Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 19.6.2018

Letní soustředění moderního sportovního karate


2017.07 CC Letovice 0309 spolene foto VMy kompletLetošní letní mezinárodní soustředění moderních sportovních karatistů sdružených v organizaci MSKA se opět konalo v Letovicích od 1. do 8. července. Do malého jihomoravského města se sjeli karatisté ze všech českých oddílů a nechyběli ani zahraniční účastníci. Vysoké Mýto reprezentovali: Martin Čipera (I. Dan), Jiří Trunec (I. Dan), František Starý (2. kyu), Václav Doubravský (2. kyu), David Mikeš (2. kyu), Kateřina Kučerová (5. kyu) a odchovankyně vysokomýtského oddílu Nikola Novotná (7. kyu).

 

A jak vypadal tréninkový den? Každý den probíhal třífázový trénink určený pro karatisty všech technických stupňů. Dva dopolední tréninky a odpolední, který byl vrcholem dne. Zde byl kladen důraz na technickou i taktickou složku karate. Trénovalo se správné provedení jednotlivých technik samostatně a ve dvojicích, kde se zdůrazňovalo především načasování, správná bojová vzdálenost a kontrola síly úderu. Intenzivní cvičení nám pomáhalo ke zdokonalení techniky a zvýšení fyzické kondice. Ve středu 5. července se uskutečnil turnaj ve formách a ve sparingových bojích. Začalo se nejsložitější formou Contra Set a končilo se formou Primou. Následovaly sparingové boje oranžových a žlutých pasů. V sobotu se uskutečnila druhá část turnaje. Zde černé až zelené pasy opět prokázaly svoji technickou vyspělost ve své formě Set. Na tomto turnaji si cvičenci ověřili i své bojové schopnosti, koncentraci a psychiku. Mohli se srovnávat s bojovníky jiných oddílů naší republiky i s bojovníky ze zahraničí.

 

2017.07 CC Letovice 0317 trojice paskujicichNa samý závěr semináře předal koordinátor pro Českou republiku, mistr Miroslav Zezulka (VI. Dan), mezinárodní certifikáty účastníkům, kteří složili zkoušku na vyšší stupeň technické vyspělosti. Mezi odchovanci vysokomýtského oddílu se mohli radovat: František Stary 1. kyu – druhý hnědý pás, kandidát na černý, mistrovský pás, Vaclav Doubravsky 1. kyu – druhý hnědý pás, kandidát na černý, mistrovský pás, Kateřina Kučerova 4. kyu – první modrý pás, Nikola Novotna 6. kyu – první zelený pás.

 

Vysokomýtští karatisté se umístili celkově na pátém místě ze všech oddílů se ziskem 25 bodů. Dalším mezinárodním seminářem bude zářiový Adria Cup na chorvatském ostrově Veli Lošinj, který povede samotný zakladatel Moderního sportovního karate Rudolf Jakhel (IX. Dan).

Výsledky na: www.mska.cz/vysokemyto

Martin Čipera, foto MSK