Dnes je úterý 21.11.2017

FK Zbuzany 1953 - SK Vysoké Mýto 0 : 1 (0 : 1)

logo sk vysoke mytoDo 36. minuty to vypadalo na normální zápas. Lehce nervózní trenéři pochodovali kolem střídaček, 22 špinavých hráčů pobíhalo po hřišti a fanoušci natěšeně čekali, že budou padat góly. Pojďme ale pěkně od začátku... Vysoké Mýto přijelo do Prahy, kde potřebovalo v zápase vyhrát, protože v našlapané tabulce Divize C není prostor ztrácet body. Zbuzany do zápasu také vstupovaly s myšlenkou na zisk tří bodů a přeskočení Vysokého Mýta v tabulce. Lépe však začali hosté. Hned v 50. vteřině po sklepnutí Fikejze odcentroval Benda, avšak před Wimmerem, na kterého zívala prázdná brána, byl míč včas odklizen. Ve 12. minutě vyšla Vysokému Mýtu souhra, ve které Žák pasem oslovil trio Kopřiva, Fikejz a Wimmer, kteří vykombinovali domácí obranu a po pěkné Fikejzově přihrávce dokázal domácího gólmana překonat Wimmer – 0 : 1!

Poté taktovku převzali domácí. Nejprve měl dobrou hlavičku exligista Kincl, kterou Černík chytil. O pár minut déle nebezpečně střílel Laušman. I tuto střelu Černík skvěle chytil. Ve 25. minutě znovu nebezpečně hlavičkoval Kincl, kterého Černík zase vychytal. Byly to však ojedinělé šance, vysokomýtská obrana fungovala výborně a držela sestavu Zbuzan nabušenou bývalými ligovými hráči daleko od své kasy. Poté přišla 36. minuta. Valášek na půlce odebral míč Ličkovi a Tomášek si to namířil směr - domácí brána. Před vápnem předal míč Kopřivovi, který tvrdě vystřelil. Domácí stopeři v domnění, že jejich brankář míč udrží v náruči přestali hrát. Winter míč neudržel a Adam Kopřiva pokračoval za volným míčem. Jenže domácí gólman byl v souboji dříve a Adam už nedokázal úplně stáhnout nohu. Došlo ke kontaktu. Proboha lidi, kdo to viděl, ví, že Kopřiva nešel oběma nohama do Wintera tak, jak to v diskuzích na internetu barvitě popisují nejspíše ti, kteří situaci vůbec neviděli! Pochopitelně se to však nelíbilo nikomu z domácích hráčů, kteří to šli Adamovi vysvětlit. Čekalo se klasické postrkování hráčů a nějaká lidová hláška, jak to tak ve vypjatých chvílích bývá. Jenže Radek Šírl si nejspíše zapomněl vzít prášky, nebo si jich vzal naopak moc a Adama napadl. Nejprve ho poslal na zem, následně mu nakopal tak, jak jsem to u něho ani v repre neviděl. Právem viděl červenou kartu, což se mu nezamlouvalo, a tak se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a to doslova. Hlavní sudí nestihl kartu ani zapsat a už ležel na zemi. Po insultaci rozhodčího tak bylo utkání ukončeno a Vysoké Mýto si připisuje 3 body. Příjemný zážitek to rozhodně nebyl pro nikoho z přítomných, tohle na fotbal zkrátka nepatří! V příštím zápase přivítáme v sobotu doma Dvůr Králové.

Jiří Koukol, vedoucí A týmu

Zápas se hrál 21. 10. 2017.

Branky: 12´Wimmer

Hl. rozhodčí:  Cichra Matěj            ŽK: 0 : 1           ČK: 1 : 0            Počet diváků: 100

Sestavy:

FK Zbuzany 1953: Winter - Maleček, Dosoudil, Karda, Barciaga  –  Hřebeček, Lička, Šírl - Laušman,  Kincl, Říha

SK Vysoké Mýto:  Černík  - Kakrda, Dvořák, Žák, Hock – Wimmer, Tomášek ,Valášek, Kopřiva, Benda  –  Fikejz