Dnes je neděle 17.12.2017

SK Vysoké Mýto – TJ Spartak Chrastava 5 : 1 (4 : 0)

logo sk vysoke mytoK poslednímu podzimnímu utkání přijela 18. listopadu do Vysokého Mýta Chrastava. Domácí si nemohli přát lepší začátek, po superobřím slalomu se do vápna dostal Hock, na zadní tyči našel Motla, který v 6. minutě připravil gól pro Adama Kopřivu - 1 : 0. O pět minut později pak Kopřiva vyslal do samostatného úniku Radima Fikejze, který na přední tyči nachytal Zoula a černobílí vedli už 2 : 0. Pak ve 14. minutě zahrozili i hosté. Rozmajzl pálil přesně, jenomže do jeho střely padl obětavě Honza Dvořák a míč zblokoval. Ve 34. minutě si Adam Kopřiva přehodil obránce a byl faulován. Na jeho snahu však opět navázal Radim Fikejz, ten dopřál romantickou koupel hostující obraně a v klidu posílá Vysoké Mýto do tříbrankového vedení 3 : 0.

Chrastava se snažila o změnu stavu, jenže černobílý obranný val pracoval výborně. Ve 38. minutě se po rohu k odraženému míči dostal Radzinevičius, jeho bombu však neskutečně vyrazil Vojta Černík. Lapil i následný roh a založil rychlý brejk, který táhl Motl, z rohu vápna to pak zkusil Vojta Kakrda. Jeho dobrou střelu v pádu ještě forhendem tečoval Rezek a domácí tak ve 40. minutě vedli již 4 : 0!

Druhý poločas začala lépe Chrastava, která vykombinovala domácí defenzívu a Rozmajzl šel sám na Černíka. Domácí gólman nepřipustil snížení, a to ani z následujícího rohového kopu. V 56. minutě pak utekl Adam Kopřiva po křídle obraně hostí, ale na jeho centr Radim Fikejz nedosáhl. Poté si vzal Vojta Kakrda míč, přes 2 modré hráče se dostal až před vápno, na jeho práci navázal centrem Rezek, jenže Kopřiva v dobré pozici trefil jen Zoula. O minutu později přijel Trnka na saních pod nohy Koubka a pískala se penalta, kterou Jiří Štajner s přehledem proměnil. V 79. minutě se vstříc Černíkovi řítil Rozmajzl, ale gólman, který svými schopnostmi jasně přesahuje úroveň divize opět výborně chytá. Pět minut před koncem měl obrovskou šanci Benda, ale bohužel neproměnil. Odražený míč vzápětí do brány dopravil Adam Kopřiva. Poslední podzimní zápas jsme hlavně díky parádnímu prvnímu poločasu vyhráli a přezimujeme tak na 2. místě tabulky.

Jiří Koukol, vedoucí A týmu

Branky: 6´ ,83´ Kopřiva, 12´,33´ Fikejz, 40´ Rezek  –  71´ Štajner

Hl. rozhodčí: Opočenský Vojtěch            ŽK: 1 : 3           ČK: 0 : 0            Diváků: 150

Sestavy:

SK Vysoké Mýto: Černík - Kakrda, Dvořák, Trnka, Hock (84´ Hájek)  – Motl (67´ Benda), Tomášek, Valášek, Kopřiva (87´ Škeřík), Rezek (78´ Fišer M.)  –  Fikejz (63´ Štěpánek)

TJ Spartak Chrastava: Zoul – Čuřík, Kopecký, Culek, Henzl – Radzinevičius, Suk,Štajner, Rozmajzl, Kouba – Řezka (68´ Beneš)