Dnes je úterý 21.11.2017

FK Kolín – SK Vysoké Mýto 2 : 3 (2 : 1)

ko fotbal kolinvysmyto7 denik 630K druhému venkovnímu utkání v řadě zajížděli vysokomýtští fotbalisté do Kolína. Modrobílí měli o dva body více, a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva o každý metr trávy. Za krásného počasí diváci viděli opatrný začátek. Po rohovém kopu domácích šli hosté v páté minutě do zajímavého brejku. Kopřiva přihrál Wimmerovi, ten se odpoutal od obránce, ale jeho pokus pokryl Kadlec. Až do 20. minuty se bojovalo spíše uprostřed hřiště a obě defenzívy dokázaly zastavit rozvíjející se útoky. Poté měli domácí slušnou akci, ale na zadní tyči nepřekonal Veselý Krátkého. Ve 24. minutě dostal do vápna míč Janecký. Při jeho bránění nešťastně podklouzl na nestabilním terénu Honza Dvořák, čehož domácí forward využil a bylo 1 : 0. Vysoké Mýto však našlo odpověď hned za pět minut, kdy Adam Kopřiva rychle rozehrál aut do vápna, Wimmer patou prodloužil na Tomáše Rezka, který si v souboji s Kadlecem počínal zkušeně a z velké blízkosti ho dokázal netrefit – 1 : 1! Obě mužstva se poté stáhla s cílem hlavně neinkasovat.

Vysoké Mýto mělo ve 43. minutě volný přímý kop, jenže jeho rozehrávka se nepovedla a domácí vyrazili na steč. Při centru do malého vápna zaspal nejprve Krátký, který nevyběhl, a poté všichni hostující hráči, protože pouštěli míč do zámezí, jenže ještě předtím, než tam došel si ho vzal Lukáš Živný, který centrem našel Janeckého a ten ve 45. minutě vrací domácím vedení na 2 : 1.

Druhý poločas začal velmi opatrně. Moc šancí nebylo, týmy spíše dobývaly území. Jako první zahrozili hosté. Po dobrém rohovém kopu se dostal k hlavičce Radim Fikejz, jenže minul. Poté se musel předvést i na druhé straně Krátký, který v dobré šanci vychytal Janečka. V 63. minutě se pustil do pěti protihráčů Adam Kopřiva. Když viděl, že si nevybral úplně snadnou cestu, přistrčil míč Filipu Wimmerovi, ten načechral centr do vápna, kde na něj snad pět vteřin ve vzduchu čekal Rezek, který dal za podobné situace gól Blažkovi. Překonat Kadlece proto pro něho nebyl žádný problém. Svým druhým gólem v zápase podruhé vyrovnal v 63. minutě a bylo 2 : 2. Domácím jakoby došel kyslík a hosté toho chtěli využít. Na další roh si výborně naskočil Fikejz, ale tentokrát jeho anglické kladivo zastavil reflexivně Kadlec. V 75. minutě pak bylo veselo. Kopřiva narazil Pavlu Štěpánkovi, ten z voleje trefil nechytatelně a završil vysokomýtský obrat. Domácí se chtěli nadechnout k závěrečnému tlaku, ale obrana fungovala skvěle, naopak si ještě hosté mohli pojistit vítězství. V 86. minutě si do třetice našel rohový kop Radim Fikejz, jeho hlava však přibila břevno pevněji k tyčím. Více se v tomto zápase už nestalo, a tak si Vysoké Mýto odváží velmi důležité tři body a díky zaváhání soupeřů se vrací na dělené 2. až 4. místo Divize C! Příští týden nás na domácí půdě čeká okresní derby s posledním Letohradem.

Jiří Koukol, vedoucí A týmu

Zápas hrál v Kolíně 15. 10. 2017.

Branky: 24´a 45´Janecký  -  29´a  63´Rezek, 75´Štěpánek

Hl. rozhodčí:  Cichra Matěj          ŽK: 3 : 2           ČK: 0 : 0            Počet diváků: 150

Sestavy:

FK Kolín: Kadlec – Živný, Šourek, Nešpor, Seifert – Veselý (63´ Jindřich), Čapek (86´ O. Puk), Němeček (83´ Záhora) – Vácha, Janecký, Mlynka (77´ M. Puk)

Vysoké Mýto: Černík  - Kakrda, Dvořák, Fikejz, Hock – Tomášek (92´Hájek), Valášek, Wimmer (69´ Motl), Kopřiva (90´ Fišer D.), Rezek (83´ Benda) – Mach (46´ Štěpánek)