Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 25.5.2018

Kickboxeři přivezli z turnajů další medaile


20170506 092945Ke každému sportu patří úspěch i „neúspěch“ a v kickboxu to není jinak! Náš klub je v letošní sezóně úspěšný, potvrzují to i průběžná umístění v Poháru klubů i v Poháru jednotlivců. Tato anketa je vedená pod hlavičkou Českého svazu full-contactu a ostatních bojových umění, za poslední dva roky se tu náš klub umístil na druhém místě a naši samotní bojovníci na místě prvním. Troufám si říct, že na konci roku v Poháru klubů postoupíme na nejvyšší stupínek. U bojovníků samotných je to ještě otevřené... Nicméně v první desítce máme zastoupení čtyř našich bojovníků a nejmladší Eliška Zemanová (10 let) je k dnešnímu datu na průběžném druhém místě.

Z pohledu trenéra vyhrává i ten, kdo momentálně nemá dobré výsledky, ale předvádí výborný výkon... To patří do konceptu a filozofie Falconu. Při zápasech hodnotím skvěle natrénovaný výkon a zároveň chyby, ze kterých se učíme, pracujeme na nich a tím se posouvat dál v kariéře kickboxera. Pokud se trenér nebo závodník zaměří pouze na výsledky, ve většině případů se z dlouhodobého hlediska úspěch nedostaví. Rovnováhu musí najít bojovník i v útoku a obraně a vše přizpůsobit dané situaci. Máme za sebou další dva velké turnaje, na kterých jsme získali nejen cenné kovy, ale také zkušenosti.

Prague Open – mezinárodní turnaj v Praze ve dnech 5. - 6. 5.

Znovu jsme se stali nejúspěšnějším klubem turnaje! Získali jsme: 16 x zlato, 13 x stříbro, 5 x bronz. Bonusem na tomto turnaji bylo vyhlášení nejúspěšnějšího bojovníka SAP Ligy za rok 2016, kterým se stal David Dvořáček (13 let) z našeho klubu.

Hungary World Cup – Světový pohár v Budapešťi

Ve dnech 18. 5. - 21. 5. se konal jeden z největších světových pohárů asociace WAKO. Celkem zde bylo 38 zemí a téměř 1 500 závodníků bojovalo v neuvěřitelných 2 692 startech. Byl to třídenní maraton nejen pro závodníky, ale i kouče. Falcon se zde opět neztratil a jsem rád, že jsme součástí této TOP asociace WAKO.

Eliška Zemanová, 10 let

1. místo KL YCF - 42 kg

1. místo LC YCF - 42 kg

Adam Pánek, 17 let

1. místo KL JM + 94 kg

2. místo LC JM + 94 kg

 

Petr Dvořáček, 15 let

2. místo LK (ring) JYM - 75 kg

3. místo KL OCM + 69 kg

 

David Ek Dvořáček, 13 let

3. místo KL YCM - 57 kg

 

Bohužel z důvodu zranění (ne z kickboxu) jsme byli nuceni přerušit zápas u Denysa Rashki (16 let), který byl na cestě do finále. Díky výhře z předešlého zápasu i tak získává krásné 3. místo v LC JF nad 60 kg.

Martin Viktorin st.

 

20170506 181929