Dnes je sobota 16.12.2017

V turnaji ve stolním tenise dominovali hráči Vysokého Mýta a Sudslavy

IMG 5790OREL Vysoké Mýto, oddíl stolního tenisu uspořádal 23. září v Orlovně ve Vysokém Mýtě 5. ročník TURNAJE ve stolním tenisu – 1. ročník memoriálu Romana Mrkose. Do turnaje se přihlásila necelá dvacítka hráčů všech kategorií od neregistrovaných přes nejnižší okresní přebor až po hráče krajského přeboru. Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách, z nichž jedna byla pětičlenná. Po skupinách následoval vyřazovací "final" pavouk, do kterého postoupili všichni ze skupin. Vypadnuvší v prvním kole přeskočili do pavouka "útěchy", který vyhrál Martin Šmajzr (Hnátnice) jako neregistrovaný, poté co porazil ve finále Radka Drahoše (Orel Vysoké Mýto).

Finálový pavouk byl velice napínavý již ve čtvrtfinále, které po krásném zápase vyhrál Vojtěch Syrový (Sudslava) nad Martinem Kučerou (Orel Vysoké Mýto). Vojtěch Syrový otáčel stav zápasu z 0 : 2 na sety na vítězných 3 : 2 a nakonec postoupil do semifinále. Tam pouť sudslavského hráče skončila na pálce domácího hráče Miroslava Herela 3 : 1 na sety. Ve druhém semifinále se odehrál velice napínavý souboj mezi krajskými hráči Martinem Dostálkem (Sudslava) a Martinem Dvořákem (Orel Vysoké Mýto). Souboj nakonec lépe zvládl Martin Dvořák a postoupil do finále. Ve finále se tedy utkali dva hráči pořadatelského oddílu, navíc oba hráči byli pořadateli turnaje. Více sil ukázal Miroslav Herel, který zvítězil 3 : 1. Zápas o třetí místo mezi hráči ze Sudslavy ovládnul Vojtěch Syrový.

Dále se hrál turnaj ve čtyřhrách, kde se ve finále utkala dvojice Dostálek/Syrový (oba Sudslava) proti domácí dvojici Kučera/Drahoš (Orel Vysoké Mýto). Finále skončilo jasnou záležitostí sudslavské dvojice, která zaslouženě ovládla turnaj čtyřher.

Cenu nejmladšího účastníka turnaje obdržel Adam Flídr ze Srubů.

Velké poděkování patří všem organizátorům i sponzorům turnaje.