Dnes je sobota 15.12.2018

Úspěšný víkend vysokomýtských stolních tenistů

IMG 20180218 104809V neděli 18. února sehrálo Vysoké Mýto další dvojutkání krajské soutěže ve stolním tenise. Soupeři mu byli hráči Orel Orlice, která figuruje na druhém místě tabulky, a třetí Žamberk.

Dopolední zápas: Orel Vysoké Mýto „A“ -  Orel Orlice „A“    6 : 10

V roli favorita nastupoval oddíl Orel Orlice, který byl před tímto utkáním na druhém místě krajské soutěže. Před utkáním bychom byli rádi alespoň za remízu, bohužel už od začátku tahal za delší konec právě oddíl z Orlice. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1 : 1. Synek s Vojnarem lehce vyhráli nad Adamcem L. s Kolomým a Dvořák s Fišerem prohráli s Adamcem V. a Hubálkem.

V prvním kole zápasů prohráli svá utkání Kučera s Adamcem V. a Vojnar s Hubálkem. Dotahovat musel Fišer, který porazil Adamce L., a Dvořák Kolomého. Na lámání chleba přišlo v další sérii zápasu, ve které Vojnar nestačil na Adamce V. a Fišer v pěkném utkání s Hubálkem. Stav snížil Dvořák, který v napínavém utkání porazil až v pátém setu Adamce L. V dalších utkáních Kučera prohrál s Kolomým a Fišer s Adamcem V. Opět snížil Dvořák na 5 : 7, když porazil agilního Hubálka ve čtyřech setech. V poslední sérii proti sobě nastoupili dosud neporažení Dvořák s Adamcem V., ve které rozhodl první set, jenž Dvořák prohrál 16 : 14, byť v setu vedl 7 : 1. Zkušený Adamec si zápas pohlídal a vyhrál 3 : 0. Kučera bojoval o prodloužení zápasu s Hubálkem. Ve čtvrtém setu měl matchboll, který bohužel neproměnil a zápas prohrál. Tím byl ukončeno utkání za stavu 10 : 6 pro Orlici.

Body: Dvořák 3 b., Synek 1 b., Fišer 1 b.

IMG 20180218 105319Odpolední zápas: Orel Vysoké Mýto „A“ - Sokol Žamberk „A“   10 : 1

V odpoledním utkání jsme hráli s ambiciózním Žamberkem, který se netajil tím, že by chtěl soutěž vyhrát a postoupit do divize. Po odehrání první poloviny soutěže nastaly v oddíle mezi hráči neshody a Žamberk začal hrát své zápasy v rozpadlé sestavě a s dorostenci, kteří nedosahují krajské úrovně. Proti Vysokému Mýtu nastoupil Žamberk pouze ve třech hráčích. Konečný stav 10 : 1 mluví za vše. Jediný bod dokázali uhrát ve čtyřhře, ve které naše dvojice Vojnar s Kučerou prohrál 3 : 2 na sety.

Body: Fišer 3 b., Synek 2 b., Dvořák 1 b., Vojnar 1 b.

Další utkání hrajeme 28. 2. derby se Sudslavou.

tabulka 27. 2. 2018 B

Své zápasy také hrál „C“ tým v druhém nejvyšším okresním přeboru.

Orel Vysoké Mýto „C“ : TJ Sokol Mistrovice „B“ 10 : 7

Na další utkání okresního přeboru OP2  v domácí orlovně ve Vysokém Mýtě dorazili hráči z TJ Sokol Mistrovice „B“. V mírně upravené základní sestavě, ve které se velmi rychle zorientovali naši hráči z nižší soutěže, jsme narazili na tým, který okupuje druhou pozici v tabulce. Naším cílem bylo je samozřejmě porazit a zajistit si klidné vody v OP2. Za Mistrovice hrála nejlépe Eliška Vašatová, která dokázala porazit všechny naše borce. K jejímu výkonu se přidal ještě Tomáš Krejčí a přidali jednu čtyřhru, ale to bylo všechno. Vysoké Mýto si vybojovalo cennou výhru 10 : 7 na body.

Body: Stejskal Jan 3 b., Šimek Libor 3,5 b., Herel Miroslav 2,5 b., Dian Marian 1 b.

Orel Vysoké Mýto „C“ : TJ Sokol Tatenice „A“ 10 : 5

Na odpolední utkání přijeli hráči z oddílu TJ Sokol Tatenice  „A“.  Tento tým je v tabulce na 3. místě a přijel do Vysokého Mýta v plné sestavě. Po obou vyhraných čtyřhrách domácích, hráči Vysokého Mýta dále pokračovali v bojích a nenechali nikoho na pochybách, že i v tomto utkání chtějí minimálně potrápit soupeře, nejlépe ho porazit. Boj nakonec dopadl lépe pro domácí Vysoké Mýto, když Tatenice dalším malým zázrakem porazilo 10 : 5.

Body: Stejskal Jan 3,5 b., Šimek Libor 1,5 b., Herel Miroslav 4,5 b., Dian Marian 0,5 b.