Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018

Kanoisté Suchánek s Jílkem jedenáctí na mistrovství světa


Suchanek JilekVíce než 80 tisícové francouzské město v departementu Pyrenees – Atlantiques se stalo dějištěm letošního Mistrovství světa ve slalomu a sprintu na divoké vodě. Francouzi, kteří patří mezi kanoistické velmoci, zde všem účastníkům MS připravili na místním umělém slalomovém kanále skvělou diváckou kulisu. Trať zde má tvar jakési podkovy. Diváci zde mají z jednoho místa možnost vidět závodníky téměř od startu až do cíle.

 

Náročná trať dokonale prověřila všechny závodníky, a tak nebyla nouze o dramatické okamžiky. Na trati je několik míst s těžkými vodními válci a víry. Především tzv. Kraken, připravil řadě závodníků horké chvilky a mnozí právě zde utopili své naděje.

 

Své zástupce zde měla i vysokomýtská kanoistika. Jedenácté místo ve sprintu vybojovala dvojice Daniel Suchánek – Jan Jílek. Jen velmi těsně – se ztrátou 16 setin sekundy – se jim nepodařilo postoupit do desítky finalistů. Svou vinu na tom mělo i virové onemocnění, kvůli kterému ještě s dvěma dalšími závodníky strávili těsně před závodem dva dny v posteli.

 

Česká výprava zde spolu s domácími Francouzi patřila k nejúspěšnějším, a to díky zisku 6 medailí ve slalomu, 6 medailí ve sprintu a dvěma medailím v nové disciplíně MS tzv. kajak crosu. Ozdobou české výpravy byl zisk pěti titulů mistra světa.

Luděk Roleček

 

IMG 20170926 145241              IMG 20170924 174838