Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 28.2.2020

Stolní tenis: První domácí prohra v novém roce


IMG 20180106 145349V sobotu 6. ledna hrálo „A“ mužstvo poprvé v novém roce na domácích stolech, kde se proti celkům z nižších pater tabulky čekala dvě vítězství.

Orel Vysoké Mýto „A“- TJ Vidlatá Seč „A“  5 : 10

Dopolední utkání s předposlední Vidlatou Sečí mělo dle předpokladů vyznít lépe pro vysokomýtské stolní tenisty, ale ukázalo se, jak umí být stolní tenis krásný sport.  Hosté přijeli posíleni o hráče Hubinku, který herně patří mezi nejlepší hráče v soutěži, a bylo to vidět. Bohužel domácí hráči nezvládali zápasy se slabšími hráči soupeře. Hosté měli i více pomyslného štěstíčka a vyhráli čtyři pětisetové zápasy. Za dílčím úspěchem stojí výhra Dvořáka nad právě zmiňovaným Hubinkou.

Body: Dvořák 2,5 b, Fišer 1 b, Vojnar 1,5 b.

 

Orel Vysoké Mýto „A“   -  TJ Svitavy „A“   10 : 6

V tomto utkání se opět ukázalo, jak je vždy důležité vyhrát úvodní čtyřhry. Vojnar s Dvořákem lehce vyhráli nad Jansou s Bartošíkem a Synek s Fišerem porazili Charouze se Švancarou. V prvním kole singlů oba týmy vyhrály po dvou zápasech. Zlom přišel až ve druhém kole zápasů, ve kterých domácí Synek po heroickém výkonu porazil nejlepšího svitavského hráče Charouze 3 : 2 na sety. Přitom v pátém setu musel odvracet tři matchboly a následně svůj první proměnil. To samé se povedlo i Fišerovi, který přehrál Charouze taktéž 3 : 2 na sety. Poslední desátý bod přidal Vojnar, který porazil nervózního Švancaru 3 : 2 na sety. Tato výhra vysokomýtské hráče vynesla na krásné páté místo celkové tabulky krajské soutěže.

 Body: Synek 3,5 b, Fišer 2,5 b, Dvořák 2,5 b, Vojnar 1,5 b

Další utkání hrajeme opět na domácích stolech 3. února od 9.00 proti TTC Ústí nad Orlicí a od 13.30 s Lanškrounem.

 

TJ Sokol Sudlsava „B“ : Orel Vysoké Mýto „C“- 10 : 7

Na první utkání druhé půlky sezony vyrazil vysokomýtský „C“ tým do nedaleké Sudslavy. Po počátečních peripetiích v herně (ve tmě bez elektřiny se opravdu hrát dobře nedá) jsme se pustili do vzájemných soubojů. Družstvo Sudslavy nastoupilo v plné sestavě, zatímco Vysoké Mýto bylo posíleno borci, kteří stabilně hrají nižší soutěž. Ani to nám však neubralo na bojovnosti a po počátečním nástupu Sudslavy, která už vedla 8 : 4, jsme ještě zabrali a stáhli na těsných 9 : 7. Tam se ale náš bodový příděl zastavil a bohužel jsme nedosáhli ani na remízu. Za „C“ tým se vytáhl h Radek Drahoš, který se silných soupeřů nezalekl a dvakrát vyhrál.

Body: Stejskal Jan 1 b, Šimek Libor 1 b, Radek Drahoš 2 b, Miroslav Herel 3 b.

Martin Dvořák

 

IMG 20180106 145419 IMG 6175