Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Vysokomýtští karatisté na celorepublikovém setkání v Hanušovicích


2017.05 Uvodni Semina v HanuovicichO víkendu 27. - 28. května 2017 vyrazil vysokomýtský oddíl školy moderního sportovního karate (MSK) do Hanušovic u Šumperka na celorepublikové setkání karatistů. Úvodní seminář MSK probíhá dvakrát ročně a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate.

Tohoto speciálního semináře se z vysokomýtského oddílu zúčastnili: Jiří Trunec – I. Dan, Václav Doubravský – 2. kyu, Michal Náčin – 10. kyu, Adam Flídr - 10. kyu, Filip Veselý - 11. kyu, Adam Costa - 11. kyu, Vojtěch Sládek - 11. kyu, Filip Klaus Müller - 11. kyu, Markéta Macková - 11. kyu a nováčci s 12. kyu – Vanesa Víšková, Barbora Novotná, Lucie Mrkosová a David Dryml.

 

Nováčci a bílé pasy si zopakovaly své základní dovednosti moderního sportovního karate, které se na trénincích učili téměř tři měsíce. Zdokonalovali si své techniky pod vedením mistrů Miloslava Motla, III. Dan a Jana Radila, I. Dan.

 

Žluté pasy a vyšší si také opakovaly základní techniky, ale již v rychlejším tempu se zapojením plyometrie pod vedením mistra Josefa Krále, I. Dan a Pavla Trunce, II. Dan. Pro tuto skupinu byly připraveny také cviky z učebního programu 5 a 6. V cvičebním bloku zaměřeném cvičení forem se zdůraznily nejdůležitější prvky a byly vysvětleny základní principy hodnocení forem. Následoval cvičební blok zaměřený na sparing a na sportovní boj.

 

Na závěr semináře, při udílení vyšších technických stupňů, jsme byli zastoupeni i členy našeho oddílu. Díky pečlivé přípravě z tréninků odpáskovali všichni mejťáci, kteří do Hanušovic přijeli skládat zkoušku na vyšší pás.

 

Vanesa Víšková a Filip Veselý obdrželi první žlutý pás (10. kyu). Barbora Novotná a David Dryml obdrželi druhý bílý pás (11. kyu). Při „proužkování“ přípravky MSK karate obdrželi Adam Flídr a Adam Costa svůj druhý oranžový proužek (6. stupeň). Vojtěch Sládek a Markéta Macková obdrželi první oranžový proužek (5. stupeň). Benjamínek vysokomýtské výpravy Filip Klaus Müller obdržel druhý žlutý proužek (4. stupeň).

Foto a text Martin Čipera

 

2017.05 Mladi karatiste z Vysokeho Mta uspli