Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Mladí karatisté na Sportovním dnu na náměstí Přemysla Otakara II.


2017.06.16 Sportovni den ve Vysokem Mt 0035 upravenaV pátek 16. června pořádalo město Vysoké Mýto ve spolupráci s Mikádem - střediskem volného času tradiční Sportovní den. Této akce se na vysokomýtském náměstí zúčastnili i nejmenší karatisté z přípravky vysokomýtského oddílu školy Moderního sportovního karate (MSK). Sportovního dne se zúčastnili: vedoucí oddílu a trenér přípravky karate Martin Čipera – I. Dan, Daniel Čipera – 7. kyu, Tobiáš Pilař – 10. kyu, Lukáš Liška – 10. kyu, Filip Veselý – 10. kyu, Adam Flídr – 10. kyu a dále Vojtěch Sládek, Adam Costa, a Filip Klaus Müller – 11. kyu. Nejmladšími vystupujícími byli členové dětské přípravky karate Tommy Zigo a Nicol Čiperová – 12. kyu.

Během Sportovního dne se uskutečnilo několik vystoupení. Pod vedením Martina Čipery nejprve všichni společně předvedli skupinové zacvičení formy Primy – ukázku boje proti imaginárním útočníkům. Forma Prima je určena pro bílé a žluté pasy (12. až 10. kyu). Tobiáš Pilař a Adam Flídr ukázali, jak taková forma vypadá reálně s útočníky – předvedl demonstraci formy Primy.

 

Tobiáš Pilař, Daniel Čipera zacvičili společně s mistrem Martinem Čiperou formu Sekundu určenou pro oranžové pasy. Tobiáš Pilař a Daniel následně předvedli, jak tato forma vypadá reálně s útočníky – předvedl demonstraci formy Sekundy.

 

V dalším bloku vystoupení Daniel Čipera předvedl formu Quintu, určenou pro hnědé pasy a společně s ním Martin Čipera zacvičil synchronizovaně zrcadlovou formu Kontra Quintu, určenou pro černé pasy. Poslední částí vystoupení byla ukázka přerážení našimi nejmenšími karatisty. Tato část společně s demonstrací Primy a Sekundy měla největší ohlas u diváků Sportovního dne.

Martin Čipera, foto MSK

 

2017.06.16 Sportovni den ve Vysokem Mt 0011 upravena 2017.06.16 Sportovni den ve Vysokem Mt 0019 upravena