Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 15.12.2018

Vysokomýtský oddíl karate na celorepublikovém setkání karatistů v Praze


2017.11 SU Praha spolene foto vysoke skupinyO víkendu 11. - 12. listopadu vyrazil vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate (MSK) do Prahy na celorepublikové setkání karatistů. Úvodní seminář MSK probíhá dvakrát ročně a je zaměřen především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate.

Tohoto semináře se z vysokomýtského oddílu zúčastnili:

Martin Čipera – I. Dan, František Starý – 1. kyu, Václav Doubravský – 1. kyu, Kateřina Kučerová – 4. kyu, Dominik Zeman - 10. kyu, Barbora Novotná - 11. kyu, Tommy Zigo - 12. kyu s prvním oranžovým proužkem dětské přípravky karate a nováčci s 12. kyu – Jan Krbek, Michal Čermák a Matyáš Votroubek.

 

Nováčci a bílé pasy si zopakovali své základní dovednosti moderního sportovního karate, které se na trénincích učili téměř tři měsíce. Zdokonalovali si své techniky pod vedením mistra Miloslava Motla, III. Dan a Václava Doubravského, 1. kyu - trenéra oddílu z Vysokého Mýta.

 

První žluté pasy si také opakovaly základní techniky, ale již v rychlejším tempu se zapojením plyometrie pod vedením mistra Martina Čipery, I. Dan, vedoucího vysokomýtského oddílu.

 

Pro druhé žluté pasy a vyšší pasy byly připraveny v sobotu cviky ze speciálního vysokého učebního programu pod vedením mistra Josefa Krále, I. Dan, odchovance vysokomýtského oddílu. V neděli si tuto skupinu vzal "pod svá křídla" mistr Pavel Sokol, IV. Dan a procvičil s nimi prvky ze sebeobrany.

 

Na závěr semináře při udílení vyšších technických stupňů jsme byli zastoupeni i členy našeho oddílu. Díky pečlivé přípravě z tréninků odpáskovali všichni vysokomýtští nováčci, kteří do Prahy přijeli skládat zkoušku na vyšší pás.

 

Barbora Novotná obdržela první žlutý pás - 10. kyu. Jan Krbek a Michal Čermák obdrželi druhý bílý pás - 11. kyu. Matyáš Votroubek obdržel 7. stupeň DP - první zelený proužek dětské přípravky karate.

Martin Čipera

 

Fotografie vlevo:

horní řada zleva:Martin Čipera, Václav Doubravský, Kateřina Kučerová a František Starý.

Dolní řada zleva: Tommy Zigo, Dominik Zeman, Jan Krbek, Barbora Novotná, Michal Čermák a Matyáš Votroubek

 

 

2017.11 SU Praha spolene foto oddilu Vysoke Mto 2017.11 SU Praha spolene foto vysoke skupiny