Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 16.12.2018

Stolní tenis: "Céčko" bojovalo v Lukavici ve třech hráčích


IMG 20171216 103506Dne 16. prosince se konalo první dvojutkání „A“ týmu Vysokého Mýta v domácím prostředí. V prvním utkání se potkal s TJ Sokol Borová, nejkvalitnějším týmem soutěže, který disponuje prvoligovou hráčkou Terezou Štrofovou a Janem Vrbou, ještě před dvěma lety bývalým prvoligovým hráčem. V tomto utkání neměli vysokomýtští co ztratit a spíše se soustředili na odpolední zápas, ve kterém potřebovali vyhrát a posunout se do lepšího středu tabulky.

 

Orel Vysoké Mýto „A“ -  TJ Sokol Borová 3 : 10

Utkání se začalo hrát s patnáctiminutovým zpožděním, jelikož soupeř, už beztak velice silný, čekal až přijede ligový hráč Vrba. Po úvodních čtyřhrách bylo skóre 0 : 2. Fišer s Kučerou ve čtyřhře smůlu a prohráli v koncovce pátého setu. V dalších zápasech prohrál Kučera i Vojnar a až první bod domácích zaznamenal Dvořák, který porazil velice houževnatého Lorence 3 : 1 na sety. Další série zápasů již domácím přinesla dva body. Dvořák porazil prvoligovou hráčku Štrofovou a Fišer udolal Lorence v pěti setech. To bohužel ze strany vysokomýtských bylo vše, co se bodů týče.

Body: Dvořák 2 b   Fišer 1 b.

 

IMG 20171216 103526Orel Vysoké Mýto „A“ -  TJ Jiskra Litomyšl „B“ 10 : 8

V utkání s Litomyšlí jsme proházeli dvojice ve čtyřhrách, do kterých Fišer nastoupil s Dvořákem a Jůza s Kučerou. Tento tah se nakonec ukázal jako dobrý a obě čtyřhry jsme vyhráli. Zvlášť Dvořák s Fišerem porazili velice silnou dvojici Dostál a Valdhans.  Utkání se protáhlo na všech osmnáct zápasů, ve kterých se ukázalo, jak je důležité vyhrát počáteční čtyřhry. Díky tomu Vysoké Mýto vyhrálo nejtěsnějším rozdílem. Musím pochválit všechny hráče, kteří se podíleli na této výhře.

Body: Fišer 3,5 b   Kučera 3,5 b   Dvořák 2,5 b    Jůza 0,5 b.

 

V dalším utkání, které se bude konat až po Novém roce 6. 1. 2018 opět doma hostí „A“ tým celky TJ Vidlatá Seč a TJ Svitavy.

 

V neděli 7. prosince hrál svoje dvojutkání celek Orel Vysoké Mýto „C“, který zajížděl na stoly Libchav a Lukavice.

 

TJ Sokol Libchavy „A“ -  Orel Vysoké Mýto „C“ 9 : 9

V dopoledních hodinách nastoupil vysokomýtský celek v Libchavách, odkud se body moc nevozí. O to cennější je remíza, kterou uhráli velmi dobře Herel se Stejskalem. Každý z nich přidal ještě tři výhry.

Body: Stejskal 3,5 b   Herel 3 b    Šimek 2,5 b    Krejsa 0 b.

 

TJ Sokol Lukavice „A“  Orel Vysoké Mýto „C“  10 : 4

Bohužel na odpolední utkání museli jet vysokomýtští hráči pouze ve třech, jelikož jejich „vedoucí“  Miroslav Krejsa starší neunesl, že v Libchavách prohrál všechny svá zápasy a oznámil spoluhráči, že na odpolední utkání nejede, a aniž by zajistil náhradního hráče, odjel. Děkuji trojici hráčů Herel, Šimek a Stejskal, kteří se nevzdali a bojovali.