopřiva a zvýšil náskok domácích na 2 : 0. Živanice se snažily o snížení a tím otevíraly prostor v obraně. V 86. minutě šel Benda po samostatné akci na gólmana, ale ten jeho střelu vyrazil. Neúspěšně dorážel Pavel Štěpánek. O dvě minuty déle vychytal brankář Živanic pro změnu střelu Filipa Wimmera. Stav utkání pojistil v nastaveném čase Lukáš Benda. Po individuální akci se prosadil z levé strany a střelou na zadní tyč završil domácí výhru na 3 : 0. K dalšímu venkovnímu zápasu zajíždíme v neděli a to na hřiště sestupem ohroženým Trutnovem.

Zápas se hrál 6. května ve Vysokém Mýtě.

Branky:  6´ Štěpánek, 75´ Kopřiva, 92´ Benda

Hl. rozhodčí: Čechlovský Ondřej          ŽK:  2 : 2           ČK:  0 : 1            Diváků: 165

Sestavy:

SK  Vysoké Mýto:  Zavřel – Žák, Kouřil, Dvořák, Živný – Rezek (73´ Benda), Wimmer, Kopřiva (85´ Trnka), Štěpánek (90´ Motl) – Fikejz, Mach (67´ Tomášek)

TJ Sokol Živanice: Volšík (42´ Vašíček) – Novotný (46´ Novák), Buriánek, Ferčák (66´ Ujec), Motyčka – Polák, Herzán, Gorol, Janecký (78´ Hundák) – Kakrda, Petrus (42´ Vašíček)