Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 23.4.2019

Vysokomýtští karatisté se představili žákům II. stupně základních škol


2018.02 Propagani akce Sport do kol 3Od 12. do 23. února probíhala ve vysokomýtských základních školách akce s příznačným názvem Sport do škol, kterou uspořádal vysokomýtský oddíl Moderního Sportovního Karate (MSK). Konala se v rámci hodin tělocviku v jednotlivých třídách druhého stupně základních škol. Cílem této osvětové akce bylo probuzení zájmu naší mládeže o sport jako takový a ukázat dětem směr ke zdravějšímu životnímu stylu, a to jak z fyzické, ale také i psychické stránky. A v neposlední řadě si kladl za cíl vyvrácení některých mýtů o bojových sportech a případné možnosti použití v sebeobraně.

 

Pro žáky si karatisté připravili vzorovou cvičební jednotku. Začali zahřívacím během a společnou rozcvičkou. Následně  žákům vysvětlili význam sportu pro naše tělo, objasnili  jim, co to karate je, kde vzniklo, a co znamená v dnešní době. Vysvětlili pojmy „prázdná ruka“ a boj beze zbraně. Následovala ukázka využití karate v sebeobraně.

 

V třetí části cvičební jednotky si společně procvičili kotouly a pády. Pokračovali s kotouly letmo přes živé překážky.

 

Následovala čtvrtá fáze cvičební jednotky s demonstrací nejnižší formy (katy) proti reálným útočníkům a ukázka vyšších forem v závodním, bojovém tempu. Na závěr si žáci měli možnost vyzkoušet přerážení desek nebo přímý kop do soupeře, který držel lapu.

 

Většina žáků se po počátečním ostychu osmělila a vyzkoušela si například kotouly nejen na žíněnkách, ale i na parketách, protože ne vždy si mohou na ulici rozložit žíněnku pro měkký dopad.

 

Akci zorganizoval Václav Doubravský, 1. kyu – kandidát na mistrovský, černý pás. Akce se dále aktivně zúčastnili: Kateřina Kučerová - 4. kyu, Lada Bezděková – 6. kyu, Barbora Trtíková – 7. kyu a naše žluté pasy a členové Dětské Přípravky karate: Tobiáš Pilař, Dominik Zeman, Jan Krbek, Michal Čermák, Filip Veselý, David Dryml a Markéta Sůrová.

Martin Čipera, vedoucí oddílu a trenér oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto

www.mska.cz/vysokemyto

 

2018.02 Propagani akce Sport do kol 1 2018.02 Propagani akce Sport do kol 2
   
2018.02 Propagani akce Sport do kol 3 2018.02 Propagani akce Sport do kol 4