Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 17.7.2018

Dvě zlata a stříbro z Mistrovství Evropy pro Daniela Suchánka


ME Skopje3V makedonském Skopje se za účasti nejlepších kanoistů na divoké vodě uskutečnilo Mistrovství Evropy ve sjezdu a sprintu. Zatímco v dlouhém sjezdu se závodilo uprostřed makedonské metropole na nepříliš čisté řece Vadar plné odpadků, ve sprintu proběhly závody na umělé slalomové dráze vybudované v nádherném prostředí kaňonu Matka na průzračné řece Tresce. Své zástupce zde měla i vysokomýtská kanoistika. Náš klub zde skvěle reprezentoval Daniel Suchánek, ve funkci trenéra působil Luděk Roleček.

První den mistrovství se oblékl do českých barev. Z řeky Vardar čeští reprezentanti vylovili 6 individuálních medailí, z toho tři s sebou nesly titul mistra Evropy. Nejprve získal titul Ondřej Rolenc, přičemž i další místa na stupních vítězů obsadili čeští závodníci. Následně se o velké překvapení  postarala svým vítězstvím  v ženském kajaku mladičká Klára Hricová a k naší veliké radosti se o třetí titul postarala v kategorii C 2 dvojice Daniel Suchánek a Ondra Rolenc, která svoji suverénní jízdou nedala soupeřům šanci. O poslední medaili se pak v kategorii C 1 ženy postarala Karolína Paloudová.

I následující den potvrdila česká výprava roli favoritů. Ze čtyř startujících českých družstev se hned tři radovala z titulů mistrů Evropy. Nejprve zvítězili čeští závodníci v kategorii 3 x C1, stejně si se svými soupeři poradila i česká děvčata v kategorii 3 x K1 ženy. My jsme s napětím očekávali závod 3 x C2 muži., kde dvojici Suchánek- Rolenc doplnily dvojice Rygel – Veselý a Jelínek – Kristek. I tady se našim podařilo obhájit roli favoritů, když s převahou zvítězili před Francií a Německem.

Hned další den pokračoval šampionát individuálními závody ve sprintu. Zde se v kategorii C2 muži dařilo nejlépe francouzským posádkám, které obsadily všechna místa na stupních vítězů. Daniel Suchánek  -  Ondřej Rolenc byli druhou nejlepší českou dvojicí (8.místo). Titul mistra Evropy ve sprintu získal v kategorii C1 Vladimír Slanina.

Mistrovství Evropy  bylo zakončeno sprintovými závody družstev, kde se českému týmu podařilo přidat do sbírky další dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Nejprve získala stříbro hlídka českých singlkanoistů, následoval bronz kajakářů a šampionát zakončilo stříbro družstva deblkanoí ve složení Suchánek – Rolenc, Rygel – Veselý a Haleš – Novák.

Luděk Roleček

 

O Mistrovství Evropy vysílali na ČT SPORT:

Čeští vodáci získali na ME ve sjezdu ve Skopje šest medailí

Češi v ME ve sjezdu na divoké vodě zářili, podmínky v Makedonii ale kritizovali

Na Rolencovy triumfy navázal jeho kamarád Slanina

 

Foto Aleš Berka

 

ME Skopje1 ME Skopje2