Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018

Petr Dvořáček získal Evropský pohár WAKO v K-1


Dvoaek1 kopieVe dnech 27. - 30. září proběhl v Praze turnaj v K-1 disciplíně, který patří mezi největší v Evropě s názvem WAKO K-1 EUROPEAN CUP. Celkem se tohoto prestižního turnaje zúčastnilo 19 zemí. V rámci turnaje proběhlo více než 200 zápasů, což je pouze v jedné disciplíně úctyhodný výkon. Za klub Falcon kickbox Vysoké Mýto startoval Petr Dvořáček, který se v letošním roce probojoval do reprezentace WAKO. Letos v září na mistrovství Evropy v Makedonii na stupně vítězů nedosáhl, a tak svoje nabyté zkušenosti z mistrovství Evropy proměnil na turnaji v Praze.

 

Petr startoval ve starších žácích nad 69 kg a ve finálovém kole si vedl na svůj věk (15 let) velmi zkušeně proti srbskému soupeři, který měl značnou výškovou převahu. V prvním kole se bodoví rozhodčí přikláněli na soupeřovu stranu a ani v druhém kole to nebylo jiné. S Martinem Viktorinem ml., který byl při koučování Petra oporou, jsme si řekli, že pokud má Petr vyhrát, musíme změnit taktiku. Více pohybu, začít s kombinacemi na tělo - to se ukázalo jako dobrá volba, protože soupeř nestihal na Petrovu rychlost a kombinace odpovídat a ani prorážet náš záměr. Petr ve třetím kole 40 s před koncem poslal výbornou kombinací zakončenou otočkou na solar srbského borce do počítání. Bylo jasné, že Petr půjde soupeři znovu na stejné místo. Podruhé už to soupeř nedal, rozhodčí ukončil zápas před limitem a Petr Dvořáček získal Evropský pohár WAKO v disciplíně K-1 pro rok 2017.

Petr Dvořáček si zaslouží velké poděkování za vítězství a reprezentaci klubu i města. Velké díky patří také Martinu Viktorinovi ml. za spolupráci při koučování Petra.

Martin Viktorin st.  

 

Dvoaek Dvoaek1