Dnes je středa 22.11.2017

Kanoisté Suchánek s Jílkem se nominovali na MS ve sprintu

SKK1Ve dvou závěrečných týdnech prázdnin vyvrcholila letošní sezona sjezdařů na divoké vodě. Nejprve se na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném ve velmi silné konkurenci rozdělovaly nejen tituly mistrů ČR ve sprintu, ale současně byly tyto závody nominací na sprintové mistrovství světa ve francouzském Pau, které se uskuteční na konci září. Své zástupce zde měl i Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto, jehož závodníci si na své konto připsali dvě bronzové medaile z MČR. Nejprve to byla dvojice Daniel Suchánek – Jan Jílek v kategorii C2 muži, stejného umístění dosáhlo družstvo kanoistů v kategorii 3xC2 muži startující ve složení Suchánek – Slanina, Šilar – Jílek, Hrnčíř – Hrnčíř.

Mezi další dobrá umístění lze započítat 5. místo Jana Venigera v kategorii staršího dorostu na kajaku a 6. místo družstva 3xC1 muži ve složení Suchánek – Jílek – Šilar. Naopak se nedařilo bratrské dvojici Jakuba a Vojtěcha Hrnčířovým, kteří obsadili místa v závěru výsledkových listin.         Součástí závodů bylo také MČR žáků ve sprintu a dlouhém sjezdu žáků, kde získávali zkušenosti v kategorii žáků mladších i naši nejmladší, Míša Zedníčková ve sprintu 9. místo, v dlouhém sjezdu 7. místo a Jakub Zrzavý 17. místo ve sprintu a 16. místo v dlouhém sjezdu.

Nejlepší sjezdaři se přesunuli na USD do Roudnice nad Labem, kde byl za účasti závodníků ze …… zemí odstartován mezinárodní závod pro MS ve sprintu. Vynikající výkony podala především dvojice Suchánek – Jílek 3. místo (druzí Češi), dobře si vedli i Daniel Suchánek v kategorii C1 – 9. místo (pátý mezi českými závodníky), Jakub Šilar ve stejné kategorii 22. místo, Jan Veniger v kategorii K1 na 23. místě (šestý mezi staršími dorostenci).

V závodě ECA CUPu obsadil na C1 Daniel Suchánek 8. místo, Jakub Šilar 21. místo,
27. místo Jan Veniger (pátý mezi staršími dorostenci).

Největší radost jsme však měli ze 4. místa dvojice Suchánek – Jílek, která si tímto výsledkem  zajistila účast na mistrovství světa ve Francii.

Palce jsme drželi i odchovankyni klubu Kláře Paďourové, která v současnosti z důvodu studia na lékařské fakultě startuje za Plzeň. I ona podala vynikající výkony a s přehledem si zajistila účast na MS.

Naše poděkování patří nejen úspěšným sportovcům, ale také Pardubickému kraji a městu Vysokému Mýtu za finanční podporu, která sportovcům umožnila kvalitní sportovní přípravu.