Dnes je neděle 22.10.2017

Adam Pánek získal zlato a bronz a Petr Dvořáček dvě pátá místa na mistrovství Evropy asociace WAKO

IMG 20170908 WA0041Ve dnech 1. až 10. září proběhlo mistrovství Evropy juniorů a kadetů nejprestižnější asociace kickboxu WAKO, které pro letošní rok hostilo makedonské hlavní město Skopje. Na vrcholném šampionátu se sešlo celkem 37 zemí, které vyslaly své nejlepší bojovníky. Celkem se uskutečnilo téměř 1600 zápasů a mezi účastníky byli i dva zástupci klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto. Adam Pánek na tomto mistrovství Evropy získal zlato a bronz a Petr Dvořáček obsadil dvě pátá místa.

Pro Petra Dvořáčka (15 let) byl tento velký turnaj premiérou, což s sebou neslo i určitou trému a tlak zvenčí. Z pohledu trenérů je to ovšem vždy premiéra, která je nutná k získání zkušeností z velkých turnajů, jenž vedou k postupnému růstu bojovníka. Petr nedosáhl na stupně vítězů, ale za svou píli a svědomitost v tréninku a první vystoupení na WAKO si zaslouží obdiv. V disciplíně KL starší žáci nad 69 kg (Kicklight – povoleny také kopy na stehna tkz, Low kick) skončil na krásném 5. místě a v druhé disciplíně LC (Lighcontact – kopy od pasu nahoru) ve stejné váze a kategorii rovněž na 5. místě.

Druhým vysokomýtským reprezentantem byl Adam Pánek (17 let), který bojoval ve stejných disciplínách jako Petr, nicméně ve vyšší kategorii juniorů a váze nad 94 kg. Adam je už ostříleným bojovníkem asociace WAKO. Mimo jiné je držitelem titulu mistra Evropy z roku 2015 ve starších žácích a také titulu juniorského vicemistra světa WAKO z roku 2016. Na tomto šampionátu Adam potvrdil své úspěchy a dokázal vyhrát v disciplíně KL titul mistra Evropy, což se do této chvíle ještě žádnému juniorovi z České republiky nepodařilo. Historické prvenství z roku 2015 drží Falcon i v druhé disciplíně LC, kdy se prvním mistrem stal Martin Viktorin ml. Adam zabodoval i v druhé disciplíně LC, kde se mu podařilo probojovat na krásné 3. místo. Falcon tak díky těmto bojovníkům drží historické republikové rekordy v této významné asociaci.