Dnes je středa 20.9.2017

Plavecký klub Vysoké Mýto organizoval XVII. ročník Pastvinského maratonu

Pastviny 2017Poslední srpnový víkend patří již tradičně další zastávce Českého poháru v dálkovém plávání Pastvinskému maratonu. Tento rok se konal jeho XVII. ročník. Organizací závodu je pověřen Plavecký klub Vysoké Mýto. Přestože nás Pastvinská přehrada v sobotu 26. srpna ráno přivítala deštěm, počasí se postupně umoudřilo a celý den svítilo sluníčko. Závod byl i přes úvodní komplikace úspěšný. Účastnilo se ho 143 plavců z 26 plaveckých klubů. Jako obvykle se plavalo na tratích 1, 3, 5 a 10 km v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva, kadetů, žen a mužů. Plavci z vysokomýtského plaveckého klubu se rozhodně v konkurenci ostatních neztratili. V kategorii staršího žactva na trati 3 km se na prvním místě umístila Justýnka Mašková.

Ve stejné kategorii se dále na třetím místě umístil Vojtěch Seidl. Své zástupce na stupních vítězů jsme měli i v kategoriích mužů a žen. Na trati 3 km se Jakub Černý umístil na skvělém druhém místě. Hana Venigerová pak v kategorii žen na trati 5 km skončila na prvním místě a vybojovala tak zlatou medaili. Všem plavcům patří velká pochvala za úžasné výkony.

Poděkovat musíme rozhodčím, bez jejichž skvělé práce by se závod nemohl uskutečnit. Dále nesmíme zapomenout na sponzory akce. Díky společnosti NOPEK a.s. jsme účastníkům závodu mohli nabídnout občerstvení v podobě sladkostí a čerstvého ovoce. Iveco Czech Republic, a. s. pak poskytlo autobus, kterým jsme se přepravili na místo konání závodu. Velký dík patří také Záchranné službě VZS ČCK MS Pastviny, která jako vždy pomohla zajistit bezpečnost plavců a provozovateli restaurace Na Panelu, kde jsme našli zázemí a účastníci závodu se mohli občerstvit.