Dnes je úterý 21.11.2017

SK Vysoké Mýto - FK Kolín 4:0 (2:0)

logo sk vysoke mytoZápas sousedních týmů v tabulce, kdy do Vysokého Mýta přijel jen o jeden bod horší Kolín, se odehrál ještě na hřišti č. 2. A jak bývá v posledních zápasech dobrým zvykem, i tentokrát se domácím podařilo vstoupit do zápasu gólem. V 5. minutě si na Štěpánkovu žabičku do malého vápna naběhl Tomáš Rezek a nekompromisně zavěsil pod víko a změnil stav zápasu na 1: 0. Kolín však ukazoval svoji kvalitu, hrál s míčem, ale k většímu ohrožení brány se prakticky nedostal. Tak se na zteč vydali opět domácí. Po dobré kombinaci pár metrů před vápnem přišel faul na Fikejze. Míč si postavil Adam Kopřiva a technickou střelou přes zeď nedal Ptáčkovi šanci a zvedl na 2 : 0.

Výborně fungující vysokomýtská obrana byla překonána až 10 minut před koncem. S hlavičkou Váchy si poradil Vojta Černík. I další centry, které se snažily najít modrý dres v jeho pokutovém území, bez problému sesbíral, a tak se domácí mohli soustředit na útok. Ve 40. minutě se mezi tři hráče vydal Tomášek, krásně je vymotal a poté předložil míč Wimmerovi, toho však vychytal Ptáček. (Já už vážně nevím, co víc bych chtěl?).

Do druhého poločasu se vydali hosté stíhat dvoubrankové manko. Jenže druhý poločas byl bitvou spíše uprostřed hřiště, a to až do 71. minuty, kdy po krásné kombinaci Vysokého Mýta odcentroval Živný, ale se střelou Štěpánka si výborně poradil Špaček a stejně tak s následnou hlavičkou Fikejze. Míč se nakonec dostal až k Davidu Motlovi, který si počkal a následně prostřelil vše, co stálo v cestě. A když si o čtyři minuty poradil s Ptáčkem Štěpánek, třepetal se míč v hostující síti po čtvrté.

Po výhře nad Kolínem tak Vysoké Mýto udělalo důležitý krok v boji o konečné umístění na bedně.