Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 23.4.2019

Vysokomýtští karatisté na Dnu bojových her


2018.03 BH Zabeh na M. 2Kromě základního tréninkového programu pro sportovce od 12 let je ve vysokomýtském oddílu Moderního sportovního karate i program dětské přípravky. Ve vysokomýtské sokolovně probíhá cvičení s dětmi od 8 let a ve džbánovské tělocvičně od 6 let. Dvakrát ročně pořádá MSKA Česká republika speciální jednodenní cvičební seminář Den bojových her určený pro naše nejmenší karatisty a jejich rodiče.

 

Na sklonku jarních prázdnin 17. března se v Zábřehu uskutečnil čtvrtý ročník Dne bojů. Ve vysokomýtském oddíle karate stále přibývá nejmladších členů. Malé děti by ještě neměly trénovat karate a také často nezvládají standardní karate programy, proto mají speciální tréninkovou náplň v tzv. dětském programu moderního sportovního karate MSKAI.

 

Tohoto speciálního semináře se zúčastnili členové vysokomýtského oddílu MSK, děti z vysokomýtské přípravky bojových sportů a děti z minipřípravky ze Džbánova. Na semináři necvičily jen děti, ale spolu s nimi soutěžili i jejich rodiče. Dne bojových her se z vysokomýtského oddílu zúčastnilo 24 členů: Václav Doubravský – 1. kyu, Kateřina Kučerová – 4. kyu s dcerou Agnes a synem Bedřichem, Barbora Trtíková – 7. kyu s dcerou Karlou a dále Aneta Mrkosová, Eliška Vyhlídalová, Klára Vomáčková, Nikola Zemanová, Prokop Vojáček, Lukáš Matějek a Tomáš Moravec se svými rodiči. Jako starší pomocníci ze základního programu školy MSKA se aktivně semináře zúčastnili i Jan Krbek, Dominik Zeman a Lucie Mrkosová.

 

Bojové hry započaly už v 8.00 na vysokomýtské železniční zastávce, kde natěšená výprava v počtu 13 dětí a 11 dospělých nastoupila do žlutého vláčku směr Choceň. Už ve vlaku děti vesele štěbetaly, jak se těší na cvičení a co mají ke svačině. Do Zábřehu na Moravě přijeli s hodinovým předstihem, tedy všichni měli dost času se v klidu přemístit do tělocvičny a na cvičení se důkladně připravit. Plni sil a s vervou se všichni pustili do cvičení. Během dne se všichni, a to i my trenéři - Václav Doubravský, Kateřina Kučerová a Barbora Trtíková, naučili mnoho nového, pobavili se a protáhli unavené pohybu chtivé svaly. Na MSKA Bojových hrách v Zábřehu se kromě vysokomýtských sešlo ještě dalších asi 70 členů ostatních oddílů z celé republiky. Rozděleni do šesti družstev se vrhli do soutěžení. Celý den probíhaly bojové hry a soutěže se zaměřením na základy principů pohybů nejen z karate, ale ze všech bojových sportů. Některé hry byly zaměřeny na rychlost, další na koordinaci a obratnost. Účastníci běhali po lavičkách, skákali přes švédské bedny i přes kozy, a především si užili velkou legraci.

 

Seminář byl veden tím nejpovolanějším, koordinátorem pro Českou republiku, mistrem Miroslavem Zezulkou, VI. Dan. Zdatně mu sekundoval mistr Slávek Motl, III. Dan a další mistři a kandidáti. Ti dokázali namotivovat i rodiče k nemalým výkonům, což je v dnešní době důležité, protože to nejlépe inspiruje děti ke cvičení.

 

Všichni vysokomýtští a džbánovští členové přípravky podali takové výkony, že byli odměněni vyššími technickými stupni v podobě dalších žlutých a oranžových proužků. Protože si malí karatisté za celý den opravdu mákli, popravdě nejenom oni, bylo na místě se cestou na vlak pořádně v cukrárně odměnit.

 

Nazpět na vysokomýtskou vlakovou zastávku se všichni vrátili spokojení, příjemně unavení, plní nových zážitků a natěšení na další trénování. Tak sportu zdar a po naší další určitě vydařené akci na shledanou.

Martin Čipera, vedoucí oddílu a trenér oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto

 

Foto SOKOL MSKA Vysoké Mýto

 

2018.03 BH Zabeh na M. 1 2018.03 BH Zabeh na M. 4
   
2018.03 BH Zabeh na M. spolene foto oddilu Vysoke Mto 2018.03 BH Zabeh na M. 3
   
2018.03 BH Zabeh na M. spolene foto uastnik seminae