Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 21.7.2018

Štěpán ´Speedy´ Hudeček na cestě za olympijským snem


Speedy MR 2017Po loňském třetím místě v seriálu Sony Action Cam Czech Freeski Tour 2016 ve freeski slopestyle dosáhl třináctiletý Štěpán Hudeček z Tisové, zvaný Speedy, na titul mistra České republiky. V neděli 26. března 2017 v oblíbeném českém skiareálu Pec pod Sněžkou tento talentovaný freestylový lyžař potvrdil v letošním seriálu O'Neill Europa Cup by Sony Action Cam v kategorii dětí do 15 let svoji suverenitu. V závodě, který se uskutečnil pod hlavičkou mezinárodní lyžařské federace FIS ve snowparku na sjezdovce Javor, předvedl v kvalifikaci i v samotném finále náročné a čistě provedené skoky. Rovněž bezchybné triky na pevných překážkách (bedně a zábradlí) na začátku tratě prokázaly, že se jedná o všestranně připraveného jezdce.

 

Svěřenec reprezentačního trenéra a dosud aktivního freeskiera Josefa „Pepé“ Kalenského zahájil soutěž skvělými výkony v prvních dvou kolech v únoru v Deštném v Orlických horách, kde obsadil 1. a 2. místo. Cestu za titulem mu v Peci pod Sněžkou usnadnila absence největšího konkurenta Jakuba Wotha. Štěpán Hudeček neskrýval po vydařeném finále svoji radost, o kterou se podělil s vítězi seriálu v kategorii mužů a žen – Radkem Palkoskou a Barborou Novákovou, i se svými rodiči, kteří jej přijeli do sluncem zalitého zimního střediska povzbudit.

 

Štěpán měl možnost poměřit své síly i se zahraniční konkurencí, a to v sobotním závodě seriálu Evropského poháru a o týden dříve v závodě v Německu, který ve své kategorii vyhrál. Speedy si jde houževnatě, s podporou sponzorů umožňujících rozhodující část zimní přípravy v rakouských Alpách a pod skvělým vedením trenérů Josefa Kalenského, Romana Daleckého a Michala Peče, za svým olympijským snem. Jak přiznal v pořadu z televizního cyklu Běžkotoulky, věnovaném tentokrát lyžařskému středisku Vítkovice v Krkonoších, rád by Českou republiku reprezentoval na XXIV. Zimních olympijských hrách v roce 2022 v Pekingu. Držme tomuto žáku vysokomýtské ZŠ Jiráskova, palce!

Ivan Hudeček